Rugsėjo 4-17 dienomis „KintaiArts“ meno rezidencijoje vyko projektas „Kultūros Skūnė“, kurios metu VDA Grafikos katedros studentai Andrius Bursovas, Paula Popovaitė, Grėtė Pileičikaitė, Vijūnė Liškytė ir Jūratis Gambickas, kuruojami VDA Grafikos katedros lektoriaus Simono Kuliešio, vykdė kūrybinius procesus,  pristatė meno kūrinius parodos erdvėje. Dviejų savaičių laikotarpyje studentai intensyviai dirbo ties savo projektais ir naujų temų ieškojimu. 

Tik atvažiavus į „KintaiArts” rezidenciją netikėtai mus pasitiko kolega gamtininkas Povilas Bagdonas. Jis pakvietė pasivaiksčioti įdomiausiomis Kintų miestelio vietovėmis, kurios atliepia gražiausias gamtos ir paukščių aptikimo vietas. Kitomis dienomis turėjome aktyvų laiko leidimą Kintuose ir už miestelio ribų: aplankėme Vydūno ir Ventės rago muziejus,  turėjome ekskursiją po gamtos apylinkes su vietos gidu, aplankėme Kintų biblioteką, Nidos meno koloniją, pionierių stovyklą „Vėtrungė”. Visiems įsitraukus ir linksmai leidžiant laiką, kiekvieną dieną ir vakarą vyko kūrybiniai procesai.

    

Vydūno muziejuje susipažinome su didžiausia saugoma rašytojo kūrybos ir gyvenimo faktus liudijančių eksponatų kolekcija. Ventės rago patalpose Ventės rago vyr. ornitologas Vytautas Eigirdas plačiai ir intensyviai apšvietė studentus apie paukščių žiedavimą ir pristatė didžiausią Europoje esančią stotyje paukščių gaudyklę.

Su vietiniu gidu Boris Belchev važiavome į mišką ir šalimais esančius tvenkinius Kintuose, kur sutikome vietinius šernus, įvairiausius toje vietovėje gyvenančius paukščius. Matėme šaudykles, stovinčias prie Kintų tvenkinių ir sukurtų vietinių ūkininkų-verslininkų, skirtas gąsdinti paukščius. Aptarėme tai kaip problemą, tačiau, pasak ornitologų, prie šaudyklių paukščiai pripranta ir pradeda jas ignoruoti.

  

Viso projekto metu, dviejų savaičių laikotarpyje, taip pat vyko kūrybinės dirbtuvės su Kintų mokyklos moksleiviais. Moksleiviai turėjo progą susipažinti su studentais, pamatyti kūrybinius procesus, aptarti ateities galimybes VDA ir meno pasaulyje.

Visam procesui įsibėgėjus prasidėjo parodos instaliavimas ir kelių dienų eigoje buvo sukurta ekspozicija pavadinimu „Murmuracija”. Į ekspozicijos kūrimo procesą buvo pakviesti ir Kintų mokyklos moksleiviai susipažinimui iš arčiau su parodos kūrimo užkulisiais. 

Parodos atidarymo metu, apžiūrėti parodos, atvyko vietos bendruomenė, moksleiviai. Taip pat prisijungė tuo metu reziduojanti menininkė iš Vokietijos. Paroda veikia rugsėjo 15 d. – lapkričio 15 d. į kurios lankymą kviečiami visi norintys.

  

Po parodos atidarymo turėjome dar kelias išvykas, kurios padėjo apibendrinti įgytą patirtį rezidencijos metu bei įtvirtinti savarankišką aplinkos ir pauksčių stebėjimą. Vykome į Aukštumalos pažintinį taką, taip pat prie Baltijos jūros, o visą laikotarpį vainikavo KKKC ir Prano Domšaičio galerijos parodų lankymas. Kaip parskrendantys paukščiai namo stabtelėjome meno oazėse gurkštelti šviežiausių Lietuvos meno padangės profesionalų darbų.