2024 m. balandžio 10 d. 16 val. Doktorantūros skyriaus 102 aud.  (Malūnų g. 3), vyks Grafikos katedroje viešinčios tarpdisciplininio meno kūrėjos Romos Auškalnytės kūrybinės praktikos pristatymas – Artist’s talk. 
Pristatymas vyks anglų kalba.

Roma Auskalnytė - Helsinkyje (Suomija) gyvenanti tarpdisciplininio meno kūrėja. Ji tyrinėja kūną ir jo „minkštumą“ kaip mediją mene ir grafikoje. Kaip aktualizuoti gesto, darbo trukmės ir pasikartojimo svarbą, kuri visada slypi už galutinio atspaudo? Šie tyrinėjami procesai ją paveikė ir privedė prie naujų jos idėjų ir kūrinių transformacijų. Roma analizuoja kūną ir jo paviršių, kaip dirbti su juo ir ant jo. Daugelio kūrinių atsiradimą įnspiravo ją supantis gyvenimas: pokalbiai, garsai ir tai, ką ji pastebi aplink save. Menininkė eksperimentuoja su įvairiomis medijomis - nuo grafikos iki performanso, ar net pasitelkia fotografiją, ieškodama tinkamo būdo išreikšti savo mintis ir rasti kūriniui tinkamą kalbą.

Roma Auškalnytė gimė 1988 m. Lietuvoje. 2004 m. baigė Šilutės meno mokyklą. 2012 m. Vilniaus dailės akademijoje Roma įgijo grafikos bakalauro laipsnį. Studijų metu, 2011 m., pagal mainų programą studijavo Birmingemo meno ir dizaino institute (Jungtinė Karalystė) Vaizduojamojo meno programoje. Baigusi studijas Roma dirbo BIAD vizituojančia dėstytoja: piešimo dėstytoja. Nuo 2013 m. Roma studijavo Suomijos menų akademijoje (KUVA ) Helsinkyje (FI), 2016 m. įgijo grafikos magistro laipsnį. Jos darbų vadovas buvo performanso menininkas Johnas Courtas ( Tornio FI/UK). 2019 m. ji gavo PTP (Printer Training Program) sertifikatą Tamarind Institute (JAV, Albukerkė). Roma aktyviai dalyvauja vietinėse ir tarptautinėse parodose, jos darbai buvo eksponuojami ir priklauso Šiuolaikinio meno muziejui Kiasma (Suomija), Grand Palais des Beaux Arts de Lille muziejui (Prancūzija) ir daugeliui asmeninių kolekcijų. Šiuo metu Roma gyvena ir kuria Helsinkyje (Suomija). Ji taip pat priklauso Helsinkio litografijos studijai (Helsinki Litho) ir dirba akmens litografijos ir ofsetinės spaudos srityje.

Kūrybinės praktikos Artist’s talk pristatymo metu, Roma Auškalnytė pristatys ir savo veiklą Helsinkio litografijos studijoje Helsinki Litho 


Žiūrėtojas ir žiūrėtojo mirtis, sustabdytas kadras iš video instaliacijos, 2021


Sluoksniai, fotografija, 2022


Transmisija 2, performansas, 2021 

Šio vizito Vilniuje metu, menininkė Roma Auškalnytė savo kūrinius pristatys Vilniaus grafikos meno centro organizuojamoje ir galerijoje „Kairė-dešinė“ (Latako g. 3) pristatomoje Helsinkio litografijos studijos narių parodoje „Akmuo šneka“. Parodos atidarymas – balandžio 9 d. 18 val.
​Parodoje pristatomi menininkai: Roma Auškalnytė, Kalle Berg, Matti Hintikka, Kuutti Lavonen ir Kaisu Sirviö.
Daugiau apie parodą

Menininkės Romos Auškalnytės pristatymą Grafikos katedros studentams organizuoja lekt. Elena Grudzinskaitė.