VDA Grafikos bakalauro studijų programos dalyko „Patirčių laboratorija“ (dėstytoja prof. Marija Marcelionytė-Paliukė) III-io k. studentams metu, dalis praktinių užsiėmimų vyksta visiems kartu lankant parodas muziejuose ir galerijose, kur ekskursijas veda ir patirtimis dalinasi parodų kuratoriai, edukatoriai, menininkai. Toks paskaitų formatas, kai viso kurso studentai vienu metu dalyvauja tame pačiame renginyje, inspiruoja aktyvesnes tarpusavio diskusijas tyrinėjant šiuolaikinį meno, kultūros kontekstą, skatina analizuoti vyraujančias tendensijas bei ieškoti atsakymų ne tik paskaitos valandomis, bet ir už Akademijos ribų t.y. patirtys apmąstomos ir neformalioje aplinkoje, o šiam procesusi aktyvuoti yra būtina turėti kažkokį bendrą vardiklį. Svarbu pažymėti, kad parodos yra lankomos turint vienokias ar kitokias užduotis, kurios „paprasto“ žiūrovo poziciją transformuoja į aktyvaus stebėtojo, ugdo kritinį mąstymą, jautrumą bei atidą aplinkai, skatina savirefleksiją.

2023 vasario 7 d. Taikomosios dailės muziejuje vyko susitikimas su šiuolaikinės juvelyrikos bienalės „Metalofonas“ kuratore Jurgita Ludavičiene.

Daugiau apie parodą: https://www.lndm.lt/siuolaikines-juvelyrikos-bienale-metalofonas/

2023 rugsėjo 12 d. ekskursija po 14-os Kauno bienalės parodas. Taip pat aplankytos parodos M. K. Čiurlionio muziejuje, galerijoje „Meno parkas“ bei Kauno paveikslų galerijoje.

  

Daugiau apie parodas: 

https://bienale.lt/2023/

http://www.menoparkas.lt/35714/parodos.html?paroda=64946

2023 m. spalio 3 d.  Radvilų rūmuose ekskursijos po parodas "Protesto menas", Emilija Škarnulytė "Švytintys kambariai" ir „Anapus kadro. Meninė Korėjos fotografija“.

  

Daugiau apie parodas:

https://www.lndm.lt/protesto-menas-sovietmecio-nepaklusnieji-is-lietuvos-nacionaliniam-dailes-muziejui-dovanotos-vladimiro-tarasovo-kolekcijos/

https://www.lndm.lt/emilija-skarnulyte-svytintys-kambariai/

https://www.lndm.lt/anapus-kadro-menine-korejos-fotografija-nuo-xx-a-3-desimtmecio-iki-musu-dienu/

Ekskursija galerijoje AV17 menininkės Jurgos Barilaitės parodoje „Dugnas“.

Daugiau apie parodą: https://www.av17gallery.com/exhibition/dugnas/

Spalio 31 d. vyko susitikimas su iliustruotoja, knygų leidėja Lina Itagaki.

  

2023 lapkričio 6 d. ekskursija parodoje „Vilniaus pokeris“ Mo muziejuje

  

Daugiau apie parodą: https://mo.lt/ivykiai/vilniaus-pokeris/

2023 gruodžio 12 d. susitikimas su menininke Anastasija Sosunova jos personalinėje parodoje „DIY“, Editorial projektų erdvė.

  

Daugiau apie parodą: https://www.editorial.lt/lt/blog/diy-2/

Nuotraukos M. Marcelionytės-Paliukės