VDAparodų erdvėje 5 Malūnai iki lapkričio 30 d. veikia Aurelijos Džiugaitės atvirlaiškių kolekcijos paroda 'Atvirlaiškiai Postcrossing'.

Įkvėpėja → Marija Marcelionytė-Paliukė

Kaip sujungti žmones iš viso pasaulio? Kaip padėti vienam kitą pasiekti, pažinti, dalintis savo pomėgiais ir gyvenimais? Apie tai mąstė portugalas Paulo Magalhães – studentas, be galo mėgstantis siųsti laiškus bei atvirlaiškius draugams, šeimai, bendraminčiams ir kiekvienąkart besidžiaugiantis pašto dėžutėje gautais laiškais. 2005 metais Paulo troškimas tapo realybe: studentas sukūrė projektą Postcrossing, kurio tikslas - sujungti žmones iš viso pasaulio per atvirlaiškių (angl. postcards) siuntimą-gavimą, nepriklausomai nuo žmogaus amžiaus, lyties, rasės, įsitikinimų ar šalies, kurioje gyvena.

Kaip aš sužinojau apie šį projektą? Savo atmintyje sunkiai randu atsakymą... Tačiau puikiai prisimenu, kad tai buvo 2007-aisiais, kai sužinojau apie įvairiausiuose pasaulio kampeliuose gyvenančius bendraminčius, mėgstančius siųsti ir gauti laiškus. Iš mano atminties neišdyla prisiminimai, kaip aš susižavėjau Postcrossing‘o teikiamomis galimybėmis: susipažinti su naujais žmonėmis, pažinti kitas šalis, atvirlaiškiais pristatyti savo gimtąją Lietuvą, pasakoti kitiems apie save, patirti smalsumą renkant atvirlaiškį kitam projekto dalyviui (angl. postcrosser) ir galvojant, ar tas atvirlaiškis atitinka dalyvio pomėgius, patirti džiaugsmą savo pašto dėžutėje randant gautus atvirlaiškius.

Ar gali įsivaizduoti, kad šiuo metu lėktuvais, automobiliais, per paštininkų rankas keliauja daugiau nei 380 000 atvirlaiškių?
Ar žinojai, kad projekte dalyvauja daugiau nei 749 000 žmonių iš 214 šalių?
Ar gali patikėti, kad iš viso per projekto istoriją buvo išsiųsti daugiau nei 49 milijonai atvirlaiškių?

Mano pašto dėžutė buvo laiminga (Postcrossing‘o dalyvių mėgstamas pasakymas), kai ją pasiekė atvirlaiškiai iš 41 skirtingos šalies. Australija, Europa, Šiaurės ir Pietų Amerika, Azija, Okeanija... Su gyventojais iš šių žemynų keičiausi ir vis dar keičiuosi atvirlaiškiais. Viliuosi, kad ateityje klius ir projekto dalyvių iš Afrikos.

Parodoje - tik dalis... Daugiau atvirlaiškių gali pamatyti virtualioje galerijoje: https://www.postcrossing.com/user/Aurum_vs_silver/gallery

Kaip paversti savo pašto dėžutę staigmenų vieta? Sužinok čia: https://www.postcrossing.com/about.

Susitiksime! Sekite Facebook naujienas.

Aurelija Džiugaitė