Vilniaus dailės akademijos (VDA) Kauno fakulteto Tekstilės meno ir medijų magistro studentė Liucija Kostiva savo pirmą pledų kolekciją pavadino „Aš tave myliu“. Interaktyvus kolekcijos dizainas kviečia žaisti, tyrinėti ir netgi karpyti pledo siūlus.

Emocinio komforto reikšmę žmogaus gerovei tyrinėjanti menininkė įsitikinusi, jog apsigaubimas pledu sukuria komforto zoną ir patenkina žmonių primapradžius poreikius saugumui, šilumai, namams:

Manau, visiems gerai pažįstamas tas jausmas, kuomet esant emociniam nuovargiui svajojame apie pledo prieglobstį, taip pat kaip ir apie artimo žmogaus glėbį. Būtent todėl šią pledų kolekciją ir pavadinau širdį šildančiu sakiniu „Aš tave myliu“.

Žaidimas „Myli-nemyli“

Kolekcijos dizainą autorei padiktavo vaikystės atsiminimai, kai kasdienybę užimdavo nerūpestingi žaidimai ir naivios svajonės:

Ramunių žiedai kviečia žaisti  „Myli-nemyli“ ir rasti laimingą žiedą, nes kiekvienas prakirptas pumpuras mena lyginį ar nelyginį žiedlapių skaičių. Dobilų lapeliuose vis dar slepiasi laimė, o surastas keturlapis teikia vilties, kad „Viskas bus gerai“. Apsipūkavusiomis pienėmis nusėtas pledas kviečia tikėti svajonėmis ir sugalvoti norą prakerpant siūlus tarsi nupūčiant pūkelius nuo kotelio.

Funkcinės tekstilės dizainas

Pledų kolekcija „Aš tave myliu“ – tai magistro baigiamasi darbas, atliktas kompiuterizuotomis žakardinio audimo staklėmis. Liucijos darbo vadovė doc. Monika Žaltauskaitė Grašienė giria studentę už savitą stilių tekstilės dizaine:

Studijų metu Liucija drąsiai eksperimentavo įvairiausiomis technikomis ir medžiagomis, praktiniuose darbuose kūrybiškai interpretavo temas. Kolekcijoje „Aš tave myliu“ susijungia meninė idėja, interaktyvumas ir funkcinis dizainas. Liucijos braižas betarpiškas, atliepiantis kolekcijos esmę.  

Aktualumas ir naujumas

Jauki namų aplinka dažnam siejasi su tekstilės gaminiais ir patraukliu jų dizainu. Liucijos kolekcija yra naujoviška savo daugiafunkciškumu – autorė pledams suteikia emocinę ir idėjinę vertę.

Pledas čia yra meilės, laimės, draugystės ir dalinimosi simbolis. Visiems pažįstami dizaino simboliai kiekvieną žmogų nukels į vaikystės prisiminimus ir apgaubs lengvumo bei nerūpestingumo būsenos skraiste.

Liucija Kostiva


Liucija Kostiva baigė Tekstilės meno ir medijų studijas VDA Kauno fakultete 2021 m. Plačiau apie Tekstilės meno ir medijų studijas.

Daugiau menininkės kūrybos jos Instagram.