Marija Marcelionytė-Paliukė

Po kovo 8-osios

Galerija Trivium (Vilkpėdės 7-105)

Parodos koncepcija galėtų būti labai trumpa ir lakoniška: „Čia pavyzdys kaip žmonės priima nesėkmes (per anksti pražydusias tulpes).

Vasario 21 d. parodoje „Ne kovo 8-oji“ pasakojau: Man visada atrodė, kad labai gerai atsimenu viską kas susiję su tulpių pražydinimu kovo 8-ajai mūsų daugiabučio namo svetainėje. Tai buvo mūsų šeimos žiemos prisidūrimas 1985-90 m. Tuo metu buvau 8-13. Nėra nei vienos to meto buitinės nuotraukos, negaliu įrodyti, bet esu tikra, kad tulpių auginimas tiesiogiai konstravo mano asmeninį buvimą pasaulyje.
Nuolat savęs klausiu kodėl man tokie svarbūs šie su tulpėmis susiję atsiminimai. Kodėl tai atsimenu? Juk nieko vaikiškai džiaugsmingo tame nebuvo. Tik labai konkretūs fiziniai darbai, kurie turėjo aiškius etapus, griežtus terminus ir tęsėsi ištisus metus. 
Manau, kad esminis faktorius yra tai, kad kovo 8-oji yra prisimenama(minima) visuotinai kiekvienais metais. Mokslininkai, psichologai tyrinėjantys atmintį, šį „visuomenės leidimą atsiminti“ įvardija kaip esminį elementą leidžiantį ilgam išsaugoti ir asmeninius atsiminimus. 
Dar vienas dalykas, kodėl atsimenu taip ryškiai, nes tai buvo svarbu tėčiui, vadinasi svarbu ir man. Per tulpių auginimo procesus mes buvome kartu, bendravome, išgyvenome emocijas, jis tokiu būdu mokė daugybės dalykų apie viską, ne tik apie tulpes. Tais įgūdžiais naudojuosi iki šiol ir perduodu savo vaikui.

Paroda veiks kovo 12-29 d.

Kviečiame susitikti galerijoje kartu su parodos autore ir galeriste A. Kisarauskaite:

Kovo  17 d. 17-20 val. (šeštadienis)

Kovo 22 d. 18 – 20 val. (ketvirtadienis)

Kovo  24 d. 17-20 val. (šeštadienis)