Paroda "FAMM.BA2020: mes atradom paslaptį". 2020.06.11 - 06.29

  Baigiamojoje bakalauro darbų parodoje galerijoje „Atletika“ 15 jaunųjų menininkų sudėliojo savo pozicijas išplėstiniuose animacijos, fotografijos, medijų meno ir šiuolaikinio meno laukuose. Visi jie baigė ketverių metų studijas Vilniaus dailės akademijos Fotografijos ir medijos meno katedroje (VDA FMMK) ir viešai pristatė savo kūrinius ar meninius tyrimus.

  Vienū kūriniai plečia suvokimo ribas ir pasitelkia įvairias XR („eXpanded Reality“ = išplėstinės realybės) strategijas: VR ir AR, kiti perkuria tradicinės ir 3D animacijos sampratas ar linijos pėdsaką ir judesį, treti dirba su rastais tekstais bei jų poetiškumu. Tarp post-internetinių instaliacijų parodoje galėjome rasti meninio tyrimo apie fotografijos ribas pėdsakų, netikėtai skambančių ir vėliau gal net persekiosiančių garsų ir meno sistemą perkonstruojančių performansų.

  Vien paminėjus keletą darbų temų galima nujausti kas tvinksi jaunų menininkų dėmesio centre. Vienos temos įtraukia ar net sunepatogina žiūrovą („Binauralinis ASMR išskirtinis dėmesys ŠNABŽDANT“), kitos kritiškai permąsto medijų vartojimą („Lervinis subjektas: vaizdų kiekybės įkaitas“) ar šiuolaikinio meno tendencijas („Post-internetinis būvis: slampinėjimai po nejaukos slėnį“), trečios tyrinėja kalbos galimybes („Kalba kaip portretas. Vogti žodžiai“) ir medijų ribas („Atsitiktiniai fotografijos aparatai: šešėlio tapimas medija“ ar „Dirbtinis intelektas ir jo kūrybiškumo galimybės“) o ketvirtos galiausiai reaguoja į ekstremalios padėties situaciją, pasiūlydamos anti-išsisaugojimo instrumentarijų per sociopoetinį žinyną.

  Menininkai: Agnė Masilionytė, Agnė Poškutė, Augustė Bendžinskaitė, Domantė Bakelytė, Dominyka Balaišytė, Gabija Pernavaitė, Gailė Cijūnaitytė, Gertrūda Nemčauskaitė, Gintarė Rapševičiūtė, Jaunius Načiučenka, Nidas Kaniušas, Osvalda Mickutė, Paula Julija Savaja, Paulius Žižliauskas, Tatjana Frenkel

 Parodą organizuoja Vilniaus dailės akademijos Fotografijos ir medijos meno katedra ir Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjunga. Parodos dalinis rėmėjas – Lietuvos kultūros taryba.

FAMM.BA = Fotografijos, Animacijos ir Medijų meno bakalauro baigiamieji darbai.

Galerija "Atletika"

Parodos dokumentacijos Laurynas Skeisgiela ir Paulius Žižliauskas

www.letmekoo.lt/atletika
 

Detalias kūrinių dokumentacijas bei aprašus pamatysite ANIMACIJOS bei FMM studentų darbų 2020 metų paskyrose arba paspaudę ant nuorodų!