Rugsėjo 7 d., antradienį, Šv. Jono gatvės galerijoje esančiuose požemiuose atveriama grupinė Vilniaus dailės akademijos studentų instaliacijų paroda „Švytėjimas/The Shining“.

Parodoje pristatomi Šviesos studijos rezultatai – kūriniai, atskleidžiantys skirtingą jaunų, meną studijuojančių žmonių požiūrį į šviesą, jos reikšmę, buvimą ar nebuvimą, poveikį žmogaus emocijoms, egzistencijai, ir pagaliau – išnykimui. Parodos pavadinimas sutampa su žinomo režisieriaus Stanley Kubricko psichologinio siaubo filmo, jau tapusiu šio žanro klasika, pavadinimu. Tai yra užuomina, jog šviesos buvimas ne visuomet užtikrina stabilią gyvybės prielaidą. Tam, jog pažintum šviesą, reikia nusileisti į gelmes, kur jos nėra. Pažinti tamsą, jos apčiuopiamą būvį, formą, net garsą ar kvapą, – tarsi prieskonį. Persisunkti tamsa. Ir tuomet, kai, regis, viską užpildo aklina juoda, sukurti savo šviesą. Kosmosą. Žvaigždynų spiečius ir ramų planetų švytėjimą. Meteoritus ir kometas. Ir Didįjį sprogimą. Žmogus nuolat kuria šį chaosą ir tvarką savyje.

Tūriai, medžiagiškumas, atspindėjimas, medžiagos laidumas šviesai, gebėjimas prislopinti, išryškinti, ar suteikti jai spalvas, garsai, visa tai – priemonės, kurių pagalba analizuojama šviesa/tamsa/šešėlis/atspindys.

Skirtingi požiūriai, priemonės bei patirtis kelia naujus ir gvildena amžinus klausimus, kviečia leistis gilyn, į savo sąmonės ir pasąmonės gelmes ir ieškoti vilties – švytėjimo.

Parodos organizatoriai

Parodos kuratorė: doc. Ieva Paltanavičiūtė.

Parodos dalyviai: Įvietinto meno ir scenografijos katedros studentės Paulina Turauskaitė (Scenografija), Viktorija Tamaliūnaitė (specializacija freska-mozaika), Greta Virzbickytė (specializacija freska-mozaika), Urtė Lagunavičiūtė (specializacija vitražas), Aida Vėželienė (specializacija vitražas), Tekstilės meno ir dizaino katedros studentė Augustė Zukaitė, Skulptūros katedros studentas Algis Sprindžiūnas, Fotografijos ir medijos meno studentas Žygimantas Bėrontas.

Paroda veiks iki rugsėjo 25 d. Šv. Jono gatvės galerijoje esančiuose požemiuose, Šv. Jono g. 11, Vilnius.

Parodos lankymas galimas su apsaugine veido kauke arba Galimybių pasu. Parodos lankymas – nemokamas.
Galerijos darbo laikas: II-V 12-19 val., VI 12-16 val.


Parodos rėmėjai: LR Kultūros ministerija, Lietuvos kultūros taryba, Lietuvos dailininkų sąjunga.