GDK III k. studentė Augustė Bagdonaitė laimėjo II vietą  tarptautiniame plakato konkurse

Sveikiname GDK III kurso studentę Augustę Bagdonaitę su II vietos laimėjimu, tarptautiniame plakato konkurse! Atsakymo laukta ilgai, gera žinia atkeliavo beveik po metų. Darbas išties puikus, atliktas Vizualiosios retorikos disciplinos metu. Darbo vad. doc. Marius Žalneravičius.

 

GDK studentų baigiamieji bakalauro studijų darbai  atstovaus Lietuvos dizainą Europos ADC konkurse!

GDK studentų baigiamieji bakalauro studijų darbai Patricijos Kell projektas “Kirtis prasilenkiant” ir Domanto Pigulevičiaus  “SB Melba” buvo įvertinti ADC*LT ir atstovaus Lietuvos dizainą Europos ADC konkurse!

 


Gintarės Razmaitės bakalauro studijų baigiamasis darbas „Atmeno“, kuris pateko į Global Design Graduate Show 2023 finalistų sąrašą!

GDK bakalauro studijų studentės Gintarės Razmaitės bakalauro studijų baigiamasis darbas  „Atmeno“ pateko į Global Design Graduate Show 2023 finalistų sąrašą! Darbo vadovė prof. Aušra Lisauskienė.

 

 


Jaunojo dizainerio prizą komunikacinio dizaino kategorijoje laimėjo GDK studentė Patricija Kell

VDA Grafinio dizaino katedros IV kurso studentė Patricija Kell, kokursui pateikusi bakalauro studijų baigiamąjį darbą - animacinį filmą "Kirtis prasilenkiat" (darbo vadovas doc. Marius Žalneravičius), laimėjo pagrindinį prizą komunikacinio dizaino kategorijoje.Animacinis filmas „Kirtis prasilenkiant“ kelia klausimą: kaip laimėti nesąžiningą žaidimą, kurį laimėti privalai? Šis žaidimas – tai Lietuvos istorijos atspindys, kviečiantis prisiminti sudėtingą dar visai neseniai vykusią žmonių kovą, nulėmusią 1990 metais paskelbtą Lietuvos nepriklausomybės atkūrimą. Animacijoje pateikiamas požiūris į tuometinę šalies santvarką, santykį su okupantų valstybe bei svarbias to meto lietuvių laisvės siekio ir nepaklusnumo išraiškas. Šachmatininkų pasirinkimai, ėjimai ir žiaurus bei paniekos kupinas santykis tiesiogiai sulyginami su to meto įvykiais, žmonių išgyvenimais ir nežmoniška priespauda, kuomet laisvė buvo ne kasdienybė, o kova. Remiantis realiais istoriniais momentais bei asmenybėmis kuriama vizuali nesąžiningo šachmatų žaidimo metafora, padedanti pasakoti Lietuvos istoriją ir primenanti, kodėl žmogaus laisvė ir orumas niekada neturėtų būti apleisti.

 

 


VDA Grafinio dizaino katedros II kurso studentai dalyvavo Lietuvos kariuomenės vidinei komunikacijai skirtų plakatų konkurse

VDA Grafinio dizaino katedros II kurso studentai dalyvavo Lietuvos kariuomenės vidinei komunikacijai skirtų plakatų konkurse. Pusės žiemos semestro užduotis Vizualioji retorika leido prisiliesti prie plakato žanro ir dirbti su realiu užsakovu, realia tiksline grupe ir spręsti realias problemas. Studentai ir dėstytojai apsilankė Lietuvos kariuomenės Didžiosios kunigaikštienės Birutės motorizuotame pėstininkų batalione, kur buvo supažindinti su kariuomenės vykdomomis funkcijomis, specifika. Teko mėtyti granatas, išbandyti kelionę šarvuočiu ir. t.t. Patyrimai išties įspūdingi ir inspiruojantys. O užduotis tikrai nebuvo lengva II kursui, tačiau pastangos vaisingos, rezultatai vizualiai ir idėjiškai labai skirtingi, kas davė LK galimybę turėti nemažai pasirinkimų.
Konkurso I vietos laimėtoja Augustė Vasarė Kacevičiūtė su PASITIKSIME SU GĖLĖMIS, II vietos laimėtoja Eiprilė Uldukytė VIENAS DĖL KITO, III vietos laimėtoja Ieva Sutkutė GERI GINKLAI BE KARIO... Sveikiname laimėtojas!!!
Išskirta buvo ir daugiau darbų (Mortos Vileikytės, Emilijos Zubrytės, Austėjos Juozėnaitės, Vėjo Motiejūno, Martynos Nevieraitės ir kt.) jie bus naudojami vidinėje komunikacijoje Lietuvos Kariuomenės daliniuose. Darbo vad. doc. Marius Žalneravičius

 

 

 

 

 


3 k. studentė Laura Bielskutė sukūrė Jono Meko metų logotipą

LR Kultūros ministerijos užsakymu GDK III-o k. studentai 2021-2022 m.m. rudens semestro metu kūrė Jono Meko metų logotipą ir jo naudojimo vadovą. Projektui vadovavo Grafinio dizaino katedros profesorius, meno licenciatas Robertas Jucaitis. LR Seimo nutarimu 2022 metai J.Meko 100-ųjų gimimo metų proga paskelbti Jono Meko metais, todėl tai ypač įdomi ir atsakinga užduotis, žinant Jono Meko asmenybės įvairiapusiškumą, jo reikšmę pasaulinei kinematografijai bei estetinį–funkcinį reiklumą tokio tipo projektams.
Projektą kūrė 18 studentų, iš jų pasiūlytų idėjų dėstytojų ir ministerijos komisija išrinko nugalėtoją – Lauros Bielskutės projektą, kuris komisijos nuomone geriausiai įkūnija užduoties sąlygas ir atspindi J. Meko išskirtinumą.


2 k. studentų pergalė konkurse "Idėja Vilniaus 700 metų sukakčiai pažymėti"

Grafinio dizaino katedros 2 kurso studentai Lukas Juščius ir Kornelija Žvinklytė, vadovaujami profesoriaus meno lic. Roberto Jucaičio sukūrė mobiliąją aplikaciją „Vilnius 700".Už sukurtą mobiliąją aplikaciją studentai apdovanoti Užsienio Reikalų ministerijos konkurso „Idėja Vilniaus 700 sukakčiai paminėti skirtame apdovanojimų renginyje.

 


4 k. studentė Laura Jagėlaitė surengė pirmąją personalinę parodą

Džiaugiamės Lauros Jagėlaitės, bakalauro studijų  4 kurso studentės pirmąja personaline iliustracijų paroda, atidaryta Klaipėdos lėlių teatre.
Apie savo parodą Laura pasakoja:
„Savo asmeninėje parodoje eksponuoju kompiuteriu pieštus piešinius, kuriuose gyvena, blaškosi, šėlsta ir savam kailyje nenustygsta įvairūs personažai. Nuo įvairiausių monstriukų iki naminių gyvūnų, kurie, nebijodami buities, elgiasi tarsi būtų žmonės. Personažams mėgstu suteikti netikėtas emocijas ir laisvumą. Kurdama siekiu nebijoti atskleisti savo vidinį pasaulį, sukurtais personažais, kuriuose stebėtojas gali atrasti ir save, – perteikti savo nuotaikas bei jausmus. Savo darbais bandau įkvėpti kitus nebijoti pasvajoti, sugrįžti į vaikystę, pastebėti pasaulį kitomis akimis ir mokėti džiaugtis mažais ir dideliais dalykais“

   


Natalijos Čaiko bakalauro studijų projektas "Holos" - tarptautinio konkurso nugalėtojas

Džiaugiamės Natalijos Čaiko, bakalauro studijų absolventės (studijos baigtos 2021 m.) profesine sėkme. Baigiamasis absolventės darbas "Holos" laimėjo 2 prizines vietas Online media kategorijoje tarp studentų paraiškų tarptautiniame C2A konkurse (Creative Communication Awards 2021). Projektas gavo Best of best prizą už subkategoriją websites ir Winner prizą už subkategoriją online experiences.

 


Natalijos Čaiko bakalauro studijų projektas "Holos"

VDA Grafinio dizaino katedros absolventės Natalijos Čaiko baigiamasis darbas "HOLOS" laimėjo Nacionalinio "Gero dizaino '21" konkursą Multimedijų kategorijoje.

Platformoje "HOLOS" galima susipažinti su generatyvine duomenų sistema, kurioje matematinis pasaulio grožis atsiskleidžia per realaus laiko duomenų vizualizavimą, taip pat galima sužinoti daugiau apie unikalų Benfordo dėsnį ir stebėti kaip įvairių sričių statistiniai duomenys atgyja ir įgauna savo unikalią vizualią formą ir melodiją. Darbo vadovė prof. Aušra Lisauskienė. 

 
  

Jaunojo Dizainerio Prizo 2021 laimėtojai

Birželio 30 d. vyko 11-ojo konkurso „Jaunojo dizainerio prizas“ apdovanojimų ceremonija, kurios metu apdovanoti išskirtiniai jaunieji Lietuvos dizaino kūrėjai.
Konkursas kasmet sulaukia didelio būrio jame norinčių dalyvauti jaunųjų dizainerių. 

Komunikacijos dizaino kategorijoje pagrindinį prizą pelnė Grafinio dizaino katedros išlyginamųjų studijų studentė Elena Kanarskaitė, pateikusi projektą Interaktyvi instaliacija Pasilikti veidrodyje. (Darbo vadovas  doc. Marius Žalneravičius)
Papildomą prizą bei žiūrovų simpatijų prizą laimėjo Grafinio dizaino katedros 4 kurso studentė Emilija Dryžaitė su projektu Performatyvus identitetas Focus  (Darbo vadovė prof. Aušra Lisauskienė).
Studentų darbai eksponuojami konkurso parodoje VDA parodų salių „Titanikas“ 1 aukšte. Paroda veiks iki liepos 31 d.

 


Elenos Motiejūnaitės knyga "Floratopija"

Džiaugiamės, kad mūsų absolventės Elenos Motiejūnaitės (studijos baigtos 2020 m.) kūrybinis projektas "Floratopija" dar studijų metu užgimęs kaip vizuali idėja, įgavo materialų pavidalą. Elenos kurtą ir iliustruotą knygą galite skaityti elektroniniu formatu ar klausyti kaip audio įrašą, o jau visai greitai, knygynuose galėsite įsigyti popierinį knygos variantą.

 


Laurynas Ričardas Gylys sukūrė "Tinginio rinkinį"

Džiaugiamės kuomet į studijų užduotis pavyksta įtraukti ir socialinius partnerius. 2020 metų pavasario semestre, 3 kurso studijų dalykas "Pakuotė" (dėstyt. doc. Marius Žalneravičius) buvo įgyvendinamas kartu su socialiniais partneriais AB "Vilniaus pergale". Projekto tikslas - sukurti žaismingą ir įtaigią kalėdinę pakuotę legendinių "Gaidelio" sausainių "Tinginio rinkiniui". Studentai, dirbdami keliais etapais, pateikė savo projektus užsakovams. Laimėtoju buvo išrinktas studento Lauryno Ričardo Gylio pasiūlytas projektas, kuris šiuo metu realiai įgyvendintas. Laurynas už sukurtą projektą, socialinių partnerių apdovanotas solidžiu prizu.

 


Grafinio dizaino katedros studentų projektas UNESCO paveldo Lietuvoje metams

Grafinio dizaino katedros 2020-ųjų karantininių metų BA studijų absolventams Ignui Miškiniui, Noatei Atkočiūnas, Austei Dzikaraitei, Deividui Kanapickui, Elenai Motiejūnaitei, Saulutei Monikai Šumauskaitei buvo patikėta atsakinga užduotis suprojektuoti parodinę ekspoziciją ir grafiką, skirtą UNESCO paveldo Lietuvoje metams. Taip pat buvo sukurta programėlė-aplikacija, kurią parsisiuntus būtų galima sužinoti daugiau apie Unesco Paveldą Lietuvoje. Projektui vadovavo prof. Aušra Lisauskienė ir lekt. Vincentas Vienožinskis. Projektą įgyvendino EKSPOBALTA. Už profesionalią fotosesiją dėkojame absolventui Ignui Miškiniui.

 

 


Absolventės Elenos Motiejūnaitės darbas publikuotas prestižiniame žurnale

Grafinio dizaino bakalauro studijų absolventės Elenos Motiejūnaitės darbas įtrauktas į prestižinį vizualiosios kultūros žurnalą SLANTED! Žurnalą galite pavartyti VDA bibliotekoje.


Studentų projektai įgyvendinti Palangos gintaro muziejuje

Palangos gintaro muziejuje galima pamatyti Palangos miesto savivaldybės remiamo projekto "Šeimos erdvės PO GINTARO MEDŽIU sukūrimas Palangos gintaro muziejuje" rezultatus. 4 BA kurso studentas Emilis Jonaitis sukūrė GINTARO MEDŽIŲ 3D iliustracijas, magistrantūros studijų absolventė Gražina Eimanavičiūtė - Kaščionienė žaidimą "Gintaro kelias" .Spaudos darbus atliko UAB „Printeda“.

 


IV k. studentė Natalija Čaiko – prestižinio tarptautinio konkurso finalistė

Džiaugiamės, kad viename iš prestižiškiausių JAV ir Kanados tipografikos konkursų  "CA Communication Art Typography competition" Grafinio dizaino katedros studentė Natalija Čaiko su savo akademiniu studentišku dinaminės tipografikos projektu MOTUM tapo XI konkurso finaliste studentų kategorijoje!  Natalijos Čaiko projekto vadovė profesorė Aušra Lisauskienė. 


III k. studentas Martynas Kisielius sukūrė Valstybinės duomenų apsaugos inspekcijos logotipą

Praėjusiais studijų metais (2019-2020) Grafinio dizaino katedra bendradarbiaudama kartu su Valstybine duomenų apsaugos inspekcija (VDAI) ėmėsi projekto - naujojo VDAI ženklo sukūrimo. III BA kurso studentai buvo perorganizuoti į improvizuotą dizaino agentūrą ir  vadovaujami Grafinio dizaino katedros docento Roberto Jucaičio kūrė VDAI logotipo pasiūlymus.
Kelis mėnesius trukusiame projekte, nugalėtoju išrinktas studento Martyno Kisieliaus sukurtas logotipas jau užpatentuotas Valstybiniame patentų biure.
Džiaugiamės sėkmingu bendradarbiavimu ir įgyvendintu projektu.


Jaunojo Dizainerio Prizo 2020 laimėtojai

Geriausia 2020 m. jaunaja dizainere Komunikacijos dizaino kategorijoje (ir 1000 eurų prizas bei atstovavimas lietuvai Art Directors Club of Europe rengiamame konkurse "Europos metų studentas" Barselonoje) išrinkta GDK absolventė Eglė Kirlytė už bakalaurinį projektą "Jei tik galėčiau" (darbo vadovas lekt. Marius Žalneravčius). Bet tai dar ne viskas - Lietuvos Respublikos valstybinio patentų biuro įsteigtas prizas skirtas taip pat GDK absolventei Adai Rotomskytei už bakalaurinį projektą "Neuru: dirbtinis identitetas" (darbo vadovas prof. Audrius Klimas), o 15min.lt publikos simpatijų prizas skirtas irgi GDK absolventei Elenai Motiejūnaitei už projektą "Užmirštas miškas" (darbo vadovė prof. Aušra Lisauskienė).

  


Austė Dzikaraitė sukūrė LR Kultūros ministerijos vizualinį identitetą

„Dalyvauti konkursuose visada yra įdomu, bet tuo pačiu ir pavojinga - netyčia galima ir laimėti“, - juokauja Vilniaus dailės akademijos (VDA) Vilniaus fakulteto Grafinio dizaino katedros studentė Austė Dzikaraitė. Vasaros praktikos metu studentė Lietuvos Respublikos Kultūros ministerijai sukūrė naują logotipą (darbo vadovas – Marius Žalneravičius).
 

Lygiai prieš metus, kuriant šį logotipą, visą procesą atsimenu kaip žaismingą tyrimą ir spontanišką minčių vizualizavimą, teikiantį daug džiaugsmo. Analizavau kultūros sąvoką kaip žmonių visuomenės unikalią išraišką ir įvairius jos reiškinius bei jas abstrahuodama vizualizavau, vis atkartodama vienokius ar kitokius žmogaus motyvus. Taip ir šis galutinis variantas - ženklas, turintis asociatyvią užuominą į žmogų, sėdintį mąstytoją. Iš kitos pusės ši forma primena iš modulių sudėliotą K raidę ar rodyklę. Asociatyvi ženklo forma sąmoningai dėliota siekiant atspindėti kultūros sąvokos kompleksiškumą. Tai yra sudėtinė visuma, apimanti žinias, menus, tikėjimus, papročius ir kitus žmonių visuomenei svarbius reiškinius, kurie vertingi tampa menamu žmonių nutarimu. Taip ir čia kviečiu pamatyti ir nuskaityti ženklą asociatyvu būdu pagal tai, kokias patirtis žiūrėtojas turi ir ką nori pamatyti. Tapus tokios solidžios institucijos vizualinio identiteto autore natūraliai sukilo daug prieštaringų jausmų ir savikritikos, tačiau nuolat sau primenu, kad kiekvienas darbas yra žingsnis pirmyn ir procesas, kuriuo metu pagal duotąsias aplinkybes padarai geriausia sprendimą.

Austė Dzikaraitė

Džiaugiamės Kultūros ministerijos draugyste su VDA, o studentei linkime sėkmės ateities projektuose!

  


Komunikacinių plakatų konkurso, skirtų Lietuvos kariuomenei, nugalėtojai

Komunikaciniai plakatai – kūrybiškai intensyvaus ir kupino atradimų Grafinio dizaino katedros ir Lietuvos kariuomenės bendradarbiavimo rezultatas. Lietuvos Kariuomenės atstovai Grafinio dizaino katedros 2 kurso studentams patikėjo užduotį sukurti Lietuvos kariuomenės komunikacijos plakatus. Užduočiai vadovavo dėstytojas-dizaineris Marius Žalneravičius.
Studentai sukūrė po 2-3 plakatus, iš kurių atrinkti 16 finalinių plakatų bus naudojami Lietuvos kariuomenės išorės ir vidaus komunikacijoje kaip aiškinančios arba motyvuojančios priemonės.Grafinio dizaino katedros dėstytojų ir Lietuvos kariuomenės atstovų sprendimu, atrinktos penkios konkurso laimėtojos, neskirstant vietomis: Patricija Dyminaitė, Edvina Brazdžionytė, Ieva Repečkaitė, Ingrid Beata Savicka ir Aušrinė Januškytė. Studentėms suteikta galimybė vieną dieną sudalyvauti Lietuvos Kariuomenės pratybose.

 


Natalija Čaiko pelnė Lietuvos spaustuvininkų asocijacijos apdovanojimą

3 kurso studentės Natalijos Čaiko akademinis projektas „Kivalina“ laimėjo Lietuvos spaudos pramonės apdovanojimą studentų kategorijoje, nominacijoje „Už inovatyvius sprendimus spaudos sektoriui 2019“.
Projektas „Kivalina“ (darbo vadovas prof. Audrius Klimas) nagrinėja klimato migracijos problemą per Aliaskoje gyvenančių inuitų bendruomenės istoriją. Dėl kylančio jūros lygio Aliaskoje neišvengiamai atsirado tokie klimato kaitos padariniai kaip spartėjanti žemės erozija, keičiasi vietinės bendruomenės nusistovėjusios gyvenimo tradicijos. Savo projekte „Kivalina“ Natalija sukūrė popierinę ir skaitmeninę leidinio versijas. Elektroninis leidinys perteikia informaciją interaktyvia forma. Skaitytojui atsiranda galimybė pačiam palyginti temperatūrų grafikus, peržiūrėti video interviu su vietiniais gyventojais.
Sveikiname Nataliją ir linkime tolimesnių profesinių pasiekimų ir pasisekimų!

 


Pergalės pasauliniame konkurse Graphis New Talent Annual 2020 Awards

Sveikiname bakalauro studijų absolventes Saulę Kašėtaitę ir Aureliją Slapšytę, kurių bakalauro studijų diplominiai darbai pelnė finalines vietas pasauliniame konkurse Graphis New Talent Annual 2020 Awards.
Saulės Kašėtaitės diplominis darbas, spekuliatyvaus dizaino projektas „Augalo Utopija“ (darbo vadovas lekt. M. Žalneravičius, 2019 m.) pelnė aukso apdovanojimą ADVERTISING kategorijoje.
Augalo Utopija - spekuliatyvaus dizaino projektas, kuris pasakoja apie ateities viziją, kuomet natūralią gamtą pakeis mūsų sukurti patobulinti augalų hibridai. Juos kuriame dėl savo gerovės, ardydami  gamtoje esantį balansą. Nubrėžtos ribos tarp gamtos pasaulio ir mūsų aukštųjų technologijų išnyksta. Tačiau kyla klausimas kiek šie tobulinimai atneš naudos ir ar tai nenuves į katastrofą, kuomet nebesuvaldyti procesai virs ateities kataklizmu?

Aurelijos Slapšytės diplominis darbas tipografinis projektas „Nykstančios kopos” (darbo vadovė prof. A. Lisauskienė, 2019 m.) pelnė Honorable Mention  Design Type Fonts A-Z kategorijoje.
Nykstančių kopų projektas tai kelionė po lėtai nykstančius smėlio masyvus Kuršių nerijoje. Projekto metu kaip ir unikali Kuršių nerijos gamta — kintantis. Kruopščiai sukurtos 122 šrifto versijos nyksta su kiekvienu bandymu jį atsisiųsti. Atsakingas žmogaus pasirinkimas gali paskatinti šrifto ilgaamžiškumą taip kaip ir sąmoningas lankytojų elgesys prisidėti prie unikalaus Kuršių nerijos kultūrinio kraštovaizdžio išsaugojimo. Sąmoningas šrifto atsisakymas naudoti — raktas į tvaresnę ateitį.
 

 


Socialinio verslo idėjos konkurso nugalėtojai

2017 metų gruodį startavęs projektas „Studijų kokybės gerinimas ugdant studentų verslumo įgūdžius“, kuriame dalyvavo Vilniaus dailės akademija, Vilniaus technologijų ir dizaino kolegija ir Klaipėdos universitetas, baigėsi studentų socialinio verslo idėjų konkursu.
Džiaugiamės ir didžiuojamės Grafinio dizaino katedros 3 ir 4 kursų studentais, kurių konkursui pateiktos socialinio verslo idėjos nuskynė garbingas prizines vietas.

1 vietą ir 2500 eur. prizą laimėjo Emilė Juozapavičiūtė ir Emilis Jonaitis;
2 vietą ir 1500 eur. prizą laimėjo Laurynas Gylys ir Ignas Miškinis;
4 vietą ir 500 eur. prizą laimėjo Gabija Visockaitė ir Vaiga Grabauskaitė;

Belieka tarti AČIŪ: studentams už puikias idėjas, Grafinio dizaino katedros dėstytojams prof. Aušrai Lisauskienei, doc. Robertui Jucaičiui ir lekt. Mariui Žalneravičiui už dalyvavimą projekte, įsisavintas naujas žinias bei studentų „palydėjimą“ į sėkmę, VDA Projektų skyriui – už nepriekaištingą projekto vadybą.

 


Giorgio Ruggeri MA baigiamąjį darbą- knygą "Open History" išleido VDA leidykla

Giorgio Ruggeri Vizualiųjų komunikacijų dizaino MA studijų baigiamąjį darbą – knygą išleido Vilniaus dailės akademijos leidykla (darbo vadovai: prof. Audrius Klimas, dr. Gintautė Žemaitytė, 2018 m.).
Savo darbe Giorgio Ruggeri tiria šiuolaikines skaitmeninės istorijos iniciatyvas, kurių tikslas – pasitelkti žiniatinklį kaip erdvę pildyti, plėsti ir mesti iššūkį konvencinei istorijos sklaidai. Problemos, susijusios su duomenų prieinamumu, jų vizualizacija bei interaktyviu pasakojimu, apibrėžiamos nagrinėjant pažangiausių istorinės tematikos internetinių svetainių veikimą. Pastaroji analizė, atlikta iš vizualinės komunikacijos dizaino perspektyvos, išryškino poreikį skatinti bendradarbiavimą tarp istorikų bei dizainerių.
Giorgio Ruggeri (Italija, 1991 m.) yra Vilniaus dailės akademijos, Grafinio dizaino katedros studijų programos Vizualiųjų komunikacijų dizainas absolventas, šiuo metu dirbantis Milane „Code Control“ studijoje.


Vestina Petrauskaitė atstovavo Lietuvą 

Vizualiųjų komunikacijų dizaino magistrantė Vestina Petrauskaitė išrinkta atstovauti Lietuvą ir Vilniaus dailės akademiją pasaulinėje socialinių inovacijų parodoje “Global Grad Show”, kuri kasmet rengiama Dubajuje, Jungtiniuose Arabų Emyratuose.
Tarptautinei dizaino bendruomenei Vestina pristatė magistro studijų baigiamąjį darbą „Sužaidybintas judėjimo negalios simuliacinis projektas „Kitonas“ skirtas visuomenės empatijai didinti. Virtualios realybės simuliacija.“ Darbo vadovė prof. Aušra Lisauskienė, 2019 m.

 


 

Dianos Molytės ir Dovilės Kačerauskaitės pergalė tarptautiniame konkurse

Grafinio dizaino bakalauro studijų absolvenčių Dovilės Kačerauskaitės ir Dianos Molytės baigiamasis darbas Etnokultūrinis projektas „Ant liežuvio galo“ (vadovė prof. Aušra Lisauskienė, 2019 m.) įvertintas tarptautiniais apdovanojimais. Projektas nuskynė net du apdovanojimus "Creative Communication Award 2019"! Etnokultūrinis projektas „Ant liežuvio galo“ laimėjo geriausios maisto pakuotės bei identiteto apdovanojimus studentų kategorijoje. Daugiau apie laimėjimą.

 


Rasa Jančiauskaitė sukūrė Bolonijos vaikų knygų mugės vizualinį identitetą

2019 m. spalio 18 diena Frankfurto knygų mugėje Lietuvai buvo itin svarbi – Vizualiųjų komunikacijų dizaino magistrantūros studijų absolventė, grafikos dizainerė ir iliustruotoja Rasa Jančiauskaitė (studijos baigtos 2017 m.) tarptautinei profesionalų publikai pristatė Bolonijos vaikų knygų mugės 2020-ųjų vizualinį identitetą !Bolonijos vaikų knygų mugės vadovė Elena Pasoli kalbėdama apie Rasos Jančiauskaitės sukurtą naująjį vizualinį mugės stilių teigia, kad atrenkant kieno darbai atspindės Bolonijos knygų mugės stilių, komisija svarstė trijų menininkų darbus – greta  Rasos svarstytos Japonijos bei Taivano iliustruotojų kandidatūros. Tačiau Bolonijos knygų mugės vadovė prisipažįsta, kad jau iš pat pradžių buvo aišku -  Rasa bus jų pasirinkimas. 

„Tačiau mes norėjome būti tikri, kad iš tiesų yra taip, tad komisija dar davė atrinktiems iliustruotojams užduočių, – pasakojo ji. Atlikus jas tapo aišku, kad lietuvė yra geriausias pasirinkimas. – Paprastai komisijos narių nuomonės nesutampa, jie diskutuoja, tačiau šį kartą buvo nuspręsta be jokių abejonių. Tai būna labai labai retai“.

Bolonijos knygų mugės vadovė Elena Pasoli

Tai yra pirmas kartas, kai tokiai svarbiai kūrybinei užduočiai yra pakviesta grafinė dizainerė ir iliustruotoja iš Lietuvos. Bolonijos vaikų knygų mugės organizatoriai teigia neabejojantys, kad šis  darbas Rasai Jančiauskaitei taps dideliu šuoliu  į tarptautinį žinomumą vaikų knygų leidybos pasaulyje.

 


Grafinio dizaino katedros  studentų pergalės Jaunojo dizainerio prizo konkurse

Grafinio dizaino katedros studentai "nuskynė" visas prizines vietas konkurso "Jaunojo dizainerio prizas 2019" Komunikacijos dizaino kategorijoje (čia konkuravo >20 projektų) ir vieną Dizaino tyrimų kategorijoje. Sveikinimai studentams ir jų darbo vadovams!
Nugalėtojai:
Komunikacijos dizaino kategorija:
Pagrindinis prizas (1000 €) skirtas bakalaurei Saulei Kašėtaitei už spekuliatyvaus dizaino projektą „Augalo utopija“ (darbo vadovas – Marius Žalneravičius)
Antras prizas skirtas bakalaurei Aurelijai Slapšytei už tipografinį projektą „Nykstančios kopos“ (darbo vadovė – prof. A.Lisauskienė).
Publikos simpatijų prizas skirtas bakalaurei Justinai Navickaitei už spekuliatyvų projektą „SOL 01.01.01“ (darbo vadovė – prof. A.Lisauskienė).
Dizaino tyrimų kategorija:
Publikos simpatijų prizas skirtas magistrantei Vestinai Petrauskaitei už sužaidybintą judėjimo negalios simuliacinį projektą „Kitonas“, skirtą visuomenės empatijai didinti (darbo vadovė prof. A.Lisauskienė).

 


Laura Jagėlaitė nugalėjo tarptautiniame konkurse

Grafinio dizaino katedros 1 BA k. studentė LAURA JAGĖLAITĖ nugalėjo tarptautiniame Trophée Presse Citron konkurse YUZU Press Prize. Didžioji apdovanojimų ceremonija vyko Prancūzijoje, Paryžiaus Place d'Italie, rotušėje! Konkursui Laura pateikė 2019 m. vasarį GDK vykusių kūrybinių dirbtuvių su Camille Scalabre (École Estienne, Paryžius, Prancūzija) metu kurtas iliustracijas.
Apie pirmąjį didelį profesinį laimėjimą ir šviežius-šviesius įspūdžius iš Paryžiaus, LAURA JAGĖLAITĖ pasakoja:
„Tai vienas iš įsimintiniausių įvykių mano gyvenime. Turėjau puikią galimybę dalyvauti tokiame dideliame renginyje, susipažinti su École Estienne aukštosios mokyklos dėstytojais ir kūrybingais studentais. Apdovanojimų ceremonijoje man buvo įteiktas YUZU Press Prize trofėjus ir daugybė įvairių dovanų.Ši kelionė paliko man daug malonių įspūdžių. Ypač nustebino šiltas priėmimas ir renginyje mane pasitinkančios šypsenos! Tikrai tikiuosi, kad dar bus progų sugrįžti į Paryžių, dar kartą aplankyti École Estienne, pasidžiaugti didingu miestu ir malonia bei kultūringa aplinka. Esu itin patenkinta šia pergale, kuri mane paskatino siekti tolimesnių laimėjimų”.

 


Rasa Jančiauskaitė nominuota apdovanojimui

Vizualiųjų komunikacijų dizaino magistrantūros studijų absolventės Rasos Jančiauskaitės iliustruota Mariaus Marcinkevičiaus paveikslėlių knyga „Maži eilėraščiai mažiems“ (leidykla „Tikra knyga“) pateko į Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyriaus geriausių 2018 m. vaikų ir paauglių knygų apdovanojimų finalą (Aldonos Liobytės premija už reikšmingiausią metų debiutą).

 


Gedimino Šiaulio projektas "ABĖCĖLĖ"

Pristatome Vizualiųjų komunikacijų dizaino magistranto Gedimino Šiaulio projektą „Abėcėlė“. Projekto autorius bei vadovas Gediminas Šiaulys ir jo kūrybinė komanda  "PetPunk" savo kūrinį skiria tėvams, ieškantiems kokybiškų, gražių ir svarbiausia - lietuviškų mokomųjų priemonių ikimokyklinio amžiaus vaikams. Daugiau apie projektą


Dovilė Kačerauskaitė – tarptautinio plakatų konkurso finalistė

Sveikiname Grafinio dizaino katedros 4 k. studentę Dovilę Kačerauskaitę  tapus finaliste tarptautiniame plakatų konkurse "Escucha mi Voz" (Meksika).
Apie konkursą ir paskatas jame dalyvauti, Dovilė pasakoja:
"Šį konkursą stebėjau keletą metų. Kiek seniau, pastebėjau, jog atrinkti darbai būna labai įdomūs. Todėl,  konkurso organizatoriams paskelbus naują temą, sugalvojau sudalyvauti ir aš. Konkurso organizatorių parinkta nauja tema "Turn a light on" puikiai atitiko mano nesenai pieštą iliustraciją dėstytojo prof. Jono Kazlausko paskaitoje. Patekau tarp konkurso finalistų  – 30ties atrinktųjų, tad mūsų plakatai keliauja po aibę parodų Amerikoje ir Meksikoje :) Taip pat yra išleista knyga, kurioje publikuojami mūsų darbai. Labai džiugu, matyti savo vardą ir šalia vardą gimtos šalies Lietuvos tarp kitų pasaulio valstybių."

 


Grafinio dizaino katedros studentai laimėjo LOGIN 2019 Lietuvos interneto apdovanojimuose

Sveikiname 4 BA kurso studentą Vilių Vaičių ir 3 BA kurso studentę Austę Dzikaraitę laimėjus LOGIN 2019 Lietuvos interneto apdovanojimą Tinklalapio dizaino sprendimo kategorijoje už „Notis“ programėlę. Tai programėlė, skirta studentų komunikacijai, įsiliejimui į universiteto aplinką ir planavimui. 


Gedimino Šiaulio filmas "KAUKAI"

Didžiuojamės Vizualiųjų komunikacijų dizaino magistranto Gedimino Šiaulio tarptautiniu profesiniu įvertinimu. Magistranto sukurtas filmas  “Kaukai” įtraukti į Oskarui kvalifikuojančio tarptautinio vaikų filmų festivalio New York’e programą!


Rasos Jančiauskaitės laimėjimai

Vizualiųjų komunikacijų dizaino magistrantūros studijų absolventei , iliustratorei Rasai Jančiauskaitei pastarieji  mėnesiai atnešė svarių profesinių pergalių. 
Jau šį, 2019 metų pavasarį Rasa Lietuvai atstovaus prestižinėje Bolonijos knygų mugėje, į kurią atvyks žinomi pasaulio leidėjai ir talentingiausi knygų kūrėjai. Mugės rengėjams iš viso buvo pasiūlyta 2091 dailininko darbai, o parodos lankytojai išvys tik 76 kūrėjų darbus. 
O Kultūros ministerijos inicijuojamame Knygos meno konkurse, grupėje KNYGOS VAIKAMS Rasai Jančiauskaitei skirta gražiausios 2018 m. knygos premija už betarpišką santykį su skaitytoju knygoje: Marius Marcinkevičius, ,,Maži eilėraščiai mažiems“ (leidėjas Mažoji bendrija ,,Tikra knyga“, spaustuvė „UAB BALTO print“).
Didžiuojamės ir džiaugiamės Rasos profesiniu įvertinimu ir linkime tolimesnės sėkmės!
Išsamiau apie Rasą Jančiauskaitę, jos veiklą, ir studijas VDA rašo portalas 15min. 

 


Laurynas Kamarauskas nugalėjo plakatų konkurse

Vizualiųjų komunikacijų dizaino  magistrantūros 2 kurso studentas LAURYNAS KAMARAUSKAS laimėjo 1 vietą plakatų konkurse „Nei kartu, nei saldu“
„Nei kartu, nei saldu“ – plakato konkursas autorinių teisių tema, skirtas jauniesiems dizaineriams iki 35 m. Projekto pavadinimas yra lietuviškas frazeologizmas, reiškiantis kaip reikiant, taip, kaip turi būti. 
Projekto idėja – šviesti visuomenę, ypač jaunuosius kūrėjus, autorinių teisių tema, ugdyti pagarbą intelektinei nuosavybei ir nepakantumą neteisėtam jos naudojimui. Džiaugiamės Lauryno profesine pergale ir linkime tolimesnės sėkmės!

  


Natalija Čaiko laimėjo AUDIMO marškinėlių dizaino konkursą

Sveikiname Grafinio dizaino katedros 2 BA kurso studentę NATALIJĄ ČAIKO laimėjus AUDIMO ir Lietuvos rinktinės krepšinio sirgalių marškinėlių konkursą „Sukurk pergalingus marškinėlius“. Natalija apie konkursą pasakoja: „Asmeniškai man tai yra pirmas profesinis laimėjimas, todėl svarbų vaidmenį atlieka ne tik piniginis prizas, bet ir tai, kad mano sukurtas marškinėlių dizainas bus pritaikytas realiems Audimo sirgalių marškinėliams. Džiaugiuosi šia pergale!".
Originalieji sirgalių marškinėliai 2019 metų pavasarį pasirodys visose AUDIMO parduotuvių lentynose ir Pasaulio krepšinio čempionate Kinijoje!


Elzė Grigonytė sukūrė atvirukų seriją

GDK 4 kurso studentė Elzė Grigonytė pristato vienišo senjoro kasdienybę vaizduojančių atvirukų seriją "Senjorų kronikos". Šiuo projektu artėjant didžiausioms metų šventėms, studentė skatina kiekvieną iš mūsų prisiminti ir aplankyti vienišus senolius.
Elzės atvirukų netrukus bus galima įsigyti žiemos dovanų idėjų mugėje "Love Winter" (gruodžio 1-2 d.), o už parduotus darbus surinktos lėšos bus paaukotos Maltos ordino tarnybai „Maltiečiai". Apie gražų Elzės projektą ir darbus rašo delfi.lt

 


Studentų sukurtas plakatas nugalėjo tarptautinėje parodoje

Gera žinia – mūsų studentų Evelinos Germanovič, Dovilės Kačerauskaitės, Tomos Kanytės ir Simo Kisieliaus sukurtas plakatas „How to Walk“ (darbo vadovai doc. Robertas Jucaitis, lekt. Marius Žalneravičius) nugalėjo tarptautinėje plakatų parodoje „Rytojaus paveldas šiandien“!
Parodą organizuoja Europos Sąjungos kultūros institutų tinklo klasteris Latvijoje (EUNIC Latvia). 


Rasa Jančiauskaitė už sukurtas iliustracijas apdovanota laureatės diplomu!

Grafinio dizaino katedros Vizualiųjų komunikacijų dizaino magistrantūros studijų absolventė Rasa Jančiauskaitė aktyviai dalyvauja profesiniuose renginiuose ir parodose. Naujausias Rasos profesinis "grobis" – Mariaus Marcinkevičiaus knygos „Maži eilėraščiai mažiems“ iliustravimas.  Kaip jauna, perspektyvi  iliustratorė Rasa Jančiauskaitė dalyvauja  IV- ojoje Knygos meno parodoje, kur už M. Marcinkevičiaus knygai sukurtas iliustracijas apdovanota  Vilniaus grafikos centro galerijos „Kairė – dešinė“ specialiu diplomu. Sveikiname Rasą ir džiaugiamės kartu!  

 


Elena Motiejūnaitė išleido knygą „Ačija“

2 BA kurso studentė ELENA MOTIEJŪNAITĖ po sėkmingai atliktos studijų užduoties – interaktyvios knygos sukūrimo, projektą realizavo praktiškai – knygynus jau pasiekė studentės sukurta pasakų knyga vaikams "Ačija".
Apie realizuotą projektą Elena pasakoja: „Nuo pat vaikystės svajojau išleisti knygą. Laisvalaikiu mėgstu rašyti įvairias istorijas, pasakas. Labai džiaugiuosi, jog vienai iš šių istorijų pavyko pasiekti knygynų lentynas. Galimybė iliustruoti savo pačios fantazijų pasaulį – nepaprastas malonumas. Tai unikali pažintis su pačia savimi.  Knyga nukelia mažuosius skaitytojus į stebuklų pasaulį, kuriame ištartas žodis „ačiū“ pavirsta mielomis magiškomis būtybėmis. Tačiau šią šalį užklumpa nelaimė ir tik trijų draugų drąsa bei pasiaukojimas gali padėti išgelbėti pasaulį nuo piktojo Abejingumo valdovo kėslų.
Tai praturtintos realybės knyga. Animacijos leidžia keliauti kartu su pasakos herojais, stebint jų kelionę magiškuose žemėlapiuose. Iliustracijos atliktos mišria technika. Pirmame iliustracijų plane matomas vaizdas yra plastilino modelių fotografijos, antrame – piešiniai. Kompiuterio pagalba iliustracijoms suteikiau spalvas, kurios sujungė abu planus į visumą.
Studijuodama Vilniaus Dailės Akademijos Grafinio dizaino katedroje turėjau galimybę įgyvendinti vieną iš savo svajonių! “

Elena už svajonės įgyvendinimą dėkoja Grafinio dizaino katedrai, o ypatingai, studijų užduoties vadovėms dėstytojoms profesorei Aušrai Lisauskienei ir lekt. Martynai Bikulčiūtei.

 


Rasa Jančiauskaitė pelnė ERMIS AWARDS aukso apdovanojimą

Vizualiųjų komunikacijų dizaino absolventė Rasa Jančiauskaitė (studijos baigtos 2017 m.) už savo iliustracijas, sukurtas stažuotės kompanijoje Bob studio (Atėnai, Grakija) metu, pelnė Ermis awards 2017 aukso apdovanojimą. 

 


Emilis Jonaitis laimėjo logotipo "Lithuania 100 / Israel 70" sukūrimo konkursą

1 BA k. studentas EMILIS JONAITIS nugalėjo socialinių partnerių Izraelio ambasados Lietuvoje skelbtame logotipo sukūrimo konkurse „Lithuania 100 / Israel 70“, skirtame abiejų valstybių nepriklausomybių sukaktims paminėti.

 ​


Ignas Miškinis sukūrė SIKON vizualųjį identitetą

Džiaugiamės, kad studentai nepasiriboja studijų metu gaunamomis užduotimis ir entuziastingai imasi įgyvendinti savo sumanymus! IGNAS MIŠKINIS, 2 BA k. studentas, sukūrė SIKON vizualųjį identitetą.
Ignas pasakoja, kad jubiliejinio, trisdešimtojo SIKON'o vizualiajame identitete itin svarbus tapo kontrastas, įkvėptas šių metų renginio konteksto – socialinės utopijos sukūrimas pilkoje, sovietinių daugiabučių apsuptoje aplinkoje. Naujajame logotipe panaudojamas ankstesnėse versijose matomas namuko motyvas, kuris yra sujungiamas su pavadinimu: renginys įsilieja į lokalų architektūrinį kontekstą. Renginio komunikacijoje taip pat yra naudojama ir izometrinė, erdvinė namo motyvo variacija. Tarp šių namų matomas ryšys ir yra utopija, kuomet vietinė bendruomenė tarpusavy užmezga ryšį ir įsilieja į architektūrinį procesą.
SIKON (Studentų Idėjų KONkursas) – išvažiuojamosios trijų dienų dirbtuvės, kurių metu kūrybinių specialybių studentai kartu su šių sričių profesionalais, pristato savo idėjas, diskutuoja bei aktyviai dalyvauja architektūrinės kultūros vystymosi procese.


Edmundas Jankauskas nugalėjo Red Dot Design Award

Vizualiųjų komunikacijų dizaino magistrantūros studijų absolventas EDMUNDAS JANKAUSKAS pelnė Red Dot Design Award apdovanojimą už geriausią dizaino konceptą! Konkursui Edmundas pateikė magistrantūros studijų baigiamąjį projektą "LIFI" (Darbo vadovas doc. Meno lic. Robertas Jucaitis, 2017 m.)
Red Dot Design Award – puikiai žinomas, prestižinis dizaino konkursas, vykstantis nuo 1950 metų. Tai vienas iš pačių konkurencingiausių ir įsimintiniausių konkursų, sulaukiantis daugiausia dalyvių paraiškų pasaulyje, o konkurso laimėjimas vertinamas kaip vienas iš aukščiausių dizainerio veiklos apdovanojimų.

 


Agnė Žiūkaitė išleido futobolo kultūros žurnalą „Sveiks valio“

Džiaugiamės Grafinio dizaino bakalauro studijų absolventės AGNĖS ŽIŪKAITĖS sėkmingai įgyvendintu projektu, išleistu futbolo kultūrą reprezentuojančiu žurnalu „SVEIKS VALIO“. Futbolas dar studijų metais buvo didžioji Agnės aistra kartu su Grafiniu dizainu, o sujungus abu pomėgius, turime ne tik informatyvų bet ir maloniai skaitomą dizaino kūrinį

 


Modesta Žemgulytė nugalėjo Jaunojo dizainerio prizo 2018 konkurse

Sveikiname 4 kurso studentę Modestą Žemgulytę, kurios bakalauro studijų baigiamasis darbas Asmeninis projektas „Daiktai + istorijos“ (darbo vadovas lek. Marius Žalneravičius, 2018 m.) pelnė geriausio  Jaunojo dizainerio prizo 2018 m.  apdovanojimą komunikacijos dizaino kategorijoje.

 


Zigmas Vagonis laimėjo 3-ąją vietą Gero Dizaino Konkurse

Sveikiname GDK studentą, Vizualiųjų komunikacijų dizaino magistrantą ZIGMĄ VAGONĮ, pelniusį 3-ąją vietą GERO DIZAINO KONKURSE už sukurtą Dvylikos mėnesių tvarkaraštį
Zigmas apie savo darbą pasakoja:
„Kalendoriaus kaip dovanos klišiškumas padiktavo kitokį požiūrį į laiko planavimą. Spalvinis žymėjimas nurodo savaites, tačiau spalvų perėjimas tęstinis, negriežtas. Kaip ir laikas, kurio apibrėžtumą susikūrėme patys. Atspausdintas ant „fine art“ kategorijai priklausančio natūralaus popieriaus, naudojant archyvinius reikalavimus atitinkančią „giclée“ spaudą, atkuriančią plačias spalvų erdves.“


„Vilniaus duonos“ projekto „Agotos“ pakuotės dizaino nugalėtojai

„Dizaino savaitės“ atidarymo VDA proga, gegužės 11 d. buvo apdovanoti GDK III k. studentai, nugalėję GDK ir „Vilniaus duonos“ bendradarbiavimo projekte (vadovas – Marius Žalneravičius), kuriant „Agotos“ duonos pakuotę. Nugalėtojais išrinkti :
Saulė Kašėtaitė (I v.), Jurga Kybartaitė (II v.), Artūras Lavruvjanec (III v.). 
Nugalėtojams "Vilniaus duonos" projektų kategorijos vadovė Asta Navikaitė įteikė puikius dizaineriškus prizus – iPad planšetus.

 


Rasos Jančiauskaitės laimėjimas

Sveikiname magistro studijų absolventę RASĄ JANČIAUSKAITĘ tarptautiniame Sharjah Exhibition for Children's Book Illustration konkurse laimėjusią 1-ĄJĄ VIETĄ!
Tarptautiniam konkursui Rasa pateikė Vizualiųjų komunikacijų dizaino magistrantūros studijų baigiamąjį darbą "Summa" (darbo vadovė prof. Aušra Lisauskienė, 2017 m.)

 


Edmundo Jankausko laimėjimas 

Džiaugiamės magistro studijų absolvento EDMUNDO JANKAUSKO sėkme laimėjus sidabrą A' Design Award & Competition konkurse, tvarių produktų kategorijoje. Konkursui Edmundas pateikė savo magistro studijų baigiamąjį darbą „Aktyvi ekologiška pakuotė. Produktas LIFI.“ (darbo vadovas doc. Robertas Jucaitis, 2017 m.) Negana to, Edmundo Jankausko projektas dalyvauja ir Red Dot konkurse, kur praėjo pirminį patikrinimą "žalių" projektų kategorijoje ir dabar bus pristatytas galutinei komisijai. Rezultatai bus skelbiami birželio pabaigoje.


Gedimino Šiaulio filmas „Šviesa“

Džiaugiamės Vizualiųjų komunikacijų dizaino studijų programos magistranto GEDIMINO ŠIAULIO sukurtu trumpametražiu muzikiniu filmu „Šviesa", viešai pristatytu Vilniuje, Vingio kino teatre, kovo 16 d.
Gediminas Šiaulys, filmo scenarijaus autorius ir režisierius, apie savo naująjį kūrinį pasakoja:
„Animacinis trumpametražis filmas „ŠVIESA“ yra odė Lietuvai per gimtosios kalbos prizmę. Lietuvių kalba, jos gramatika ir verbalinė išraiška yra simbolis, kuris filme kovoja už savo išlikimą ir yra blaškomas istorinių peripetijų. Tai poetinis gimtojo žodžio kelias, apimantis laikotarpį nuo 19-to amžiaus pabaigos iki Nepriklausomybės atkūrimo. Filme simboliniais vaizdiniais nupasakojamas knygnešių pasiaukojimas, trėmimų į Sibirą banga, kova už Nepriklausomybę.“


Gedimino Šiaulio filmas "Running Lights" („Kaukai“) apdovanotas Lietuvos ir pasaulio konkursuose

Vizualiųjų komunikacijų dizaino magistranto GEDIMINO ŠIAULIO animacinis filmas “Running Lights“ („Kaukai“) – įvertintas prestižiniuose pasaulio ir Lietuvos konkursuose! Šiltas, alegorinę istoriją apie nenutrūkstamą gyvybės - mirties ciklą pasakojantis trumpo metro filmas sulaukė pripažinimo tiek Lietuvoje, tiek ir visame pasaulyje. Lietuvoje filmas pelnė net 2 Sidabrines Gerves už: „Geriausią trumpo metro filmą“ ir  „Geriausią garso takelį“, Vilniaus kino festivalyje „Kino pavasaris“ – specialų "Audience award" apdovanojimą,  taip pat  Autorinio kino aljanso apdovanojimą.
Išskirtinai profesionalius darbas pavergė ir pasaulinių konkursų žiuri: Sidnėjuje (Australija) vykusiame Wordless International Short Film Festival  Gedimino darbas pelnė "Best film" apdovanojimą. New York'e (JAV) vykusiame  Animation Block  konkurse, dizaineris apdovanotas už  "Best original design", o La Truca, Festival Internacional de Animacion (Kolumbija) pažymėtas  "Honourable Mention" nominacija.
Gedimino Šiaulio filmas taip pat įtrauktas į daugiau nei 30 tarptautinių filmų festivalių, tarp jų:
Warshaw International Film Festival – Warshaw, Poland.
Encounters International Film Festival – Bristol, England.
Leeds International Film Festival – Leeds, England.
Anima Mundi International Animation Film Festival. - São Paulo. Brazil.

[[preview external content]] //cdn.embedly.com/widgets/media.html?src=https%3A%2F%2Fplayer.vimeo.com%2Fvideo%2F207435526&dntp=1&url=https%3A%2F%2Fvimeo.com%2F207435526&image=https%3A%2F%2Fi.vimeocdn.com%2Fvideo%2F622510943_1280.jpg&key=internal&type=text%2Fhtml&schema=vimeo

 


Monikos Vosyliūtės laimėjimas Hacker Games renginyje

Sveikiname Grafinio dizaino katedros studentę  MONIKĄ VOSYLIŪTĘ, Anniversary Hacker Games: Vilnius renginyje laimėjus garbingąją trečiąją vietą, už sukurtą aplikaciją.  Monikos sukurta aplikacija leidžia klausytis mėgiamų dainų, grojaraščių, TED pokalbių, pr