Džiaugiamės, kad Vilniaus dailės akademija (VDA) partnerio teisėmis pakviesta dalyvauti tarptautiniame Erasmus+ programos projekte „Plastic Justice: a new dimension in art and design education”. 

Projekto partneriai:

Islandijos dailės akademija (Islandija)
Karališkoji Hagos dailės akademija (Nyderlandai)
Fundacio privada Elisava escola universitaria (Ispanija)
Vilniaus dailės akademija (Lietuva)
The University of the Arts London (Jungtinė Karalystė)
European League of Institutes of the Arts (ELIA)

Projektas, prasidėjęs 2020 m. spalį, bus vykdomas dvejus metus. Europos taryba šiam projektui vykdyti skyrė 190 644 eurų paramą. Pagal ją numatytoms veikloms - projekto administravimui, susitikimams partnerių mokyklose, dėstytojų, dalyvaujančių projekte bendriems mokymams ir intelektiniam rezultatui finansuoti VDA suteikta 21 060 eurų.

VDA projekte atstovaus Vilniaus fakulteto Grafinio dizaino katedra - profesoriai Audrius Klimas ir Aušra Lisauskienė bei 5 bakalauro baigiamojo kurso studentai, kurie baigiamuosius diplominius darbus įgyvendins projekto tematika. Kūrybiniai studentų darbų rezultatai bus eksponuojami Hagoje (Nyderlandai) 2022 m.


Plastic Justice: naujas meno ir dizaino edukacijos aspektas

Piliečiai pradeda suprasti vienkartinio plastiko žalą ir daug kur jo vartojimas jau ribojamas. Tačiau dar nedaug dėmesio yra skiriama mikroplastiko reiškiniui ir medžiagai, kuri jau randama tiek mūsų kūne, tiek maisto grandinėje. Atsižvelgiant į tai, kad visų plastikų gyvenimo trukmė iki suirimo yra apie 450 metų, ilgalaikis nematomų mikroplastikų poveikis iš esmės nėra nustatytas.
Geriausių Europos dizaino mokyklų studentai ir dėstytojai, kartu su didžiuliu ekspertų tinklu naudodami meninio tyrimo metodus, pasakojimą, vaizduotę, spekuliacijas ir technologines naujoves, kurs scenarijus, kaip ateityje išvengtume žalingų mikroplastiko poveikio pasekmių.
Tai programos Erasmus+ strateginės partnerystės projektas kuriame dalyvaus studentai ir dėstytojai iš Islandijos meno universiteto, Vilniaus dailės akademijos Grafinio dizaino katedros, „Elisavos“ Barselonoje, Londono menų universiteto ir ELIA. Projektą konsultuos Nyderlandų ir Jungtinės Karalystės „Greenpeace“ skyriai, nevyriausybinė organizacija „Plastic Soup“ (Nyderlandai), turintys pasaulinės patirties vykdant pasaulines aplinkosaugos kampanijas. Su studentais dirbs žymūs teisės, žurnalistikos ir mokslo sričių specialistai, sustiprinsiantys kritinį ir analitinį dizaino studentų požiūrį.