Fotografija ir medijos menas | Bakalauro studijos | Vilnius

 
 
Justina Jaruševičiūtė "Abipusiai"
Instaliacija; stumbražolė, papier-mâché, sėklos (moliūgas, pupa, kukurūzas), sula, silikoninis vamzdelis, plastikinis butelis
Darbo vadovė - prof. Laura Stasiulytė-Gudaitė

Atsigręžiant į augalus, jų mezgamus tarpusavio ryšius ir žmogaus santykį su jais, kūrinyje konstruojamos situacijos, siūlančios permąstyti abipusiškumo, dovanų bei prekinių mainų sampratas.


 

Liucija Teodora Mikučionytė, "Atletika revisited"
Instaliacija; krepšinio kamuolys, vaizdo monitorius
Darbo vadovas - prof. Artūras Raila

Reanimacija (lot. re- („iš naujo, vėl“) + lot. animatio („gaivinimas“); sk. re/animâcija) – atgaivinimas.
Dabartis akimirksniu tampa prieraišia, mus persekiojančia praeitimi.
Vilniaus Rasos specialiosios mokyklos pastate nuo 2013 m. veikianti meno galerija „Atletika“ grindyse išsaugojo krepšinio aikštelės linijas; savo kūrybiniame darbe rekonstruoju prisiminimus ir menamus įvykius.
Krepšinio lenta – vaizdo ekranas su judančiu taikiniu be tinklo ir guma pritvirtintas „Wilson“ kamuolys – lyg bokso kriaušė nebeatlieka savo įprastos funkcijos, įsitvirtindama šiuolaikinio meno erdvėje.



 
Saulė Marija Rimkevičiūtė, "(ne)pavykę"
Reversinis chromogeninis fotografijos atspaudas, 75 x 100 cm (7 atspaudai)
Darbo vadovas - doc. dr. Darius Žiūra

Šiame darbe analizuojama fotografinė „Polaroid“ medžiaga. Išardydama šią medžiagą bandau suprasti kaip ji veikia ir kodėl nesuveikė kaip buvo tikėtasi. Dekonstruojant ir analizuojant atsitiktinį fotografinį rezultatą, medžiaga ir joje susidariusi abstrakcija tampa vertinga, nors nėra įžvelgiamas naratyvus, atpažįstamas vaizdas. Vizualiai išdidinus kadrą atskleidžiami visi mažiausi, įprastai neįžiūrimi šviesai jautrios medžiagos formavimosi niuansai. 



Arijus Pijus Jurevičius, "Arklio žvilgsnis"
Drobė, akrilas, 160 x 240 cm
Darbo vadovas - prof. Alvydas Lukys
Studijuodamas arklio vidinį pasaulį ir jo žvilgsnį į išorinį, šiuo meniniu tyrimu autorius siekia išaiškinti arklio padėtį nūdienoje ir iškelti klausimą, kiek teisingas vienpusiu suvokimu grįstas žmogaus požiūris bei elgesys šio gyvūno atžvilgiu.


 
 
Rolanda Jastrumskytė, "Sklaidos klaida"
Fotografijos instaliacija, 42 x 640 cm
Darbo vadovas - prof. Artūras Raila
(Mano senelio brolio) užfiksuotos fotografijos, užpildžiusios šeimos fotografijų albumą ir tapusios gyvenimo montažo linija, sudaryta iš įvairių žmonių gyvenimo etapų. Šeimos albumo duomenys išimami taip, kad matytųsi esminis naratyvas, atsiskleidžiantis ir kitų šeimų fotografijų albumuose.
Kitokia technologinė prieiga atveria fotografijų privatumo, viešumo, tiesos ir melo klausimus. Taip atsirandančios klaidos fotografijose pradeda kurti atskirus mikropasaulius, viena vertus, atrodančius kaip besiplečiantis virusas, o kita vertus, primenančius tarpusavio ryšį ir neįmanomą atskirtį. Kasdienis išbyrėjimas fotografijose lyg atsako į klausimą, bet tuo pačiu ir klausia – ar tikrai viskas gali būti kūryba? 


 
Bernadeta Brazdžionytė, "Tol kol"
Tekstinis objektas
Darbo vadovas - dpc. dr. Darius Žiūra
Knyga, susidedanti iš daugiau nei pusės metų pasivaikščiojimų metu rinktų miško vietovaizdžių piešinių, fotografijų ir tekstų, kurie, kaip ir dauguma autorės darbų, autobiografiniai, tyrinėjantys esmines gyvybės, santykio, humaniškumo temas.
/
Didžioji dalis piešiniuose įamžintų medžių plonyte linija laviruoja tarp to, kas funkcionalu, gyva, nuolat kuriama ir to, kas praradus funkciją virsta tik iš dalies gyva, paskęsta, rodos, amžino irimo procese.
Knygoje esančios fotografijos kuria bendrą paralelinę būtį tarp medžių ir nuolat kintančių, su laiku yrančių žmogaus kūno formų.
Besilaikant už paskutinių gyvybės gijų, tai tiesiog yrà.



Aušrinė Ražanskaitė, "Oda"
Fotografijų serija
Darbo vadovas - prof. Alvydas Lukys
Kurdama šias fotografijas į pasaulį žvelgiu kaip į panašių ir tarpusavyje susijusių organizmų sambūvį. Išryškindama žievės formų įvairovę ir grafinių linijų žaismą, siekiu akimirką stabtelėti bei įsižiūrėti geriau. Pasirinkusi vaizduoti tik medžio „odą“, atsiriboju nuo viso augalo kaip simbolio, o fiksuodama grynas gamtos formas – be pašalinių detalių – paverčiu jį atskiru ir nepriklausomu objektu.



 
Dovilė Kazlauskaitė, "Adatos ir siūlai"
Instaliacija; fotografijos, buivolo uodegos gabaliukai, šepetys su adatomis, apyrankė iš tirpių chirurginių siūlų
Darbo vadovė - prof. Laura Stasiulytė-Gudaitė
Šios instaliacijos figūros, gimusios iš organikos ir sintetikos, nurodo į skausmo ir grožio giminiškumą. Pasitelkusi medicinines priemones – adatas ir siūlus – siekiu pagydyti ir pratęsti šių objektų buvimo erdvę bei reikšmę.


 [[preview external content]] https://drive.google.com/file/d/1ZiCedtFxMdwN-xJDnza_Tqkx6jyoc-Su/preview
Naglis Dzinga, "Tėkmė"
Videokilpa iš nuotraukų serijos, eksponuojama 72 x 128 cm ekrane
Darbo vadovas - prof. Alvydas Lukys

Projektu siekiama interpretuoti vandens atvaizdo reikšmę, pasitelkiant farmakono sampratą, išlaikančią neapibrėžtumo principą (ir vaistas, ir nuodas), įgalinant suvokėją pasitelkti vaizduotę bei tapti kūrybinio proceso bendrininku. Šiame projekte atsisakoma vandeniui priskirti kokias nors konkrečias tradiciškai įtvirtintas simbolines reikšmes, todėl fotografijose įvaizdinta vandens prasmė vienu metu išbarstyta skirtingomis kryptimis, reikšmės neįmanoma kontroliuoti.


 
Karolis Kolesničenko, "Per kūną"
Instaliacija
Darbo vadovas - prof. Alvydas Lukys
Elektromobilio aukštos įtampos elektros instaliacija dekonstruojama paverčiant ją „pavojinga“. Susidūrimas su naujai gimstančia technologija akis į akį leidžia ją prisijaukinti gyvai, nustumiant visą aplinkoje sklindantį netikros informacijos rūką į šalį.


 
Kornelija Kupstaitė, "Mind the gap"
Instaliacija
Darbo vadovas - prof. Artūras Raila
„Viena karta praeina, kita ateina, o žemė lieka per amžius“ – Ekleziastas
Nesuvokiama gamtos jėga ir nesuprantami reiškiniai taip išgąsdina, kad baisu net prabilti.
Ekleziasto knygoje į tokias baimes pažiūrima per atstumą. Išmintingi žodžiai apšviečia ir nuramina. Tai, kas nesuprantama danguje, sufleruojama ant žemės. Net ir nesuspėjus akimis sugaudyti viso bėgančio teksto, atspindžiai nurodo į pilną vaizdą.


 
Veronika Gudeliauskaitė, "Over-Fatigue"
Instaliacija; metalinės ofiso kėdžių kryžmės (12 vnt.), danga
Darbo vadovė - prof. Laura Stasiulytė-Gudaitė
Kuriama žalioji poilsio zona, „oranžerija“ pervargusiam XXI a. korporacijos darbuotojui. Dalyvaujant vertikaliose produktyvumo lenktynėse įvyksta perdegimo momentas, kai funkcionalumas tampa nebepasiekiamas. Distopinis ofiso aplinkos vaizdas įgalina susikurti galimus scenarijus, leidžiančius persvarstyti esamą tvarką.



 
Matas Petkūnas, "Malonu susipažint"
Audiovizualinis albumas; 16 min.
Darbo vadovas - doc. dr. Darius Žiūra
Šis audiovizualinis albumas sudarytas iš Kalvarijų turguje pirktų neišmagnetintų kasečių ir mano asmeninės dokumentikos, įrašytos naudojant VHS kamerą, bei muzikos, sukurtos remiantis patirtimi atsikrausčius į Vilnių. Taip sukuriamas ryšys tarp mano ir kitų žmonių asmeninių išgyvenimų. Šiuo darbu siekiu kalbėti apie žmogiškas problemas, kurias neretai renkamės ignoruoti.


  
[[preview external content]] https://drive.google.com/file/d/1WgwljC2-HQAM0gEJIQEAwNVHLDrmyVdh/preview [[preview external content]] https://drive.google.com/file/d/1KjKEQcz9_xQghHR8jztOq8sDO526f_Zm/preview 
Akvilė Murauskaitė, "Sumindyk / išdulkink putiną"
Alpakos vilna, 80 x160 cm
Darbo vadovas - doc. dr. Darius Žiūra
Savo darbais huilo ir jo vatagalvių armija užsitarnavo vietą po žmonių kojomis. Performatyvus objektas, gimęs iš nepakeliamo pykčio.
Siųskite pinigus ir pagalbą Ukrainai.


      2021   2020   2019   2018   2017   2016   2015 ir anksčiau