Šiais metais Mikalojaus Konstantino Čiurlionio paskata-stipendija skirta Vilniaus dailės akademijos Grafikos studijų programos IV kurso studentei Emilijai Grigaliūnaitei ir jos projektui „Bevardžiai ežerai“ (dėst. doc. A. Dautartaitė-Krutulė). Paskatos-stipendijos, kuri skiriama jaunųjų menininkų kūrybinių sumanymų/projektų įgyvendinimui, dydis yra 5000 eurų.

Emilijai Grigaliūnaitei M. K. Čiurlionio paskata-stipendija skiriama už kūrybos konceptualumą, netradicinį geografinių objektų pateikimą, už dėmesį Lietuvos ežerams, jų vardams bei originaliai duomenų archyvavimo meninei interpretacijai kūrybiniame projekte „Bevardžiai ežerai“. 

„Susipažinę su VDA studentų pateiktais projektais, vertinimo komisijos nariai geriausiai įvertino jaunosios grafikės Emilijos Grigaliūnaitės projektą. „Bevardžiai ežerai“ – kūrybinis sumanymas, kuriame susitinka klasikinė litografijos technika, etnografinis tyrimas, ekologinis požiūris ir muzika“, – teigia VDA prorektorius menui ir mokslui dr. Marius Iršėnas.

„Emilijos Grigaliūnaitės originalus, nuosekliai pagrįstas konceptualus interdiscipiniškas meninis tyrimas, atkreipiantis dėmesį į nykstančius Lietuvos ežerus ir savitai visą tai įvelkantis į knygos meno ir muzikos jungties rūbą”, – mintimis apie meninį projektą dalinasi M. K. Čiurlionio draugijos narys Vytautas Tumėnas.

M. K. Čiurlionio paskata-stipendija bus įteikta šį penktadienį, kovo 8 d., 14 val. Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Didžiojoje salėje Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos šventinio minėjimo metu.

M. K. Čiurlionio paskata-stipendija teikiama nuo 2020 m. Stipendijos dydis – 5000 Eur. Ji skiriama studentams, kurių kūrybos ir studijų erdvėje, greta kitų interesų bei temų, yra šiuolaikiškai permąstoma M. K. Čiurlionio kūryba ir jo puoselėti idealai Lietuvos ir Pasaulio kultūros kontekstuose. Ankstesniais metais stipendijas yra pelnę VDA studentai Agata Orlovska, Viltė Žumbakytė, Denisas Kolomyckis ir Rokas Janušonis.