Grafika | Bakalauro studijos | Vilnius

2017 m. kovo 23-26 d. Leipcigo knygų mugėje Lietuva dalyvavo išskirtinėmis garbės svečio teisėmis ir pristatė nacionalinį bei kūrybiškumui skirtus stendus.

Vilniaus dailės akademijos Grafikos katedros jungtinė dėstytojų-studentų komanda pristatė unikalią lietuvišką raidę „ė”. Ši raidė svarbi ne tik pasirenkant šrifto tinkamumą lietuviškam raštui, bet ir kaip moteriškas simbolis – ja baigaisi moteriškos pavardės, dažnai ir vardai.
Stendo kūrėjai lankytojus kvietė sudalyvauti kūrybinėse veiklose ir patirti „ė“ raidės/ženklo unikalumą. Mugės svečiai turėjo galimybę tai padaryti įvairiausiais būdais: žymėjo ė-bilietą, ė-taškais (filtrais) prisidengę akis skaitė „ė“ tekstus, pažino ir suvokė „ė“ raidės taško trūkumą lietuvių kalboje, kuomet pasikeičia ir paties žodžio, sakinio ar turinio prasmė, pamatė ė-video, kuriuose kalbama apie „ė“ raidės savybes: tašką, garsą, reikšmę ir aktualumą. Parodos lankytojai dalyvavo ė-loterijoje, kurioje buvo laimimi  įvairiausi ė-prizai: ė-atvirukai, ė-knygelės, ė-saldainiai ir kt.
Kiekviena veikla atskleidė naują žinojimą, pabrėžė unikalią ženklo svarbą ir parodė, jog raidė/garsas/tipografinis elementas gali būti įsišaknijęs daugelyje gyvenimo sričių.
Šalia visų veiklų buvo pristatyta VDA Grafikos katedros studentų kurtų leidinių, iliustruotų knygų ir zinų ekspozija, prie kurios įgyvendinimo labai prisidėjo Projekto rėmėjai ir partneriai - UAB Libra Vitalis, UAB Heliopolis ir VDA leidykla bei spaustuvė.

Leipcigo knyg​ų mugė tai didžiausia Europoje Tarptautinė knygų mugė, kurioje kasmet apsilanko iki 200 000 lankytojų. 

Projekto organizatorius – Vilniaus dailės akademija, Grafikos katedra
Projekto kuratorės: Elena Grudzinskaitė ir Agnė Dautartaitė-Krutulė
Projekto dalyviai: Joelis Aškinis, Kamilė Krasauskaitė, Tomas Karolis Kucharskis, Laima Matuzonytė, Lauksminė Steponavičiūtė, Monika Šiliūnaitė, Gabrielė Vingraitė
Projektas surengtas bendradarbiaujant su Lietuvos kultūros institutu
Projekto rėmėjai: UAB Libra Vitalis ir UAB Heliopolis
Projekto partneris VDA leidykla ir spaustuvė