Vilniaus dailės akademijos (VDA) Vilniaus fakulteto Grafinio dizaino katedros 3 kurso studentas Laurynas Ričardas Gylys sukūrė legendinių sausainių „Gaidelis“ pakuotę „Tinginio rinkiniui“ ir buvo išrinktas laimėtoju, bei apdovanotas socialinių partnerių AB „Vilniaus pergalė“ solidžiu prizu.

VDA Grafinio dizaino katedra džiaugiasi kuomet į studijų užduotis pavyksta įtraukti ir socialinius partnerius. 2020 metų pavasario semestre, 3 kurso studijų dalykas „Pakuotė“ (dėstyt. doc. Marius Žalneravičius) buvo įgyvendinamas kartu su socialiniais partneriais AB „Vilniaus pergalė“.

Projekto tikslas - sukurti žaismingą ir įtaigią kalėdinę pakuotę legendinių „Gaidelis“ sausainių „Tinginio rinkiniui“. Studentai, dirbdami keliais etapais, pateikė savo projektus užsakovams. 

 

Prieš kuriant pakuotės dizainą, žinojome pagrindinius aspektus, į kuriuos reikėjo atsižvelgti: pakuotė turi būti didelė bei atkreipianti dėmesį, joje turi būti aiškiai parodoma, kam ji yra skirta ir kas yra viduje, turėjo atspindėti „Gaidelio“ identitetą bei asocijuotis su Kalėdomis. Atsižvelgiant į šiuos aspektus, iš pradžių kilo idėja sukurti pakuotei pavadinimą "Tinginio rinkinys", kuris turi ir perkeltinę prasmę. Šį pavadinimą sugalvojau apipavidalinti panašiu tipografiniu stiliumi, kuris naudojamas „Gaidelio“ logotipe – tokiu būdu produktas išliktų atpažįstamas.

Pagrindinė pakuotės iliustracija, taip pat gimė atsižvelgiant į „Gaidelio“ logotipą, kuris priminė lietuvių liaudies tautodailę, o konkrečiau – karpinius. Juos išnagrinėjęs, sukūriau pagrindinę eglės iliustraciją. Šalia įterpiau kalėdinių ornamentų, kurie tik sustiprintų Kalėdų jausmą pakuotėje. Kūrimo procese buvo sunku nenukrypti į įprastus, stereotipinius Kalėdų dizainus, tačiau bendraujant su klientu, pavyko suprasti, ko yra norima.

Ačiū Vilniaus dailės akademijos Grafinio dizaino katedrai bei dėstytojui doc. Mariui Žalneravičiui už suteiktą galimybę realizuoti savo projektą dar studijų metu bei pamatyti jį tarp kitų prekybos vietose!

Laurynas Ričardas Gylys