(in)visible

2019 spalio 26, Nacionalinė dailės galerija (Konstitucijos g. 22, Vilnius)

Šiais metais kalbėsimės apie magiją ir (ne)matomumą: kas yra knygos magija? Kokius stebuklus slepia ar atveria? Pranešėjai dalinsis savo įžvalgomis apie darbą su knyga, grafika, spauda ir vartotojo patyrimu (user experience).

Programa

  • Durys atveriamos 11 valandą.
  • 12:00 Agnė Dautartaitė-Krutulė • Man rūpi nuliai
  • 12:55 Damian Bern • Nematomo akiai svarba
  • Kava, paroda ir mugė
  • 15:10 Robin Waart • Naujos imperatoriaus knygos
  • 16:00 Astrid Stavro / Sara Martin • Aistra spaudai
  • Pietų metas
  • 17:30 Alexey Murashko • Beveik nematoma
  • 18:20 Luc(as) de Groot • Skaitomumas kvadratiniame centimetre
  • Dūzgesys prie alaus.

Konferenciją papildys:

  • paroda „Išskirtinio dizaino knygos iš viso pasaulio“ (Best Book Design From All Over The World), supažindinanti su naujausiomis knygos dizaino tendencijomis.
  • mugė „6 pt naked print“ konferencijos pertraukų metu kvies susitikti su mažatiražių leidinių ir spausdinių (printų) kūrėjais bei įsigyti zinų ir žurnalų, knygų bei knygelių, ir patirti spaudos magiją.

nonpareiliai

Luc(as) de Groot Luc(as) de Groot

Ar nebūtų šaunu, jei būtų vertinamas ir visų pasaulio šriftų skaitomumas...?

Olandų šriftų kūrėjas dizaineris Luc(as) de Groot sukūrė tokias plačiai žinomas šriftų šeimas kaip: „TheSans“, „TheSerif“, „TheMix“, „TheAntiqua“ su vienproporciniais (monospaced) ir net arabiškais šriftais, taip individualius šriftus periodiniams leidiniams kaip „taz“, „Die Tageszeitung“, „Der Spiegel“ ir „Jungle World“, „Le Monde“, „Metro“, brazilų laikraščiui „Folha de S.Paulo“ bei korporacinius šriftus tokioms kompanijoms kaip „Sun Microsystems“, „Bell South“, „Heineken“, „Volkswagen“ ir „Miele“. Kompanijai „Microsoft“ jis sukūrė „Consolas“ šriftą, „Courier“ ir naujojo numatytojo „MS Word“ šrifto „Calibri“ įpėdinį. Luc(as) yra tėvas, vyras, iliustratorius ir daugelio amatų meistras. Jis – interpoliacijos teorijos autorius. Dizaineris vadovauja savo šriftų studijai „LucasFonts“ Berlyne, dėsto ir skaito paskaitas visame pasaulyje. Dizaineriams patinka ta plati skalė, kurią siūlo Luk(as) šriftų studija. Jie mėgsta jų funkcionalumą ir draugišką išvaizdą. Kai kurie vertina jo idiosinkraziją – kraštutinumų paieškas, kurios paskatino Luc(as) sukurti siauriausią, ploniausią, šviesiausią ir riebiausią šriftus.

Astrid Stavro / Sara Martin Astrid Stavro / Sara Martin

Astrid Stavro („Pentagram“ partnerė) ir Sara Martin („Pentagram“ vyr. dizainerė) kalbės apie savo aistrą spaudai ir leidinių dizainą. Pasitelkusios istorijas ir nuorodas, papasakos apie knygų dizainą ir naujausią savo darbą – žurnalo dizaino atnaujinimą.

„Pentagram“ partnerė Astrid Stavro – ne vieną apdovanojimą ir tarptautinį pripažinimą pelniusi grafikos dizainerė už koncepcinį, pasižymintį išskirtiniu tipografiniu jautrumu ir ypatingu atidumu savo profesijai, dizainą. Dirbusi su prekiniais ženklais, leidybos ir parodų dizainu, sistemų kūrimu bei pakuotėmis ir bendradarbiavusi su tokiais klientais kaip „Camper“, McKinsey, Laurence King, žurnalas PORT, „Tate Publishing“, „Phaidon“, Barselonos dizaino muziejus, „Cahiers du Cinéma“, Nacionalinė portretų galerija, „Fedrigoni“ ir „Wallpaper“*. 2013–2017 m. Stavro vadovavo atnaujinant garsųjį Londone įsikūrusį meno ir kultūros žurnalą „Elephant“, kur ji buvo meno vadovė ir viena iš kviestinių redaktorių. Astrid taip pat dėsto Karališkajame meno koledže, yra Alliance Graphique Internationale (AGI) narė.

Demian Bern Demian Bern

Demianui dizaino esmė yra turinio ir formos poetizavimas. Savo paskaitoje jis daug dėmesio skirs hibridiniams formatams, pristatant konkrečius projektus ir pabrėžiant knygos erdvės tyrinėjimus.

Demianas Bernas vadovauja komunikacijos dizaino studijai Štutgarte, Vokietijoje. Be kultūros sektoriaus projektų, įmonių koncepcijų, knygų ir parodų dizaino, svečias taip pat dirba kaip kuratorius, leidėjas, kūrybos ir bendradarbiavimo projektų iniciatorius. Jo hibridinė koncepcijos platforma EXP.edition veikia kaip mobilus projektų forumas, dedikuotas veikloms, susijusioms su eksperimentiniais diskurso ir leidybos formatais, su šiuolaikinio meno praktika ir specialiaisiais leidimais. Demiano darbai įvertinti „Red Dot“ dizaino apdovanojimais, Vokietijos dizaino apdovanojimais, apdovanojimais jauniems knygų dizaineriams, vienos gražiausių Vokietijos knygų apdovanojimais, taip pat „Stiftung Buchkunst“ geriausiu knygų dizaino iš viso pasaulio diplomu.

Robin Waart Robin Waart

Paskaita apie dalykus už regėjimo lauko, dvigubus viršelius ir daugiau ar mažiau akivaizdžius dalykus. Apie tai, ką bendro turi Hanso Christiano Anderseno pasaka ir Edgaro Alano Po apsakymas „The Purloined Letter“ („Pavogtas laiškas“). Apie pradžias, dedikacijas, tuščius puslapius, vandens ženklus ir nematomas knygas – egzistuojančias, pamestas ar dar nesukurtas.

Robin Waart domėjimosi laukas yra kolekcionavimas ir pasikartojimai, kas sudaro jo knygų, stop kadrų, fotografijų bei polaroidų projektų pagrindą. Jo leidinių yra MoMA bibliotekos, Yale, Moomins, MAK, EYE kino muziejaus ir kitose kolekcijose.

Alexey Murashko Alexey Murashko

Pasakojimų serija apie mikrotipografiją, technologines gudrybes ir atsitiktinius atradimus, dėl kurių knyga tampa ypatinga. Nors skaitytojai jų dažniausiai nepastebi, jie – knygos dizainerio amato esmė.

Grafikos dizaineris ir tipografas, knygos dizainu užsiimantis nuo 2011 m. Jį domina tipografija, daugiakalbės ir sudėtingos struktūros knygos, knygų gamyba ir šriftų dizainas. Alexey yra žurnalo „Schrift Journal“ žurnalistas ir redakcinės kolegijos narys. Įvertintas įvairiais apdovanojimais, įskaitant Baltijos knygos dizaino apdovanojimu ir Metų dizainerio titulu Latvijos knygų dizaino apdovanojimuose „Zelta Ābele“.

Agnė Dautartaitė-Krutulė Agnė Dautartaitė-Krutulė

Kas yra knygos dizaino nuliai ir kiek jie svarbūs dizaineriui?

Agnė Dautartaitė-Krutulė — dizainerė dirbanti su knygos idėja, jos pavidalu bei tiražavimu. Ieško bendros kalbos su knygų autoriais, menininkais, leidėjais bei spaudėjais. Ateities knygą mato kaip naujų ir esamos formos sintezę, mano kad svarbu jaunajai kartai perteikti žinias ir skatinti kurti, tuo tikslu organizuoja konferenciją „6 pt“, atvirų paskaitų ciklą „Knygos pavartymai…“, dėsto knygos dizaino ir interpretacijos disciplinas Grafikos katedroje, Vilniaus dailės akademijoje. Jos kūrybinė veikla įvertinta Lietuvos, Baltijos šalių ir tarptautiniuose dizaino konkursuose kaip „D&AD“, „Design Week“, „Design Observer“, „The One Club for Creativity“ ir „Red Dot“.

Didelis ačiū mūsų draugams

  • Lietuvos kultūros taryba
  • Papyrus Lietuva
  • VDA / Grafikos katedra
  • viešbutis „Book Inn“
  • Siftung Buchkunst
  • Restoranas „Rene“

apie mus

Mums patinka skaityti, daryti ir šnekėti apie knygas. Mylime knygas kuriančius, spaudžiančius, rišančius ir parduodančius. Tikim kad po saule knygos ras vietą ir popieriuje, ir elektroninėje erdvėje.

Visada esame atviri geriems norams – rašykite mums info@6pt.lt.