Grafikos katedros studentai ir Kęstutis vėl išlėkė užkariauti Germanijos

Išvyka į Leipcigą (Vokietija), jau tapusi tradicija, įvyko ir šiemet. Kovo 13-19 dienomis, grafikos katedros studentai su dėst. Kęstučiu Vasiliūnu išriedėjo pasisemti įkvėpimo į Leipcigo knygų mugę, papildomai aplankydami vykstančias parodas, muziejus, ir netoliese esantį Berlyną.

Pirmiausia misija, kurią reikėjo įvykdyti - tai saugiai transportuoti ir išeksponuoti nuostabias menininko knygas Leipcigo knygų mugėje, dalyvaujančias 8-ojoje Vilniaus tarptautinėje dailininko knygos trienalėje 2018, tema “Memento Mori”. Prieš tai užsukę sočių turkiškų kebabų, studentai be vargo padėjo dėstytojui ir įgijo praktikos eksponavime. Po greitai atliktų darbų, pirmos dienos Leipcige veiksmai užsibaigė netikėtu apsilankymu GfZK galerijoje (Galerie für Zeitgenössische Kunst, Leipzig) ir maisto prekių parduotuvėje.

Antroji diena buvo skirta Leipcigo knygų mugės tyrinėjimui, gražiausių pasaulio knygų pačiupinėjimui, galimybių įsikvėpimui, ir bendravimui su nuostabiais menininkais. Tarp jų sutikome ir Barbarą Beisinghhof, Patrizia Meinert.

Trečioji diena buvo paskirta susipažinimui su žadą atimančiu Leipcigo Spinnerei galerijų “fabriku” , Leipcigo letterpress muziejui Museum für Druckkunst, ir Museum der Bildenden Kunste, kuriame palyginome senųjų meno masterių meną su šiuolaikiniu virtualiu jaunimo menu. Tarpe tarp šių lokacijų studentai aplankė įspūdingo dydžio meno reikmenų parduotuvę ir po to bankrutavo. (:

Ketvirtąją dieną susiruošę sumuštinius išvykome į Berlyną. Pirmiausia aplankėme surrealistus René Magritte, Salvador Dalí, Yves Tanguy ir kt. ekspozicijoje “Surreal Worlds” Staatliche Museen zu Berlin, tada aplankėme Hamburger Bahnhof - pameditavome prie  Robert Rauschenberg, Keith Haring, Andy Warhol, ir Cy Twombly kūrybos. Taip pat pasivaikščiojome Berlyno gatvėmis, aplankėme memorialą nužudytiems Europos žydams, ir su maloniu nuovargiu sukome atgal į Leipcigą.

Penktoji, paskutinė Vokietijoje diena, ir mes vėl patraukėme į Leipcigo knygų mugę. Šįkart - apeiti kampelius kurių nespėjome išnagrinėti, ir dar kart pasigrožėti knygų menu. Kiekvieną kampelį apėję, knygų mugei pasibaigus, nurinkome trienalės ekspoziciją, ir išjudėjome namų link.

Ši kelionė yra pati geriausia galimybė grafikos katedros studentui, kuris domisi menininko knyga, knygos dizainu, iliustracija, printmaking’u, ir apskritai, kūryba. Neišsemiami įspūdžiai įsirėžia atminty, o dar ir geros emocijos, šypsenos, bendravimas… Nuoširdžiai dėkojame dėstytojui Kęstučiui už kantrybę, galimybes ir nuostabią kelionę!

 

Dainora Vingytė

studentė, keliautoja į Leipcigą


P.S. Dėst. Vasiliūnas prideda sąrašą studenčių vykusiu į Leipcigo knygų mugę:

Laura, Elžbieta, Ieva, Dainora, Augustina, Valentina, Irma ir Paulė