Vilniaus dailės akademijos (VDA) Atvirosios dailės, dizaino ir architektūros mokyklos organizuojamoje interaktyvioje, tarpdiciplininėje parodoje „Psichikos atspaudai“ eksponuojami VDA Vilniaus fakulteto Tekstilės, Keramikos ir Grafikos katedrų studentų, absolventų ir dėstytojų kūriniai. Paroda skirta patyrimo reiškinio analizei. Vizualizuotas kažkieno patyrimas, jau palikęs atspaudą menininko psichikoje ir kūrinyje, parodoje įsispaus į žiūrovo psichiką ir ją keis. Efemeriški ir neretai universalūs, kaskart individualiai interpretuojami atminties pėdsakai, kuriuos atpažins, užčiuops parodos lankytojai. Tai paroda eksperimentas: kūriniams priskirtos kognityvinės užduotys ragina kurti struktūruotą, bet asmenišką patyrimo atspaudą lankytojo prisiminimuose, jį tyrinėti ir keisti. Empatinis žaidimas sužadinantis, išryškinantis ir kartu formuojantis naujus ryšius ir pokyčius smegenyse.  

Paroda kuria aplinką, palankią apmąstyti ir individualiai interpretuoti kultūros ir psichikos reiškinių sąveiką. Atkreipiant dėmesį į kuriančius psichikos procesus, tikimasi prisidėti prie psichikos sveikatos stiprinimo. Parodoje numatytas žiūrovų lankymas su gidu ir užduotimis apie meną, psichikos reiškinius ir sveikatą.   

Parodą sudaro daugiau nei 30 kūrinių, sukurtų dvidešimties su Vilniaus dailės akademija susijusių menininkų, kuriančių įvairiomis technikomis (grafikos, tekstilės, skulptūros, keramikos, tapybos, video, instaliacijų).   

Dalyvaujantys menininkai: Diana Baužytė, Karina Surpina, Andrej Novikov, Saulė Šmidtaitė, Laura Motuzaitė, Jovita Misevičiūtė, Alberta Saukaitytė, Marija Sučilaitė, Urtė Bakaitė, Justė Kuliešaitė, Paulė Vaitkutė, Kotryna Danytė, Jolanta Sendaitė-Paulauskienė, Marija Žiemytė, Gabrielė Žiogelytė, Augustė Zukaitė, Rasa  Justaitė – Gecevičienė, Marija Marcelionytė-Paliukė, Eglė Ganda Bogdanienė, Ieva Skauronė.

Paroda veikė 2020 m.  spalio 7- lapkričio 28 d. Vieta- Lietuvos dailininkų sąjungoja, Vokiečių g. 4, Vilnius

Facebook įvykis  

Parodą kuruoja: Nijolė Goštautaitė Midttun, Edita Kavaliauskienė, Rasa Justaitė – Gecevičienė, Marija Marcelionytė-Paliukė, Eglė Ganda Bogdanienė.
Paroda finansuojamas Visuomenės sveikatos stiprinimo fondo lėšomis.