• Naujienlaiškis
 • Grafinio dizaino katedros  studentų pergalės Jaunojo dizainerio prizo konkurse

  Grafinio dizaino katedros studentai "nuskynė" visas prizines vietas konkurso "Jaunojo dizainerio prizas 2019" Komunikacijos dizaino kategorijoje (čia konkuravo >20 projektų) ir vieną Dizaino tyrimų kategorijoje. Sveikinimai studentams ir jų darbo vadovams!
  Nugalėtojai:
  Komunikacijos dizaino kategorija:
  Pagrindinis prizas (1000 €) skirtas bakalaurei Saulei Kašėtaitei už spekuliatyvaus dizaino projektą „Augalo utopija“ (darbo vadovas – Marius Žalneravičius)
  Antras prizas skirtas bakalaurei Aurelijai Slapšytei už tipografinį projektą „Nykstančios kopos“ (darbo vadovė – prof. A.Lisauskienė).
  Publikos simpatijų prizas skirtas bakalaurei Justinai Navickaitei už spekuliatyvų projektą „SOL 01.01.01“ (darbo vadovė – prof. A.Lisauskienė).
  Dizaino tyrimų kategorija:
  Publikos simpatijų prizas skirtas magistrantei Vestinai Petrauskaitei už sužaidybintą judėjimo negalios simuliacinį projektą „Kitonas“, skirtą visuomenės empatijai didinti (darbo vadovė prof. A.Lisauskienė).

   


  Laura Jagėlaitė nugalėjo tarptautiniame konkurse

  Grafinio dizaino katedros 1 BA k. studentė LAURA JAGĖLAITĖ nugalėjo tarptautiniame Trophée Presse Citron konkurse YUZU Press Prize. Didžioji apdovanojimų ceremonija vyko Prancūzijoje, Paryžiaus Place d'Italie, rotušėje! Konkursui Laura pateikė 2019 m. vasarį GDK vykusių kūrybinių dirbtuvių su Camille Scalabre (École Estienne, Paryžius, Prancūzija) metu kurtas iliustracijas.
  Apie pirmąjį didelį profesinį laimėjimą ir šviežius-šviesius įspūdžius iš Paryžiaus, LAURA JAGĖLAITĖ pasakoja:
  „Tai vienas iš įsimintiniausių įvykių mano gyvenime. Turėjau puikią galimybę dalyvauti tokiame dideliame renginyje, susipažinti su École Estienne aukštosios mokyklos dėstytojais ir kūrybingais studentais. Apdovanojimų ceremonijoje man buvo įteiktas YUZU Press Prize trofėjus ir daugybė įvairių dovanų.Ši kelionė paliko man daug malonių įspūdžių. Ypač nustebino šiltas priėmimas ir renginyje mane pasitinkančios šypsenos! Tikrai tikiuosi, kad dar bus progų sugrįžti į Paryžių, dar kartą aplankyti École Estienne, pasidžiaugti didingu miestu ir malonia bei kultūringa aplinka. Esu itin patenkinta šia pergale, kuri mane paskatino siekti tolimesnių laimėjimų”.

   


  Rasa Jančiauskaitė nominuota apdovanojimui

  Vizualiųjų komunikacijų dizaino magistrantūros studijų absolventės Rasos Jančiauskaitės iliustruota Mariaus Marcinkevičiaus paveikslėlių knyga „Maži eilėraščiai mažiems“ (leidykla „Tikra knyga“) pateko į Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyriaus geriausių 2018 m. vaikų ir paauglių knygų apdovanojimų finalą (Aldonos Liobytės premija už reikšmingiausią metų debiutą).

   


  Gedimino Šiaulio projektas "ABĖCĖLĖ"

  Pristatome Vizualiųjų komunikacijų dizaino magistranto Gedimino Šiaulio projektą „Abėcėlė“. Projekto autorius bei vadovas Gediminas Šiaulys ir jo kūrybinė komanda  "PetPunk" savo kūrinį skiria tėvams, ieškantiems kokybiškų, gražių ir svarbiausia - lietuviškų mokomųjų priemonių ikimokyklinio amžiaus vaikams. Daugiau apie projektą


  Dovilė Kačerauskaitė – tarptautinio plakatų konkurso finalistė

  Sveikiname Grafinio dizaino katedros 4 k. studentę Dovilę Kačerauskaitę  tapus finaliste tarptautiniame plakatų konkurse "Escucha mi Voz" (Meksika).
  Apie konkursą ir paskatas jame dalyvauti, Dovilė pasakoja:
  "Šį konkursą stebėjau keletą metų. Kiek seniau, pastebėjau, jog atrinkti darbai būna labai įdomūs. Todėl,  konkurso organizatoriams paskelbus naują temą, sugalvojau sudalyvauti ir aš. Konkurso organizatorių parinkta nauja tema "Turn a light on" puikiai atitiko mano nesenai pieštą iliustraciją dėstytojo prof. Jono Kazlausko paskaitoje. Patekau tarp konkurso finalistų  – 30ties atrinktųjų, tad mūsų plakatai keliauja po aibę parodų Amerikoje ir Meksikoje :) Taip pat yra išleista knyga, kurioje publikuojami mūsų darbai. Labai džiugu, matyti savo vardą ir šalia vardą gimtos šalies Lietuvos tarp kitų pasaulio valstybių."

   


  Gedimino Šiaulio filmas "KAUKAI"

  Didžiuojamės Vizualiųjų komunikacijų dizaino magistranto Gedimino Šiaulio tarptautiniu profesiniu įvertinimu. Magistranto sukurtas filmas  “Kaukai” įtraukti į Oskarui kvalifikuojančio tarptautinio vaikų filmų festivalio New York’e programą!


  Rasos Jančiauskaitės laimėjimai

  Vizualiųjų komunikacijų dizaino magistrantūros studijų absolventei , iliustratorei Rasai Jančiauskaitei pastarieji  mėnesiai atnešė svarių profesinių pergalių. 
  Jau šį, 2019 metų pavasarį Rasa Lietuvai atstovaus prestižinėje Bolonijos knygų mugėje, į kurią atvyks žinomi pasaulio leidėjai ir talentingiausi knygų kūrėjai. Mugės rengėjams iš viso buvo pasiūlyta 2091 dailininko darbai, o parodos lankytojai išvys tik 76 kūrėjų darbus. 
  O Kultūros ministerijos inicijuojamame Knygos meno konkurse, grupėje KNYGOS VAIKAMS Rasai Jančiauskaitei skirta gražiausios 2018 m. knygos premija už betarpišką santykį su skaitytoju knygoje: Marius Marcinkevičius, ,,Maži eilėraščiai mažiems“ (leidėjas Mažoji bendrija ,,Tikra knyga“, spaustuvė „UAB BALTO print“).
  Didžiuojamės ir džiaugiamės Rasos profesiniu įvertinimu ir linkime tolimesnės sėkmės!
  Išsamiau apie Rasą Jančiauskaitę, jos veiklą, ir studijas VDA rašo portalas 15min. 

   


  Laurynas Kamarauskas nugalėjo plakatų konkurse

  Vizualiųjų komunikacijų dizaino  magistrantūros 2 kurso studentas LAURYNAS KAMARAUSKAS laimėjo 1 vietą plakatų konkurse „Nei kartu, nei saldu“
  „Nei kartu, nei saldu“ – plakato konkursas autorinių teisių tema, skirtas jauniesiems dizaineriams iki 35 m. Projekto pavadinimas yra lietuviškas frazeologizmas, reiškiantis kaip reikiant, taip, kaip turi būti. 
  Projekto idėja – šviesti visuomenę, ypač jaunuosius kūrėjus, autorinių teisių tema, ugdyti pagarbą intelektinei nuosavybei ir nepakantumą neteisėtam jos naudojimui. Džiaugiamės Lauryno profesine pergale ir linkime tolimesnės sėkmės!

    


  Natalija Čaiko laimėjo AUDIMO marškinėlių dizaino konkursą

  Sveikiname Grafinio dizaino katedros 2 BA kurso studentę NATALIJĄ ČAIKO laimėjus AUDIMO ir Lietuvos rinktinės krepšinio sirgalių marškinėlių konkursą „Sukurk pergalingus marškinėlius“. Natalija apie konkursą pasakoja: „Asmeniškai man tai yra pirmas profesinis laimėjimas, todėl svarbų vaidmenį atlieka ne tik piniginis prizas, bet ir tai, kad mano sukurtas marškinėlių dizainas bus pritaikytas realiems Audimo sirgalių marškinėliams. Džiaugiuosi šia pergale!".
  Originalieji sirgalių marškinėliai 2019 metų pavasarį pasirodys visose AUDIMO parduotuvių lentynose ir Pasaulio krepšinio čempionate Kinijoje!


  Elzė Grigonytė sukūrė atvirukų seriją

  GDK 4 kurso studentė Elzė Grigonytė pristato vienišo senjoro kasdienybę vaizduojančių atvirukų seriją "Senjorų kronikos". Šiuo projektu artėjant didžiausioms metų šventėms, studentė skatina kiekvieną iš mūsų prisiminti ir aplankyti vienišus senolius.
  Elzės atvirukų netrukus bus galima įsigyti žiemos dovanų idėjų mugėje "Love Winter" (gruodžio 1-2 d.), o už parduotus darbus surinktos lėšos bus paaukotos Maltos ordino tarnybai „Maltiečiai". Apie gražų Elzės projektą ir darbus rašo delfi.lt

   


  Studentų sukurtas plakatas nugalėjo tarptautinėje parodoje

  Gera žinia – mūsų studentų Evelinos Germanovič, Dovilės Kačerauskaitės, Tomos Kanytės ir Simo Kisieliaus sukurtas plakatas „How to Walk“ (darbo vadovai doc. Robertas Jucaitis, lekt. Marius Žalneravičius) nugalėjo tarptautinėje plakatų parodoje „Rytojaus paveldas šiandien“!
  Parodą organizuoja Europos Sąjungos kultūros institutų tinklo klasteris Latvijoje (EUNIC Latvia). 


  Rasa Jančiauskaitė už sukurtas iliustracijas apdovanota laureatės diplomu!

  Grafinio dizaino katedros Vizualiųjų komunikacijų dizaino magistrantūros studijų absolventė Rasa Jančiauskaitė aktyviai dalyvauja profesiniuose renginiuose ir parodose. Naujausias Rasos profesinis "grobis" – Mariaus Marcinkevičiaus knygos „Maži eilėraščiai mažiems“ iliustravimas.  Kaip jauna, perspektyvi  iliustratorė Rasa Jančiauskaitė dalyvauja  IV- ojoje Knygos meno parodoje, kur už M. Marcinkevičiaus knygai sukurtas iliustracijas apdovanota  Vilniaus grafikos centro galerijos „Kairė – dešinė“ specialiu diplomu. Sveikiname Rasą ir džiaugiamės kartu!  

   


  Elena Motiejūnaitė išleido knygą „Ačija“

  2 BA kurso studentė ELENA MOTIEJŪNAITĖ po sėkmingai atliktos studijų užduoties – interaktyvios knygos sukūrimo, projektą realizavo praktiškai – knygynus jau pasiekė studentės sukurta pasakų knyga vaikams "Ačija".
  Apie realizuotą projektą Elena pasakoja: „Nuo pat vaikystės svajojau išleisti knygą. Laisvalaikiu mėgstu rašyti įvairias istorijas, pasakas. Labai džiaugiuosi, jog vienai iš šių istorijų pavyko pasiekti knygynų lentynas. Galimybė iliustruoti savo pačios fantazijų pasaulį – nepaprastas malonumas. Tai unikali pažintis su pačia savimi.  Knyga nukelia mažuosius skaitytojus į stebuklų pasaulį, kuriame ištartas žodis „ačiū“ pavirsta mielomis magiškomis būtybėmis. Tačiau šią šalį užklumpa nelaimė ir tik trijų draugų drąsa bei pasiaukojimas gali padėti išgelbėti pasaulį nuo piktojo Abejingumo valdovo kėslų.
  Tai praturtintos realybės knyga. Animacijos leidžia keliauti kartu su pasakos herojais, stebint jų kelionę magiškuose žemėlapiuose. Iliustracijos atliktos mišria technika. Pirmame iliustracijų plane matomas vaizdas yra plastilino modelių fotografijos, antrame – piešiniai. Kompiuterio pagalba iliustracijoms suteikiau spalvas, kurios sujungė abu planus į visumą.
  Studijuodama Vilniaus Dailės Akademijos Grafinio dizaino katedroje turėjau galimybę įgyvendinti vieną iš savo svajonių! “

  Elena už svajonės įgyvendinimą dėkoja Grafinio dizaino katedrai, o ypatingai, studijų užduoties vadovėms dėstytojoms profesorei Aušrai Lisauskienei ir lekt. Martynai Bikulčiūtei.

   


  Rasa Jančiauskaitė pelnė ERMIS AWARDS aukso apdovanojimą

  Vizualiųjų komunikacijų dizaino absolventė Rasa Jančiauskaitė (studijos baigtos 2017 m.) už savo iliustracijas, sukurtas stažuotės kompanijoje Bob studio (Atėnai, Grakija) metu, pelnė Ermis awards 2017 aukso apdovanojimą. 

   


  Emilis Jonaitis laimėjo logotipo "Lithuania 100 / Israel 70" sukūrimo konkursą

  1 BA k. studentas EMILIS JONAITIS nugalėjo socialinių partnerių Izraelio ambasados Lietuvoje skelbtame logotipo sukūrimo konkurse „Lithuania 100 / Israel 70“, skirtame abiejų valstybių nepriklausomybių sukaktims paminėti.

   ​


  Ignas Miškinis sukūrė SIKON vizualųjį identitetą

  Džiaugiamės, kad studentai nepasiriboja studijų metu gaunamomis užduotimis ir entuziastingai imasi įgyvendinti savo sumanymus! IGNAS MIŠKINIS, 2 BA k. studentas, sukūrė SIKON vizualųjį identitetą.
  Ignas pasakoja, kad jubiliejinio, trisdešimtojo SIKON'o vizualiajame identitete itin svarbus tapo kontrastas, įkvėptas šių metų renginio konteksto – socialinės utopijos sukūrimas pilkoje, sovietinių daugiabučių apsuptoje aplinkoje. Naujajame logotipe panaudojamas ankstesnėse versijose matomas namuko motyvas, kuris yra sujungiamas su pavadinimu: renginys įsilieja į lokalų architektūrinį kontekstą. Renginio komunikacijoje taip pat yra naudojama ir izometrinė, erdvinė namo motyvo variacija. Tarp šių namų matomas ryšys ir yra utopija, kuomet vietinė bendruomenė tarpusavy užmezga ryšį ir įsilieja į architektūrinį procesą.
  SIKON (Studentų Idėjų KONkursas) – išvažiuojamosios trijų dienų dirbtuvės, kurių metu kūrybinių specialybių studentai kartu su šių sričių profesionalais, pristato savo idėjas, diskutuoja bei aktyviai dalyvauja architektūrinės kultūros vystymosi procese.


  Edmundas Jankauskas nugalėjo Red Dot Design Award

  Vizualiųjų komunikacijų dizaino magistrantūros studijų absolventas EDMUNDAS JANKAUSKAS pelnė Red Dot Design Award apdovanojimą už geriausią dizaino konceptą! Konkursui Edmundas pateikė magistrantūros studijų baigiamąjį projektą "LIFI" (Darbo vadovas doc. Meno lic. Robertas Jucaitis, 2017 m.)
  Red Dot Design Award – puikiai žinomas, prestižinis dizaino konkursas, vykstantis nuo 1950 metų. Tai vienas iš pačių konkurencingiausių ir įsimintiniausių konkursų, sulaukiantis daugiausia dalyvių paraiškų pasaulyje, o konkurso laimėjimas vertinamas kaip vienas iš aukščiausių dizainerio veiklos apdovanojimų.

   


  Agnė Žiūkaitė išleido futobolo kultūros žurnalą „Sveiks valio“

  Džiaugiamės Grafinio dizaino bakalauro studijų absolventės AGNĖS ŽIŪKAITĖS sėkmingai įgyvendintu projektu, išleistu futbolo kultūrą reprezentuojančiu žurnalu „SVEIKS VALIO“. Futbolas dar studijų metais buvo didžioji Agnės aistra kartu su Grafiniu dizainu, o sujungus abu pomėgius, turime ne tik informatyvų bet ir maloniai skaitomą dizaino kūrinį

   


  Modesta Žemgulytė nugalėjo Jaunojo dizainerio prizo 2018 konkurse

  Sveikiname 4 kurso studentę Modestą Žemgulytę, kurios bakalauro studijų baigiamasis darbas Asmeninis projektas „Daiktai + istorijos“ (darbo vadovas lek. Marius Žalneravičius, 2018 m.) pelnė geriausio  Jaunojo dizainerio prizo 2018 m.  apdovanojimą komunikacijos dizaino kategorijoje.

   


  Zigmas Vagonis laimėjo 3-ąją vietą Gero Dizaino Konkurse

  Sveikiname GDK studentą, Vizualiųjų komunikacijų dizaino magistrantą ZIGMĄ VAGONĮ, pelniusį 3-ąją vietą GERO DIZAINO KONKURSE už sukurtą Dvylikos mėnesių tvarkaraštį
  Zigmas apie savo darbą pasakoja:
  „Kalendoriaus kaip dovanos klišiškumas padiktavo kitokį požiūrį į laiko planavimą. Spalvinis žymėjimas nurodo savaites, tačiau spalvų perėjimas tęstinis, negriežtas. Kaip ir laikas, kurio apibrėžtumą susikūrėme patys. Atspausdintas ant „fine art“ kategorijai priklausančio natūralaus popieriaus, naudojant archyvinius reikalavimus atitinkančią „giclée“ spaudą, atkuriančią plačias spalvų erdves.“


  „Vilniaus duonos“ projekto „Agotos“ pakuotės dizaino nugalėtojai

  „Dizaino savaitės“ atidarymo VDA proga, gegužės 11 d. buvo apdovanoti GDK III k. studentai, nugalėję GDK ir „Vilniaus duonos“ bendradarbiavimo projekte (vadovas – Marius Žalneravičius), kuriant „Agotos“ duonos pakuotę. Nugalėtojais išrinkti :
  Saulė Kašėtaitė (I v.), Jurga Kybartaitė (II v.), Artūras Lavruvjanec (III v.). 
  Nugalėtojams "Vilniaus duonos" projektų kategorijos vadovė Asta Navikaitė įteikė puikius dizaineriškus prizus – iPad planšetus.

   


  Rasos Jančiauskaitės laimėjimas

  Sveikiname magistro studijų absolventę RASĄ JANČIAUSKAITĘ tarptautiniame Sharjah Exhibition for Children's Book Illustration konkurse laimėjusią 1-ĄJĄ VIETĄ!
  Tarptautiniam konkursui Rasa pateikė Vizualiųjų komunikacijų dizaino magistrantūros studijų baigiamąjį darbą "Summa" (darbo vadovė prof. Aušra Lisauskienė, 2017 m.)

   


  Edmundo Jankausko laimėjimas 

  Džiaugiamės magistro studijų absolvento EDMUNDO JANKAUSKO sėkme laimėjus sidabrą A' Design Award & Competition konkurse, tvarių produktų kategorijoje. Konkursui Edmundas pateikė savo magistro studijų baigiamąjį darbą „Aktyvi ekologiška pakuotė. Produktas LIFI.“ (darbo vadovas doc. Robertas Jucaitis, 2017 m.) Negana to, Edmundo Jankausko projektas dalyvauja ir Red Dot konkurse, kur praėjo pirminį patikrinimą "žalių" projektų kategorijoje ir dabar bus pristatytas galutinei komisijai. Rezultatai bus skelbiami birželio pabaigoje.


  Gedimino Šiaulio filmas „Šviesa“

  Džiaugiamės Vizualiųjų komunikacijų dizaino studijų programos magistranto GEDIMINO ŠIAULIO sukurtu trumpametražiu muzikiniu filmu „Šviesa", viešai pristatytu Vilniuje, Vingio kino teatre, kovo 16 d.
  Gediminas Šiaulys, filmo scenarijaus autorius ir režisierius, apie savo naująjį kūrinį pasakoja:
  „Animacinis trumpametražis filmas „ŠVIESA“ yra odė Lietuvai per gimtosios kalbos prizmę. Lietuvių kalba, jos gramatika ir verbalinė išraiška yra simbolis, kuris filme kovoja už savo išlikimą ir yra blaškomas istorinių peripetijų. Tai poetinis gimtojo žodžio kelias, apimantis laikotarpį nuo 19-to amžiaus pabaigos iki Nepriklausomybės atkūrimo. Filme simboliniais vaizdiniais nupasakojamas knygnešių pasiaukojimas, trėmimų į Sibirą banga, kova už Nepriklausomybę.“


  Gedimino Šiaulio filmas "Running Lights" („Kaukai“) apdovanotas Lietuvos ir pasaulio konkursuose

  Vizualiųjų komunikacijų dizaino magistranto GEDIMINO ŠIAULIO animacinis filmas “Running Lights“ („Kaukai“) – įvertintas prestižiniuose pasaulio ir Lietuvos konkursuose! Šiltas, alegorinę istoriją apie nenutrūkstamą gyvybės - mirties ciklą pasakojantis trumpo metro filmas sulaukė pripažinimo tiek Lietuvoje, tiek ir visame pasaulyje. Lietuvoje filmas pelnė net 2 Sidabrines Gerves už: „Geriausią trumpo metro filmą“ ir  „Geriausią garso takelį“, Vilniaus kino festivalyje „Kino pavasaris“ – specialų "Audience award" apdovanojimą,  taip pat  Autorinio kino aljanso apdovanojimą.
  Išskirtinai profesionalius darbas pavergė ir pasaulinių konkursų žiuri: Sidnėjuje (Australija) vykusiame Wordless International Short Film Festival  Gedimino darbas pelnė "Best film" apdovanojimą. New York'e (JAV) vykusiame  Animation Block  konkurse, dizaineris apdovanotas už  "Best original design", o La Truca, Festival Internacional de Animacion (Kolumbija) pažymėtas  "Honourable Mention" nominacija.
  Gedimino Šiaulio filmas taip pat įtrauktas į daugiau nei 30 tarptautinių filmų festivalių, tarp jų:
  Warshaw International Film Festival – Warshaw, Poland.
  Encounters International Film Festival – Bristol, England.
  Leeds International Film Festival – Leeds, England.
  Anima Mundi International Animation Film Festival. - São Paulo. Brazil.

   


  Monikos Vosyliūtės laimėjimas Hacker Games renginyje

  Sveikiname Grafinio dizaino katedros studentę  MONIKĄ VOSYLIŪTĘ, Anniversary Hacker Games: Vilnius renginyje laimėjus garbingąją trečiąją vietą, už sukurtą aplikaciją.  Monikos sukurta aplikacija leidžia klausytis mėgiamų dainų, grojaraščių, TED pokalbių, prenumeruotų kanalų iš savo Youtube paskyros atskirai nuo vaizdinės medžiagos. Programėlėje galima įkopijuoti reikiamą nuorodą. Sukuriama kita nuoroda, kuri leidžia reikiamų Youtube įrašų klausytis pamėgtoje podcast'ų programoje. Aplikacija veikia tiek telefone, tiek kompiuteryje.


  Laurynas Kamarauskas laimėjo apdovanijimą „Geriausias baigiamasis jaunojo specialisto darbas 2017"

  Sveikiname Vizualiųjų komunikacijų dizaino magistrantą Lauryną Kamarauską pelnius garbingą Lietuvos spaustuvininkų asocijacijos apdovanojimą„Geriausias baigiamasis jaunojo specialisto darbas 2017“. Konkursui Laurynas pateikė savo bakalauro studijų baigiamojo darbo projektą „Vienkartinių puodelių kolekcija „invisible“ skirta parodoms“ (Darbo vadovas dokt. Edvardas Kavarskas). Iškliminga apdovanojimų ceremonija vyko LR  Prezidentūros Valstybės pažinimo centre.

   

   


  Olgos Listunovos pergalė "Vogue UA" ir "DonStream" edukacinės platformos skelbtame konkurse

  Džiaugiamės talentingos Vizualiųjų komunikacijų dizaino 2 MA kurso studentės Olgos Listunovos pergale "Vogue UA" ir "DonStream" edukacinės platformos skelbtame konkurse.
  Konkurso dalyvių darbai buvo išsiųsti į Londoną, kur Central Saint Martins meno ir dizaino aukštoji mokykla (Londonas, Jungtinė Karalystė) iš visų konkurso dalyvių išsirinko Olgą. Konkurso prizas – intensyvūs vasaros dizaino kursai Central Saint Martins. Šių kursų metu studentai turėjo sukurti savo dizaino koncepciją, pagrįstą giliais moksliniais tyrimais bei pristatyti dizaino kolekciją.

   


  Gabrielės Ugnės Petrauskaitės projektas – Paryžiaus dizaino savaitėje!

  Magistrantės GABRIELĖS UGNĖS PETRAUSKAITĖS projektas „Skaros sekančios pasakas", darbo vadovė prof. Aušra Lisauskienė (2016 m.) pristatytas rugsėjį vykusios Paryžiaus dizaino savaitės metu, moderniame „Les Docks – Cité de la Mode et du Design“ parodų centre.
  Gabrielė Ugnė kartu su kitais 15 jaunųjų Lietuvos dizainerių dalyvavo parodų cikle „Design Lithuania“. Projektą organizavo asociacija „Dizaino forumas”, kartu su Kultūros atašė Paryžiuje.

   

   


  GDK  studentei UGNEI BALČIŪNAITEI paskirta vardinė Lietuvos Respublikos prezidento Antano Smetonos stipendija!  

  Iš universitetų studentams šiemet paskirtų 24-ų stipendijų, dešimt stipendijų laimėjo Vilniaus universiteto studentai, keturias gaus Kauno technologijos universiteto studentai. Po dvi stipendijas keliaus į Vytauto Didžiojo ir Klaipėdos universitetus bei Vilniaus dailės akademiją. 
  LR Prezidentų vardinės stipendijos skiriamos talentingiems, ypač pasižymintiems studijose, mokslinėje ir (arba) meninėje veikloje valstybinių aukštųjų mokyklų pirmosios, antrosios studijų pakopų ir vientisųjų studijų studentams. Jas kasmet skiria švietimo ir mokslo ministras.


  GDK studentai dalyvauja tarptautiniame "London Pop-Up Illustration" projekte

  Grafinio dizaino katedros studentai dalyvauja jungtiniame – tarptautiniame „UK & Baltics London Book Fair 2018/ London Pop-Up Illustration“ projekte. Susivienijusi Grafinio dizaino katedros ir Grafikos katedros studentų grupė (10 studentų) tęstinio – tarptautinio projekto veiklas vykdo keliais etapais.Pirmajame projekto etape, vykusiame 2017 m. kovo ir gegužės mėnesiais, vyko dvejos kūrybinės dirbtuvės su atvykstančia menininke Emily Hughes (Jungtinė Karalystė). Studentai sukūrė laparello formato paveikslėlių knygeles.Antrajame projekto etape, kiekvieno dalyvio sukurtos knygos bus išleistos 100 vnt. tiražu (leidėjas – VDA leidykla). 2018 m. projekto rezultatai bus rodomi Londono knygų mugėje, pristatant  studentų knygas ir visą kūrybinę ekspoziciją.Džiugu, kad studentų darbai sklandžiai įsilieja į Europinį dizaino kontekstą!


  GDK studentė Diana Molytė iliustravo knygą „Kaip šuo ir banginis išgelbėjo Vilnių“

  Džiaugiamės talentingos ir darbščios 2 kurso studentės DIANOS MOLYTĖS profesiniu įvertinimu! 
  Dianos sukurtos interaktyvios iliustracijos Evelinos Daciūtės kūriniui vaikams „Kaip šuo ir banginis išgelbėjo Vilnių“, įvertintos tiek rašytojos, tiek ir leidyklos. Greitai knyga su interaktyviomis, Dianos kurtomis iliustracijomis bus išleista!
  Kartu su knygos autore, rašytoja Evelina Daciūte ir iliustratore Diana Molyte, džiaugiamės sėkmingai įgyvendintu projektu bei nekantriai laukiame, kol knyga pasieks visus Lietuvos knygynus. 
  Diana interaktyvias iliustracijas kūrė 2017 m. pavasario semestre, studijų dalyko „Tekstas ir liustracija“ metu (darbo vadovės prof. Aušra Lisauskienė ir lektorė Martyna Bikulčiūtė).

   


  Absolventas Rapolas Vosylius kartu su komanda pelnė Golden Hammer aukso apdovanojimą

  Reklamos agentūros "MILK Agency", kurtas „ERGO apsaugos nuo nepatikusio filmo“ projektas (Meno vadovas Rapolas Vosylius)  įvertintas auksu dvejose kategorijose: "Digital and Mobile" ir "Promo & Activation".


  GDK bakalauro studijų absolventė Milda Šiulytė nugalėjo konkurse „Jaunojo dizainerio prizas 2017"

  Grafinio dizaino katedros bakalauro studijų absolventė Milda Šiulytė, konkurse „Jaunojo dizainerio prizas“ pelnė geriausios 2017 m. komunikacijos dizainerės vardą. Milda konkursui pateikė savo bakalauro studijų baigiamąjį darbą, socialinės komunikacijos projektą "Mintys ir refleksijos "Ease“ (darbo vadovė prof. A. Lisauskienė).
  Mintys ir refleksijos „Ease“ – tai socialinės komunikacijos projektas skirtas atkreipti visuomenės dėmesį į jaunų žmonių emocinę sveikatą. Vizualinio projekto centre – autentiški jaunų žmonių tekstai ir vaizdai atspindintys jų vidinius konfliktus, kuriais siekiu paskatinti žmones analizuoti savo mintis ir nelikti abejingiems kitų išgyvenimams.


  GDK bakalauro studijų absolventė Greta Janutytė konkurse „Jaunojo dizainerio prizas 2017" pelnė publikos prizą

  Grafinio dizaino katedros bakalauro studijų absolventė Greta Janutytė, konkurse „Jaunojo dizainerio prizas 2017“ , komunikacijos dizaino kategorijoje pelnė publikos prizą. Greta konkursui pateikė savo bakalauro studijų baigiamąjį darbą, socialinį projektą - instaliaciją "Pagalbos refleksas“ (darbo vadovas doc. R.Jucaitis).
  Socialinis projektas-instaliacija: „Pagalbos refleksas". Kasdienybės rate įstrigusi ir nuolat skubanti visuomenė nepastebimai užsimerkia ir nebemato supančios aplinkos, tampa abejinga ir nejautri įvykiams, tiesiogiai neliečiantiems jo pačios. Toks atsiribojimas tampa rimta grėsme visuomenės gerovei ir bendruomeniškumui, kada gatvėje įvykusi nelaimė nepažįstamajam tampa tik praplaukiančiu vaizdu pro akis, ne nesusimąstant, jog vertėtų sustoti ir ištiesti pagalbos ranką ar paklausti elementariausio klausimo: ar viskas gerai? Socialiniu projektu–instaliacija: „Pagalbos refleksas“, atsigręžiama į abejingumo problemą Lietuvoje ir kviečiama įsiklausyti į šešias autentiškas istorijas, interaktyviai skatinančias tave ir kitus nenusisukti ir nelikti abejingiems kito nelaimei.


  Apie GDK absolventų Augustino Paukštės ir Domo Mikšio bei magistranto Zigmo Vagonio projektą rašo "The Dieline"

  GDK absolventai ir studentai džiugina pasiekimais. Apie absolventų Augustino Paukštės ir Domo Mikšio (studijos baigtos 2015 ir 2016 m.) bei Vizualiųjų komunikacijų dizaino 1 MA kurso studento Zigmo Vagonio bendrą projektą – sukurtas pakuotes užkandžiams, rašo thedieline.com – įdomiausių dizaino "skanumynų" portalas. Sveikinimai komandai !

   


  Vizualiųjų komunikacijų dizaino studentė Gabrielė Ugnė Petrauskaitė sukūrė „Tautinio kostiumo metų 2017" logotipą

  Didžiuojamės Vizualiųjų komunikacijų dizaino magistrantės GABRIELĖS UGNĖS PETRAUSKAITĖS pergale LR Kultūros ministerijos organizuotame  „Tautinio kostiumo metų“  logotipo sukūrimo konkurse.  Gabrielės Ugnės logotipas laimėjo pirmąją vietą ir buvo įgyvendintas. Gabrielės Ugnės Petrauskaitės darbo vadovas prof. Audrius Klimas, 2017 m.
  Pagrindinė Ugnės kurto  „Tautinio kostiumo metų 2017” logotipo idėja – pademonstruoti moterišką figūrą, vilkinčią tautinį kostiumą. Svarbiausiu logotipo akcentu tapo lietuvių liaudies gyvybės medžio simbolis, dar kitaip vadinamas „Rožele”. Šis ženklas, simbolizuojantis meilę, grožį ir sveikatą, dažnai aptinkamas lietuviškose tautinėse juostose.

   


  Vizualiųjų komunikacijų dizaino magistrantų darbai pristatyti LR Seime!

  Džiaugiamės aktyviais Vizualiųjų komunikacijų dizaino magistrantais Edmundu Jankausku ir Juste Linkute, kurie kovo 29 d. LR Seime vykusiame renginyje-konferencijoje „Daugialypis A. J. Greimas" pristatė savo akademinius projektus. Justė Linkutė pristatė video projektą, o Edmundas Jankauskas - interaktyvų projektą sukurtą pasitelkiant "Kinect" programą. Magistrantų darbų vadovė prof. Aušra Lisauskienė, konsultavo dr. Gintautė Žemaitytė.
  Magistrantai pasakojo, jog renginys praėjo sėkmingai, o Edmundo darbu susidomėjo LR Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis.


  Vizualiųjų komunikacijų dizaino studentės Rasos Jančiauskaitės knyga pateko į įdomiausių darbų parodą

  Džiaugiamės dar vienu mūsų magistrantės RASOS JANČIAUSKAITĖS laimėjimu. Rasos kurta Iliustracijų knyga „Plastic travel" buvo atrinkta į #CLAIRVOYANTS2016 konkurso įdomiausių darbų parodą. Sveikinimai!


  Vizualiųjų komunikacijų dizaino studentė Rasa Jančiauskaitė nugalėjo  CLAIRVOYANTS2016 konkurse!

  Rasa Jančiauskaitė, šiuo metu studijuojanti Vizualiųjų komunikacijų dizaino magistrantūroje,nugalėjo Iliustruotų knygų vaikams konkurse #CLAIRVOYANTS2016.  Rasos projektas „Signs of silence" buvo nominuotas pagrindiniam Varšuvos leidyklos „Dwie Siostry" prizui - knygos išleidimui!!!
  Negana to, Rasos projektas taip pat pelnė garbingą tarptautinės konkurso žiuri paminėjimą!


  Vizualiųjų komunikacijų dizaino studentė Rasa Jančiauskaitė iliustravo kino edukacines pratybas

  Rasa Jančiauskaitė, šiuo metu studijuojanti Vizualiųjų komunikacijų dizaino magistrantūroje, iliustravo kino edukacines pratybas vaikams pagal prancūzų animacijos programą „Ką pašnibždėjo pelėda“, šiuo metu rodomą „Skalvijos“ kino centre. Tai vienas iš pirmųjų realiai įgyvendintų talentingos jaunosios iliustratorės projektų, kuriuo didžiuojamės! Sveikinimai Rasai!

   


  Vizualiųjų komunikacijų dizaino studentė Gabrielė Ugnė Petrauskaitė apdovanota nominacijoje „Talentingiausia jaunoji produkto dizainerė 2016“

  Gabrielė Ugnė Petrauskaitė LISPA (Lietuvos spaustuvininkų asocijacija) apdovanijimų ceremonijoje nominuota „Talentingiausia jaunaja produkto dizainere 2016". Grafinio dizaino katedros bakalauro absolventės baigiamasis projektas „Skaros sekančios pasakas“, darbo vadovė prof. A. Lisauskienė – sukurtas panaudojant praturtintos realybės technologijas. Ieškodama vaiko ir senelių tarpusavio ryšio realizavimo galimybių, dizainerė statišką, grafiniais elementais dekoruotą objektą – skarą – papildė dinamiškais praturtintos realybės elementais ir pavertė pasakų sekimo priemone. Planšetinio įrenginio ekrane, įtraukiant garsą, iliustracijos atgyja, praplečia matymo ribas.

   


  Vizualiųjų komunikacijų dizaino studento Edmundo Jankausko projektas – knygoje "FAVOURITE DESIGN 2015"

  Vizualiųjų komunikacijų dizaino magistrantas Edmundas Jankauskas ir toliau skina pergales tarptautiniame dizaino lauke - Edmundo akademinis projektas pateko į pakuočių tendencijų knygą "FAVOURITE DESIGN 2015" (Prancūzija). 

   


  Vizualiųjų komunikacijų dizaino studentas Edmundas Jankauskas nugalėjo „A' Design Award and Competition“ konkurse

  Vizualiųjų komunikacijų dizaino magistrantas Edmundas Jankauskas nugalėjo „A' Design Award and Competition“ konkurse. Pakuotės kategorijoje tarptautiniam konkursui studentas pateikė išlyginamųjų pokoleginių studijų VDA Grafinio dizaino katedroje baigiamąjį darbą – Lietuviškų vaisių pakuotes. Darbo vadovas prof. Audrius Klimas, 2015 m.

   


  Vizualiųjų komunikacijų dizaino studentė Kotryna Naraškevičiūtė nugalėjo "IDA - International Design Awards" konkurse !

  Vizualiųjų komunikacijų dizaino magistrantė Kotryna Naraškevičiūtė konkursui pateikusi savo kursinį darbą „Kalendorių“ (darbo vadovas prof. Audrius Klimas) laimėjo aukso apdovanojimą IDA - International Design Awards konkurse ! K. Naraškevčiūtės darbas laurus nuskynė ir kitame prestižiniame A'DESIGN AWARD & COMPETITION konkurse, kuriame magistrantė tapo grafikos ir vizualiųjų komunikacijų dizaino kategorijos nugalėtoja.

   


  Vizualiųjų komunikacijų dizaino studentės Rasos Jančiauskaitės projektas  tarptautinėje bienalėje "The 2nd China International Biennial for University Students"

  Vizualiųjų komunikacijų dizaino magistrantės Rasos Jančiauskaitės projektas „Domestic (non)existence“ (darbo vadovė prof. Aušra Lisauskienė) pateko į finalą tarptautinėje bienalėje „The 2nd China International Biennial for University Students“. Šis projektas 2014 m. jau yra laimėjęs pirmąją vietą Tarptautiniame prof. Algimanto Švėgždos piešinio konkurse.

   


  Vizualiųjų komunikacijų dizaino absolventė JOLANTA KLIŠONYTĖ laimėjo Merit apdovanojimą "HOW INTERNATIONAL DESIGN AWARDS" konkurse

  Vizualiųjų komunikacijų dizaino studijų programos absolventė Jolanta Klišonytė laimėjo Merit apdovanojimą "HOW INTERNATIONAL DESIGN AWARDS" konkurse.Tarptautiniam dizaino konkursui Jolanta pateikė Vizualiųjų komunikacijų dizaino MA darbą – tipografinį projektą „Brangusis ART DECO" (Darbo vadovė prof. Aušra Lisauskienė, 2015 m.)

   


  Vizualiųjų komunikacijų dizaino studentei Kotrynai Naraškevičiūtei skirta Lietuvos Respublikos Prezidento Antano Smetonos vardinė stipendija

  Vizualiųjų komunikacijų dizaino magistrantūros studijų studentei Kotrynai Naraškevičiūtei 2016 – 2017 studijų metams skirta Lietuvos Respublikos Prezidento Antano Smetonos vardinė stipendija už puikius akademinius rezultatus bei aktyvią mokslinę veiklą. Kotrynos kandidatūrą stipendijai teikė Grafinio dizaino katedra (Vilniaus dailės akademija), vertino Lietuvos mokslų akademijos ekspertai.


  Vizualiųjų komunikacijų dizaino absolventė Gražina Eimanavičiūtė "Vilnius Craft 2015" mugėje apdovanota „Už inovatyviausią projektą"

  Grafinio dizaino katedros Vizualiųjų komunikacijų dizaino magistrantūros studijų absolventė Gražina Eimanavičiūtė Vilnius Craft 2015" mugėje APDOVANOTA nominacijoje „UŽ INOVATYVIAUSIĄ PROJEKTĄ".Gražina kuria interaktyvius atvirukus-mandalas ir pakabukus, paremtus lietuvių liaudies tautiniais raštais ir ornamentais. Kartu su Gražina Eimanavičiūte, mugėje kartu dalyvavo ir kitos Grafinio dizaino katedros, Vizualiųjų komunikacijų dizaino magistrantūros studijų absolventės – Martyna Bikulčiūtė pristatė papuošalus iš elektronikos detalių, o Greta Bernotaitė – popierinę papuošalų kolekcija "Antspaudas".

   


  Vizualiųjų komunikacijų dizaino absolventė Justina Medvedevaitė laimėjo apdovanojimą „GERIAUSIAS BAIGIAMASIS JAUNOJO SPECIALISTO DARBAS“

  Grafinio dizaino katedros Vizualiųjų komunikacijų dizaino magistrantūros studijų absolventės Justinos Medvedevaitės sukurtas darbas laimėjo Lietuvos spaustuvininkų asocijacijos apdovanojimą „Geriausias baigiamasis jaunojo specialisto darbas" Justina sukūrė tipografikos projektą, kurį sudaro: tipografinis šriftas, dvigubos knygos ir video instaliacija. Absolventės sukurtas „Justina Sans“ šriftas (regular ir bold)  skirtas lietuvių kalbai, pritaikytas intenetinei erdvei ir spaudai, turi diakritinius ir kirčių ženklus. Justinos baigiamojo darbo vadovė – prof. Aušra Lisauskienė. Absolventės magistro darbo projektas pretenduoja ateityje tapti pirmuoju lietuvių kalba išleistu tipografikos mikroestetikos ir makroestetikos pradžiamoksliu.

  Plačiau apie „Lietuvos spaudos pramonės apdovanojimai 2015“.


  Vizualiųjų komunikacijų dizaino absolventė Justina Medvedevaitė – parodos “Design to feed the world" dalyvė

  Grafinio dizaino katedros Vizualiųjų komunikacijų dizaino magistrantūros studijų absolventės Justinos Medvedevaitės sukurtas darbas – projektas „Sodelis", 2015 m. birželio 7-30 d. dalyvavo Cumulus organizuojamoje parodoje “Design to feed the world”, vykusioje Fabbrica del Vapore parodų erdvėje, Milane. Paroda – Expo Milan 2015 renginio dalis. 
  Justina apie savo darbą pasakoja: „Šiais laikais kaip niekad žmonėms aktualus sveikas gyvenimo būdas ir ekologija. Miestuose gyventantys žmonės dėl vietos stokos jų namuose dažnai neturi galimybių užsiauginti šviežių vaistažolių ar prieskonių. Produkto „Sodelis“ pagalba žmogus lengvai galės susikurti sodelį ant savo palangės ir užsiauginti norimus prieskonius bei vaistažoles. Paruoštą auginimui rinkinį sudaro ekologiška vazonėlio išklotinė, sėklos, žemių tabletės bei prieskoninio ar vaistažolinio augalo auginimo ir vartojimo instrukcija. Tokio paruošto auginimui rinkinio idėja kilo dėl to, jog žmonės patys susiklijuodami vazoną, sudėdami žemes bei suberdami sėklas pajaus ir didelį kūrybinį malonumą, labiau džiaugsis šiuo augalu nei nusipirkę jį iš prekybos centro. Žmogui bus smagu stebėti, kaip auga jo pasodintas augalas ir jis bus užtikrintas, kad vaistažolė ar prieskonis užaugintas ekologiškai."

    


  Vizualiųjų komunikacijų dizaino magistrantė Jolanta Klišonytė tarp TYPOMANIA 2015 lyderių

  Grafinio dizaino katedros Vizualiųjų komunikacijų dizaino studijų programos magistrantė Jolanta Klišonytė pateko tarp prestižinio tarptautinio tipografikos konkurso TYPOMANIA 2015 devintuko finalistų ir buvo apdovanota raide "M". Jolantos projekto vadovė - GDK katedros vedėja prof. Aušra Lisauskienė. 

    


  Vizualiųjų komunikacijų dizaino absolvento R. Cicėno šriftas pristatytas MYFONTS platformoje

  Grafinio dizaino katedros, Vizualiųjų komunikacijų dizaino magistrantūros studijų programos absolvento Roko Cicėno magistrinis darbas Tipografinis projektas ,,Aerofont“ ( darbo vadovė prof. Aušra Lisauskienė, 2013 m.), kurį autorius per porą metų nuo studijų baigimo išplėtojo ir papildė, šį, 2015 metų pavasarį pristatytas MYFONTS platformoje. Dabar Roko sukurtą šriftą „Trečiokas“ gali įsigyti visi norintys.

  Apie savo sukurtą produktą Rokas pasakoja: „Tipografija ir muzika: sujungus šias dvi iritis gimė tipografinis projektas ,,Aerofont“. ,,Aerofont“ - tai erdvinės muzikinės raidės, kurias galita perskaityti, išgirsti ir jomis pagroti. Erdvinių muzikos raidžių funkcionalumas imituoja ,,aerofonų” (pučiamųjų) instrumentų šeimos sintezatoriaus veikimo principą, nes jomis galita perduoti intertekstinio pobūdžio žinutes. Šiomis raidėmis yra siekiama perteikti estetinę muzikos žinutę be paties autoriaus/atlikėjo, kitaip tariant, kiekvienas, naudodamasis „Aerofont“ raidėmis, tampa atlikėju, nes tiek raidžių naudojimas, tiek ir garso skleidimas sukuria sąryšį tarp subjekto ir objekto arba leidžia perteikti ir sintezuoti estetinius bei kultūrinius potyrius.“

    


  Vizualiųjų komunikacijų dizaino absolventės Linos Šiškutės logotipas atstovauja Lietuvą EXPO Milano 2015 parodoje

  Grafinio dizaino katedra sveikina magistrantūros studijų absolventę Liną Šiškutę su reikšminga tarptautine profesine pergale. Linos kurtas logotipas atstovauja Lietuvos pavilijoną parodoje EXPO Milano 2015. Logotipas grįstas tradicinės tekstilės motyvais ir atkartoja Lietuvos paviljono architektūrinę formą – du simetriškus kubus. Paviljono erdvės skirtos reprezentuoti Lietuvą kaip gilių tradicijų ir aukštųjų technologijų šalį, o tekstilės elementas naudojamas vizualiai ir simboliškai jungti šiandienos pasiekimus su istorine ir kultūrine praeitimi.