Dr. Peter Hall iš University of Arts London pravedė kūrybines dirbtuves “Mapping uncertainties”

2023 m. spalio 09-20 d. pravedė kūrybines dirbtuves "Mapping uncertainties” su Grafinio dizaino programos studentais. Daug naudingos teorijos ir smagių praktinių įžvalgų!

 


Digital Mythologies - Mythological Digitalities

Digital Mythologies-Mythological Digitalities

Tarptautinis Erasmus+ strateginių partnerysčių projektas ,,Digital Mythologies-Mythological Digitalities", vykdomas Grafinio dizaino katedros kartu su partneriais iš penkių šalių, jau beveik įpusėjo! Projektą inicijavo Aalto Universitetas (Suomija), kuris pasauliniame meno ir dizaino mokyklų reitinge įkopė į garbingą šeštą vietą.  Projekto partneriai: Vilniaus dailės akademija (Lietuva), Aalto Universitetas (Suomija), Katovicų meno ir dizaino akademija (Lenkija), Dun Laoghaire meno, dizaino ir technologijų institutas Dubline (Airija) ir Karališkoji meno ir dizaino akademija Antverpene (Belgija).

Per 3-jų metų projekto laikotarpį (2022-2024) kiekvienoje šalyje partnerėje – Lenkijoje, Lietuvoje, Airijoje, Suomijoje ir Belgijoje – rengiamos tarptautinės studentų kūrybinės dirbtuvės, į kurias vyksta po penkis studentus iš visų mokyklų. Renginio metu analizuojami ir interpretuojami mitai, aktualizuojama jų istorinė svarba šiandienos socialiniame, politiniame reikšmių kūrime technologinės sklaidos kontekste. Kaip atspirties taškai naudojami šalies, kuriose vyksta kūrybinės dirbtuvės, kultūriniai ištekliai (mitai, mitologinės būtybės, dievai ir kt.), skaitomos paskaitos apie istorinius mitologijos kontekstus bei šiuolaikines interpretacijas kūrybinių industrijų produkcijoje, meno / dizaino artefaktuose.

Mitologija: žaidimas

Pirmosios kūrybinės dirbtuvės įvyko Katovicuose, Lenkijoje, 2022 metų kovo 31 - balandžio 8 dienomis. Dirbtuvių tema - Mitologija: žaidimas. Studentai, dirbdami tarptautinėse grupėse, dalinosi savo šalies kultūrine patirtimi, konceptualizavo idėjų  turinį, o sukurtus dinaminės medijos projektus pristatė Young Agrafa renginio metu. 

Mitologija: dvasingumas 

Antrosios vyko Vilniuje, 2022 metų rugsėjo 18 - 24 dienomis. Dirbtuvių tema - Mitologija: dvasingumas. Tema siejama su gyvuoju pagonybės paveldu Lietuvoje ir šiuolaikinėmis neopagonizmo, kaip subkultūros jaunajai kartai ar religijos vyresniajai kartai, praktika. Dirbtuvių metu sukurti popieriaus inžinerijos atvartai su praturtintos realybės funkcija,  pristatyti atviro renginio metu Lietuvos nacionalinio muziejaus Istorijų namuose.  Su kūrybinių dirbtuvių Vilniuje rezultatais galima susipažinti pristatomajame video.

Mitologija: identitetas

Trečiosios kūrybinės dirbtuvės vyko Dubline, Airijoje, 2023 m. kovo 4-11 dienomis. Tema - Mitologija: identitetas, siejama su nacionalinį airių identitetą formavusiais istoriniais ir politiniais kontekstais. Kūrybinių dirbtuvių rezultatai, sukurti tarptautinių studentų grupių, buvo pristatyti Airijos nacionaliniame archeologijos muziejuje. Studentų dar laukia dirbtuvės Belgijoje ir Suomijoje. Jas lydės projekto rezultatų parodos ir kiti sklaidos renginiai.Projektas finansuojamas iš Erasmus+ projektinių lėšų. Daugiau informacijos projekto tinklalapyje.


Kūrybinės dirbtuvės "Summer Solstice" su grafikos dizaineriu Jean-Baptiste Levée

2023 m. birželio 19-30 d. vyko šrifto dizaino kūrybinės dirbtuvės "Summer Solstice" su vienu garsiausių Prancūzijos šrifto dizaineriu Jean-Baptiste Levée. Kūrybinėse dirbtuvėse dalyvavo Vilniaus ir Klaipėdos fakultetų BA ir MA programų studentai iš Lietuvos ir iš Ukrainos. Jean-Baptiste yra sukūręs daugiau nei šimtą šriftų pramonei, dinaminei medijai, madai ir spaudai. Jis yra nepriklausomos leidyklos „Production Type“ įkūrėjas, kurio  darbai pelnė daugybę apdovanojimų Prancūzijoje bei tarptautiniu mastu.

 


Tarptautinės kūrybinės dirbtuvės "Digital Mythologies - Mythological Digitalities" 

2022 m. kovo 30 - balandžio 09 d. Grafinio dizaino katedros dėstytojai prof. A. Lisauskienė ir doc. M. Žalneravičius kartu su studentų grupe išvyko į tarptautines kūrybines dirbtuves vykstančias Katovicuose (Lenkija). Tarptautinių kūrybinių dirbtuvių tema "Digital Mythologies - Mythological Digitalities".

 

 


Nuotolinės kūrybinės dirbtuvės-paskaita su grafikos dizaineriu Jean-Baptiste Levée

2022 m. kovo 23 d. vyko 3 kurso studentų online paskaita-diskusija su vienu garsiausių Prancūzijos šrifto dizaineriu Jean-Baptiste Levée apie šrifto dizaino perspektyvas, verslą, kūrybinę virtuvę ir etc. Jean-Baptiste yra ATYpI - tarptautinės tipografų asociacijos vizeprezidentas.


Kūrybinės dirbtuvės Aalto universitete

Pirmosios popandeminės Grafinio dizaino katedros tarptautinės kūrybinės dirbtuvės vyko Suomijoje, Aalto universitete. 2022 m. vasario 21-27 d. Į Helsinkį drauge su prof. Aušra Lisauskiene atvyko Ieva Repečkaitė, Eliza Kovalkovaitė, Laura Jagėlaitė bei Patricija Kell. Drauge su estų, suomių, airių studentais bei tarptautine dėstytojų grupe studentai kūrė  3D tipografiką. 

  


Nuotolinės kūrybinės dirbtuvės su dizaineriu  Antti Hietaniemi

2021 m. balandžio 12-22 dienomis vyko nuotolinės kūrybinės dirbtuvės su Suomijos Alto universiteto (Aalto University School of Arts, Design and Architecture) skaitmeninių medijų dėstytoju, dizaineriu, menininku ir VJ’umi – Antti Hietaniemi.

Dirbtuvių metu studentai mokėsi skaitmeninės judančios grafikos taikymo gyvuose audiovizualiniuose performansuose VJ kultūros kontekste. Pandemijos laikotarpiu, kai visas pasaulis gyvena apriboto judėjimo ir viešų susirinkimų laisvės sąlygomis, šie įgūdžiai itin aktualūs, suteikiantys žinių kaip tiesiogiai transliuoti garso ir vaizdo įrašus videokonferencijose ar gyvose srautinėse transliacijose.

 


Tarptautinės kūrybinės dirbtuvės "Nordic-Baltic Mythology"

2020 m. spalio 19-23 d.vyko savaitės trukmės tarptautinės multimedijų kūrybinės dirbtuvės, skirtos BA ir MA  studijų pakopų studentams iš Suomijos bei Lietuvos. Tarptautinė studentų grupė savaitei sutelkė dėmesį į Šiaurės ir Baltijos šalių („Circum-Baltic“) mitologiją ir nagrinėjo ją pasitelkiant vizualiųjų komunikacijų dizaino įrankius. Kūrybines dirbtuves vedė Tarja Nieminen iš Aalto universiteto (Suomija) kartu su VDA Vilniaus fakulteto Grafinio dizaino katedros prof. Aušra Lisauskiene. Kūrybinių dirbtuvių pradžioje studentams vyko teorinės paskaitos apie mitologiją ir jos tipologiją, apibrėžimus, paaiškinta ir išskirta tyrimų krypčių apžvalga. Studentams pateikti atvejų analizės pristatymai apie mitologiją kaip įkvėpimo šaltinį šiuolaikinėje dailėje ir dizaine abiejų šalių (Lietuvos bei Suomijos) kontekstuose. Kūrybinių dirbtuvių metu kiekvienas studentas kūrė judančių (medijinių) mitologinių būtybių rinkinį. Kūrybinių dirbtuvių rezultatai bus pristatomi online, o vėliau eksponuojami fizinėse erdvėse ir internete. 

 

 

 


Urban Space Gaming III kūrybinės dirbtuvės su Tarja Nieminen, Samuel Rees, Lode Coen, Aušra Lisauskiene. 2020

2020 m. vasario 3-7 d. Grafinio dizaino katedros vedėja prof. Aušra Lisauskienė kartu su grupe 3-4 k. studentų lankėsi Aalto universitete (Helsinkis, Suomija), kur vyko pilotinės tarptautinės konceptualaus dizaino dirbtuvės Urban Space Gaming III. Kūrybinėms dirbtuvėms vadovavo net 4 skirtingų šalių dėstytojai: TARJA NIEMINEN (Aalto Universitetas, Suomija), SAMUEL REES (Islandijos Dailės Akademija), LODE COEN (Belgija) ir AUŠRA LISAUSKIENĖ (Vilniaus Dailės Akademija).
Tarptautinė Lietuvos, Suomijos ir Islandijos studentų grupė savaitę laiko nagrinėjo komunikaciją ir intervenciją viešosiose miesto erdvėse, įtraukiant į jas žaidimo elementus. Workshopas skatino studentus suvokti psichinius, fizinius ir socialinius miesto viešųjų erdvių aspektus ir išreikšti juos dizaino priemonėmis.
Projektą finansavo CIRRUS( Šiaurės ir Baltijos šalių regiono aukštųjų dizaino mokyklų tinklas).

 


Kūrybinės dirbtuvės su Martin Fossleitner. 2019

Vizualinės orientacijos sistemų (wayfinding) kūrybinės dirbtuvės su dizaineriu MARTIN FOESSLEITNER (Viena, Austrija). Lapkričio 19 – 26 d. Grafinio dizaino katedros 4 k. studentams vyks intensyvios kūrybinės dirbtuvės "You are here. Orientation and Navigation", kurias praves dizaineris Martin Foessleitner, kompanijos hi-pe.at įkūrėjas ir vykdantysis direktorius (Viena, Austrija).

 


Kūrybinės dirbtuvės „RAIDĖ - MATERIJA. Paryžius - Vilnius 2019“

Ateinančią savaitę, spalio 14-18 d. startuoja pilotinės kūrybinės dirbtuvės RAIDĖ – MATERIJA. Paryžius - Vilnius 2019.
Jungtinė VDA Grafinio dizaino ir Ecole Estienne Paris (Paryžius, Prancūzija) 36 studentų grupė susipažins su istorinėmis šrifto ištakomis nuo Trajano kolonos iki šiuolaikinių tipografinių eksperimentų.

 


Kūrybinės dirbtuvės su  Noam Schechter. 2019

2019 m. spalio 07 -11 d. Grafinio dizaino katedroje viešėjo  grafikos dizaineris ir tipografas NOAM SCHECHTER iš Bezalel Academy of Arts and Design (Jeruzalė, Izraelis) ir 2 BA k. studentams vedė kūrybines dirbtuves "Collaborative Paper". Dirbdami grupėse studentai kūrė Akademijos erdves bei žmones naujai pristatančias vizualias apybraižas, leidinius.

 


Kūrybinės dirbtuvės su Julia Ojapelto. 2019

2019 m. rugsėjo 30 - spalio 04 d. Grafinio dizaino katedroje viešėjo grafikos dizainerė JULIA OJAPELTO (Lahti University of Applied Sciences, Design Institute, Lahti, Suomija). Julia 1 MA kurso studentams vedė kūrybines dirbtuves "Electronic Publishing Workshop" (Elektroninio leidinio kūrybinės dirbtuvės).


Kūrybinės dirbtuvės su Tarja Nieminen. 2019

2019 m. gegužę  Grafinio dizaino katedroje viešėjo  grafikos dizainerė Tarja Nieminen (Aalto universitetas, Helsinkis, Suomija) ir kartu su prof. Aušra Lisauskiene pravedė interaktyvaus dizaino kūrybines dirbtuves. Studentai kūrybinių dirbtuvių metu generavo idėjas Kultūros nakties 2019 renginiui  "Panirus į elektrą". 

 


Kūrybinės dirbtuvės su Joshua Trees. 2019

 2019 m. balandžio 8-19 d. Grafinio dizaino katedroje viešėjo grafikos dizaineris Joshua Trees iš Royal College of Art - RCA (Londonas, Anglija) ir Vizualiųjų komunikacijų dizaino magistrantams bei Grafinio dizaino bakalauro studijų studentams pravedė kūrybines dirbtuves „Theory Objects“.
Joshua Trees – vienas iš garsiausių grafikos dizainerių, itin produktyviai dirbančių leidybos dizaino srityje. Joshua Trees turi didžiulę darbo patirtį leidybos dizaino srityje, pelnęs daugelį prestižinių apdovanojimų, tokių kaip " Best British Books" už savo sukurtą leidinį/knygą " Best book that's probably not a book" (2010 m.), taip pat pelnęs Merit apdovanojimą iš pasaulinio dizaino tinklo "Art Directors Club" ir daugelį kitų. Naujausioji dizainerio kuruota paroda "Common Market" (Royal College of Art, 2018 m.) sulaukė ypatingai gerų atsiliepimų tarptautinėse leidybos dizainerių gretose. Joshua Trees taip pat dėsto keliose aukštosiose dizaino mokyklose – jau minėtoje Royal College of Art (atsakingas už Vizualiųjų komunikacijų dizaino tyrimus) ir UAL: Chelsea College of Arts (kuruoja grafinio dizaino tyrimus).Dizaineris taip pat įkūrė sėkmingai veikiančią leidybos dizaino kompaniją "Books from the future".
Kūrybinės dirbtuvės finansuojamos Lietuvos Švietimo ir mokslo paramos fondo lėšomis.

  


Kūrybinės dirbtuvės su Camille-Guy Scalabre. 2019

2019 m. vasario 11-13 d. Grafinio dizaino katedroje viešėjo ir iliustracijos kūrybines dirbtuves pravedė grafikos dizaineris CAMILLE-GUY SCALABRE iš Ecole Estienne aukštosios mokyklos (Paryžius, Prancūzija).

 


Konceptualaus dizaino kūrybinės dirbtuvės su prof. Xiao Yong. 2018

Nuo lapkričio 19 d. Grafinio dizaino katedros studentams vyko Konceptualaus dizaino kūrybinės dirbtuvės „Man and woman“ su prof. XIAO YONG (Central Academy of Fine Arts CAFA in Beijing, Kinija)
Xiao Yong - vienas garsiausių pasaulyje grafikos dizainerių. Jo kuriami dizaino projektai, logotipai yra vieni iš labiausiai atpažįstamų Kinijoje ir vertinami kaip turintys itin didelę įtaką grafinio ir komunikacinio dizaino tendencijoms visame pasaulyje. Xiao Yong - itin produktyvus grafikos dizaineris, kūrybines dirbtuves vedantis 300 pasaulio universitetų, esančiuose daugiau nei 50 pasaulio šalių ir skaitantis pranešimus garsiausiuose pasaulyje dizaino, ekonomikos, meno ir mokslo kongresuose. Xiao Yong taip pat kuria muziejų, olimpinių žaidynių, tarptautinių asociacijų identitetus. Vienas iš pačių žymiausių Xiao Yong darbų vyko Olimpinių žaidynių identiteto kūrėjų komandoje (Beijing'o olimpinio festivalio identitetas)

 


Kūrybinės dirbtuvės prof. su Joost Bottema. 2018

2018 m. Spalio 22 d. Vizualiųjų komunikacijų dizaino magistrantams vyko intensyvios eksperimentinės kūrybinės dirbtuvės „Mini project“ su JOOST BOTTEMA –pasauliniame vizualiųjų komunikacijų dizaino kontekste gerai žinomu grafikos dizaineriu. Profesorius dėsto vienoje iš lyderiaujančių Europos aukštųjų mokyklų – prestižinėje Štutgardo Menų Akademijoje (Merz Akademie) ir yra atsakingas už Vizualiųjų komunikacijų dizaino lauko politiką ir tendencijas Vakarų ir Šiaurės Europoje.
Kūrybinių dirbtuvių metu studentai žingsnis po žingsnio mokysis kaip konceptualizuoti pasirinktas idėjas naudojant įvairias komunikacines priemones, padedančias į tyrimo objektą pažvelgti kūrybiškai ir neįprastai. Studentai, naudodamiesi dizaino tyrimo įrankiais atras ir apsibrėš savo idėjų turinį, galop kūrybinių dirbtuvių metu sukurti rezultatai taps tolimesnių asmeninių dizaino tyrimų dalimi.

 


Kūrybinės dirbtuvės su Julia Ojapelto. 2018

2018 m. Spalio 2-5 d. Grafinio dizaino katedroje viešėjo grafikos dizainerė JULIA OJAPELTO (Lahti dizaino institutas, Suomija). Julia 3 BA kurso studentams vedė kūrybines dirbtuves "Electronic Publishing Workshop" (Elektroninio leidinio kūrybinės dirbtuvės).
 

 

 


Kūrybinės dirbtuvės ENVIRONMENTAL GRAPHIC DESIGN: LOCAL CONTEXT“ su Ceren Caliskan. 2018

Tarptautinės kūrybinės dirbtuvės - vasaros praktika “ENVIRONMENTAL GRAPHIC DESIGN: LOCAL CONTEXT“ Nidos meno kolonijoje vyko 2018 rugsėjo 18-27 d. Kūrybines dirbtuves vedė: prof. Aušra Lisauskienė (Grafinio dizaino katedra), doc. Robertas Jucaitis (Grafinio dizaino katedra), dr. Ceren Caliskan (Istanbul Arel university)
Tarptautinių kūrybinių dirbtuvių metu siekta išsiaiškinti kaip nuo XX a. pabaigos funkcionuoja Aplinkos grafinis dizainas UNESCO saugomoje teritorijoje. Studentai, vadovaujami tarptautinės grupės dėstytojų, atliko atvejo / Neringos m. / studiją ir aiškinosi kaip aplinkos grafinis dizainas įtakoja socialinį, kultūrinį ir ekonominį Nidos, Preilos, Pervalkos ir Juodkrantės kontekstą. Surinkta medžiaga išanalizuota ir jos pagrindu sukurti vizionieriški „komunikaciniai esė“ apie Lietuvos Respublikos UNESCO pasaulio paveldo sąraše esančius objektus, apsaugos įstatymus, jų sklaidą ir aktualizavimą siekiant ir toliau jais gėrėtis šiais paveldo objektais.

 


Kūrybinės dirbtuvės su Thomas Castro. 2018

Nuo 2018 m. vasario 19 d. GDK Vizualiųjų komunikacijų dizaino magistrantams ir Grafinio dizaino bakalauro studijų 4 kurso studentams vyko konceptualaus dizaino kūrybinės dirbtuvės "Design Heuristics" su vienu žinomiausių dizainerių THOMAS CASTRO (Nyderlandai).

Thomas Castro yra lyderiaujančios Europos aukštosios meno mokyklos „ArtEZ Academy of Art & Design“ grafinio dizaino katedros vedėjas, vienas iš LUST kompanijos įkūrėjų.


Kūrybinės dirbtuvės su Tarja Nieminen, Samuel Rees, Lode Coen ir Aušra Lisauskiene. 2018

2018 m. vasario 5 – 10 d.  GDK 4 k. studentams vyko pilotinės tarptautinės konceptualaus dizaino dirbtuvės Urban Space Gaming, kurioms vadovavo net 4 skirtingų šalių dėstytojai: TARJA NIEMINEN (Aalto Universitetas, Suomija), SAMUEL REES (Islandijos Dailės Akademija), LODE COEN (Belgija) ir AUŠRA LISAUSKIENĖ (Vilniaus Dailės Akademija).
Tarptautinė Lietuvos, Suomijos ir Islandijos studentų grupė savaitę laiko nagrinėjo komunikaciją ir intervenciją viešosiose miesto erdvese, įtraukiant į jas žaidimo elementus. Workshopas skatins studentus suvokti psichinius, fizinius ir socialinius miesto viešųjų erdvių aspektus ir išreikšti juos dizaino priemonėmis.
Kūrybines dirbtuves finansuoja CIRRUS( Šiaurės ir Baltijos šalių regiono aukštųjų dizaino mokyklų tinklas).


Kūrybinės dirbtuvės su Gediminu Šiauliu. 2017

2017 m. lapkričio 20-24 d. Grafinio dizaino katedros 2 bakalauro kurso studentams vyko dizainerio, režisieriaus ir vizualiųjų komunikacijų specialisto GEDIMINO ŠIAULIO praktinės teorijos kūrybinės dirbtuvės „Vizualinis naratyvas“. Studentai savaitę laiko kūrė trumpas istorijas ir jas iliustravo.


Kūrybinės dirbtuvės su Esa Ojala

Lapkričio 20-23 d. GDK studentams vyko Plakato  kūrybinės dirbtuvės su legendiniu Suomijos grafikos dizaineriu Esa Ojala (Helsinkis, Suomija)


Kūrybinės dirbtuvės su Jean-Baptiste Levee. 2017

Lapkričio 6-10 d. GDK studentams vyko kūrybinės dirbtuvės Typefaces for a distant future su grafinio dizaino žvaigžde iš Prancūzijos Jean-Baptiste Levee. Studentai kūrė eksperimentinius šrfitus.

 


Kūrybinės dirbtuvės su Julia Ojapelto. 2017 

Spalio 3-6 d. GDK studentams vyko kūrybinės dirbtuvės su Julia Ojapelto (Lahti dizaino institutas, Suomija). Kūrybinių dirbtuvių tema "Electronic Publishing Workshop" (Elektroninio leidinio kūrybinės dirbtuvės).


Creative workshop - summer practice "Immanuel Kant at the beach" with prof. Klaus Hesse. 2017

On May 27th - June 5th at the Art Colony in Nida creative workshop - summer practice "Immanuel Kant at the beach". Participants of the creative workshop – students from the Vilnius Academy of Arts and the University of the Arts of Offenbach Graphic Design Departament‘s. The workshop was led by two professors - Audrius Klimas (Vilnius Academy of Arts) and Klaus Hesse (Offenbach Art University / Hochschule für Gestaltung Offenbach am Main).
Thirty young graphic designers from Lithuania and Germany, working in mixed groups, created experimental typographic posters, based on Immanuel Kant's philosophy, inspired by the philosopher‘s way of life and his philosophical mindset (I. Kant lived only 80 km. away from Nida).


Workshop with prof. Andrzej Kalina. 2017 

On 5th-9th of June GDD students had creative workshop with prof. Andrzej Kalina (Polish - Japanese Academy of Information Technology, Warsaw, Poland). During the workshop students learned to connect different technologies using plaster, linoleum, graphic cutters, paper and ink.


Poster design workshop with Lahav Halevy. 2017

Starting on April  24th till April 28th, Graphic Design Department 3rd year students had poster design creative workshop. Creative workshop was led by Lahav Halevy - the owner of one of the leading Graphic Design and Branding firms in Israel Blue Collar Group, and a political activist, who uses both his abilities as a designer and a citizen, to fight for what he believes in.

 

 


Workshop with mocap.lt. 2017

During the April we are having an interesting 3D animation creative workshop using MAYA program. For this opportunity the we are thankful to the mocap.lt company.


Workshop with Tarja Nieminen. 2017

During 2017 February 27 – March 3rd GDD 4th year students had a creative conceptual design workshop "Ritual" with one of the best-known contemporary Finnish graphic designers TARJA NIEMINEN. Tarja Nieminen teaches in the Media Department at the School of Arts, Design and Architecture of the Aalto University.

 


Workshop with Stasys Eidrigevičius. 2017

During 2017 February 17-22 Graphic Design Department undergraduate 2-year students will have a workshop by Maestro Stasys Eidrigevičius - one of the most famous all time Lithuanian painters, graphic artists, writers and illustrators. Stasys Eidrigevičius will share creative experiences with students, who will create posters according to Mr. Almodovar movie "High Heels" as well as Julius Dautartas and Skirmantas Pabedinskas documentary "Sidewalk".

 

Workshop with Frederik De Bleser. 2016

During December 12-16, 2016 Graphic design department will host an international workshop "NODEBOX". The workshop will be held in collaboration with one of the NODEBOX creators, doctor, researcher - FREDERIK DE BLESER. NodeBox is developed by the Experimental Media Research Group, a cross-domain research group associated with the Sint Lucas School of arts of the Karel de Grote-Hogeschool (Antwerp, Belgium). 
During the workshop students will learn to create parametric variable fonts, presented for the first time at ATypI conference in 2016.

 

Workshop with Filip Blažek. 2016

During 2016 March 4- 8th, Graphic Design Department 3rd year students had lettering creative workshop. Creative workshops was led by Filip Blažek - a graphic designer, font creator and design theorist, in charge of publishing an international fonts and design magazine TYPO. Currently, Filip Blažek teaches at the Prague Academy of Arts.
During creative workshop, students learned to observe, analyze, interpret and recreate used fonts in public spaces of the city. The results of the workshop - 14 brand new fonts, created by students as well as their concepts and a deeper knowledge of typography.
 

International workshop "PARIS / VILNIUS". 2016 

During March 21-25, 2016 united group of Graphic design department students and students from France will have international workshop with the French graphic design stars Patrick Pleutin, Emmanuelle Tieu and Éric Boisseau (Ecole-Estienne, Paris, France)

  


Workshop with prof.Silvia Sfligiotti. 2015

Starting from 2015 5th till 7th of October Graphic Design Department students  have the seminar with prof.Silvia Sfligiotti on contemporary graphic design.
The seminar will offer a space to discuss together some of the most relevant themes of the contemporary graphic design scene, with a mix of theoretical lessons and open discussions with the group. The themes will include visual identities and brands, information design and inforaesthetics, and activism and criticism in graphic design.The final goal of the seminar is to produce one or more “graphic design manifestos”, statements that you will elaborate after the discussions on the role of this profession in contemporary society.

 


 

International workshop at the Nida Art Colony. 2015

Nida Art Colony hosted an international workshop during 2015 September 14-22. Vilnius Academy of Arts Graphic design departmet and the Lahti Design Institute Graphic design department students driven by visual communication tools promoted Neringa and Nida residents as well as guests to start public discourse about the bridge / tunnel to the Kuršių Nerija relevance for cultural, economic, heritage preservation and other aspects.
Students while working in groups recorded research process and the results in a special blog.Creative workshop was led by prof. Julia Ojapelto (Lahti Design Institute) and prof. Aušra Lisauskienė (Vilnius Academy of Arts).

 


Workshops with prof. Vesna Dragojlov. 2015

During 2015 May 18-29 Graphic Design Department undergraduate 2-year students will have a workshops on "Algorithmic / Generative art: art generating machines" which will be led by prof. Vesna Dragojlov from University of Advancing Technology in Tempe, Arizona, USA. 
More about Prof. Vesna Dragojlov

  


Workshop with French font design star Jean-Baptiste Levee. 2015

Graphic Design Department in collaboration with the French Institute of Lithuania is organizing a workshop with French font design star Jean-Baptiste Levee. Jean-Baptiste Levee is an international typographer, ATYPI association board member, delegate of the country. Designer taught in several schools of higher design: Amiens School of Arts & Design, Caen-Cherbourg School of Arts & Media and the University of Corte.
During the workshop with Jean-Baptiste Levee, students will create visual communication objects for French Institute of Lithuania. Introductory lecture on the workshop will be held on April 13, starting from 15:00 hours, 315 aud. Maironio str. 3, “Titanic”.
Presentation of the workshop results will be held in the French Institute of Lithuania on 2015  April 17, at 11:00 hours.