Fotografija ir medijos menas | Bakalauro studijos | Vilnius

Ūmėdė?

Šis festivalis, dar įvardijamas kaip x⬳disciplininis besirandančių meno formų ir susijusių reikalų simpoziumas, klausia:

„Kas nutiko, kai į šiuolaikinio meno lauką dunkstelėjo antropoceno meteoritas, o bioaktyvistai kartu su AI ir XR* susprogdino diskursą, anksčiau vadintą medijų menu?“

*XR (expanded reality) tai – išplėstinė realybė, susidedanti iš įvairių virtualios, apaugintos (augmentuotos), išsėtinės ir hibridinės realybės formų, tuo tarpu x = post-, trans-, hyper-, multi-, extra-, ex-, super-, xeno-, poly- ir t.t.

Po ilgos karantininės žiemos jus gyvai kviečia performansai sode, instaliacijos erdvėse, konceptualios kavos pertraukėlės, atviros menininkų studijos, augalų ir medžių kvapai, knygų pristatymai, mitopoetinės paskaitos, hibridinės diskusijos, atsipūtimas pievelėje, VR kelionės, koncertai, įsivaizduojamos būtys ir netikėti susitikimai.

Šis festivalis tuo pačiu tęsia naujo komplekso SODAS 2123 atidarymų ciklą ir yra trečiasis iš penkių atidarymų. Festivalio programą rasite Facebook renginyje ir www.umede.lt artimiausiu metu. Prieš festivalį birželio 16 d. SODAS 2123 vyks renginio vietą įkontekstinanti Architektūros fondo diskusija apie kiemelius

*ūmėdė
tai grybo rūšies (Russula) pavadinimas, skambesiu primenantis žodį „medija“. Šis grybas yra ektomikorizinis: tai simbiotinių santykių forma tarp grybelinio simbionto ar mikobionto ir įvairių augalų šaknų. Metaforiškai kalbant, mes tikimės, kad simpoziume užsimegs simbiotiniai santykiai tarp medijų, meno, tyrimo, renginio vietos ir jo dalyvių.
 

Viso festivalio metu Sodas2123 esančioje FAMM studijoje vyko mūsų katedros antro bei trečio kursų studentų paroda bei video darbų peržiūra.
FAMM parodos dalyviai:
Ieva Akelaitytė, Gytis Baranauskas, Žilvinas Baranauskas, Evelina Bernatonytė, Bernadeta Brazdžionytė, Žygimantas Bėrontas, Pijus Chraptavičius, Emilija Dirsytė, Greta Galiauskaitė, Liucija Teodora Mikučionytė, Akvilė Murauskaitė, Dagnė Petkevičiūtė, Ainė Petkūnaitė, Eva Rodz, Vilija Simutytė, Jokūbas Vaicekauskas.

Daugiau apie festivalį www.umdede.lt

Foto dokumentacijų autorius - Andrej Vasilenko