Paroda ">iltys"

Ilgai žiūrint į sieną, ji ima judėti. Vingiuoti, kraipyti uodegą, mesti lapus arba ošti, urgzti, tiksėti, rodyti veidus filtruotus, 
flirtuoti internetu, 
kol šis, pratrūkęs, palieka vieną. 
Prieš Facebook’o sieną, kur mainosi Zoom’o nuorodos. 
Pasimetu.

Grupinė jaunų menininkų paroda >iltys - vieta atsargiam pasivaikščiojimui tarp to, kas iškrito dar prieš keletą mėnesių. Dulkės ir padriki prisiminimai; reikšmės, pamestos vertimuose ir pirmasis žmogus, rastas prie pasaulio medžio kažkur šalia; patarimai, kaip jaustis gyvu po traumuojančio lūžio iš to medžio iškritus (arba pametus galvą); drono žvilgsnis, stebintis džiūstančius skalbinius rajono kieme ir nesantys miestai, ūžiantys tekstuose… kaip skardinėse sausainių dėžutėse saugomi įvairiausi, skirtingomis aplinkybėmis ten atsidūrę daiktai, parodos kūriniai šypsosi, šiepiasi, rodo, ko ilgisi. 

Tai paroda apie laiką, kurį matuojame viltimis. Jo matavimo vienetai - iltys, kurios pabiro, kai kaukėmis pridengtos žmonių galvos rasojo nuo iškvėpto oro ir nerimo. >ilčių kūriniai sklando kaip pasakos - turi atsirasti tinkamoje vietoje tinkamu laiku, ir atsivers portalas į kitą realybę. Bet atsargiai! Kol esi ten, čia tau gali įkąsti istorijos iš fotografijų, keistos būtybės iš garso įrašų; kai kurios lipa sienomis, plaukioja tekstuose, pavogia veidus ir apsimeta tavimi, nes nežmoniškai vieniša. Atsargumas gėdos nedaro, žiūrėk, kur vingiuoji - >iltys!

Aistė Marija Stankevičiūtė

Pretekstas: Parodos pavadinimas kilo iš beveik metus trukusių diskusijų apie jaunojo menininko ir meno scenos santykį bei kaip menininkai jį galėtų keisti patys. 

Paroda yra kuruota 8 jaunųjų menininkų, studijuojančių Vilniaus dailės akademijos Fotografijos ir medijos meno katedroje. Visi parodos dalyviai studijuoja toje pačioje katedroje nuo vienerių iki trejų metų. 

Dalis parodos tebeveikia virtualioje galerijoje www.iltys.eu

Parodos dalyviai:
Agata Tracevič, Ainė Petkūnaitė, Aistė Marija Stankevičiūtė, Danielius Šermukšnis, Deinora Rudėnaitė, Edvinas Sinkevičius, Gabrielė Oržekauskaitė, Jokūbas Verbickas, Mantė Baranauskaitė, Miglė Markulytė, Kasparas Pilinkus, Rokas Ilčiukas, Bernadeta Brazdžionytė, Dagnė Petkevičiūtė, Viktorija Balkutė, Eva Rodz, Ieva Akelaitytė, Jokūbas Vaicekauskas, Kornelija Kupstaitė, Kotryna Šarkanaitė, Greta Galiauskaitė, Margarita Valionytė, Pijus Chraptavičius, Žilvinas Baranauskas, 

Kuratorinė komanda: Aistė Marija Stankevičiūtė, Danielius Šermukšnis, Deinora Rudėnaitė, Edvinas Sinkevičius, Gabrielė Oržekauskaitė, Jokūbas Verbickas, Mantė Baranauskaitė, Miglė Markulytė

Architektūra: Vaida Barbora Linartaitė
Instaliacija: Ignas Pavliukevičius
3D: Antanas Skučas
Prodiusavimas: Vytautas Michelkevičius

Parodos dokumentacija: Laurynas Skeisgiela

 

Galerija "Atletika"

 


Parodą iš dalies remia Lietuvos kultūros taryba, organizuoja Vilniaus dailės akademijos Fotografijos ir medijos meno katedra bei Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjunga.

www.letmekoo.lt/atletika