Ubu Noir grafikos dirbtuvės-laborotorija bendradarbiaudama su menininkais, studentais, meno entuziastais, galerijomis kuria ir spausdina ofsetinės litografijos bei giliaspaudės grafikos tiražus.

Šios dirbtuvės išaugo iš gerai žinomos Albatross Editions grafikos studijos, kuriai vadovavo suomių menininkas, grafikas, mokytojas, meistras Harry Leppänen. Jis buvo vienas iš legendinės suomių grafikos studijos Imprimo įkūrėjų. Ši Suomijoje pirmoji nepriklausoma komercinė grafikos studija iš pagrindų pakeitė suomių grafikos meno pasaulį - daugumą mažo formato monotoniškų grafikos darbų pakeitė didelio formato spalvingi kūriniai. 

2009 m. H. Leppänen savo grafikos dirbtuves iš Porvoo miesto perkėlė į Taliną kur du jauni menininkai Lauri ir Gudrun Koppel, buvę Harry mokiniai, tęsia legendinio suomių grafiko veiklą. Dabar Ubu Noir grafikos dirbtuvės-laboratorija įsikūrusu ARS Art Factory meno centre Taline.

Šiai parodai VDA galerijoje 5 Malūnai Ubu Noir atidarė, atitraukė, išstūmė savo dirbtuvių stalčius į(si)kvėpimui. Rodo visokius įdomius radinius susikaupusius nuo grafikos dirbtuvių veiklos pradžios iki dabar – nuo Imprimo iki Ubu Noir. Čia bus ir vizualių minčių iš spausdintuvo, grafinio dizaino eskizų, nebaigtų darbų, nuotrupų, žodžiu visko, ką paprastai kiekvienose dirbtuvėse slepia stalčiai.    

Parodoje pristatomi autorių Harri Leppänen, Jarmo Mäkilä, Mihkel Kleis, Leonhard Lapin, Gudrun Koppel, Kuutti Lavonen, Tapani Mikkonen, Lauri Koppel, Kristian Krokfors ir Mare Vintdarbai.

Plačiau apie Ubu Noir:

https://www.facebook.com/ubunoir/