#istorijosapiemus
Gyvenimas pilnas netikėtumų! Kaip ten bebūtų, iki šiol buvome įsitikinę, kad visus netikėtumus galime valdyti-planuoti-numatyti. Pasaulis jau seniai tilpo mūsų kišenėse bei niekuo nestebino.
Dabar – kiek kitaip. Karantinas apribojo judėjimą pakeisdamas įpročius, sumažino vartojimą, bet išlaisvino kūrybiškumą. Valstybių sienos užsidarė, namai tapo veiksmo centru. Dailininkams, dizaineriams – visiems kūrėjams šis metas dvilypis. Viena vertus, turime galybę laiko. Kita vertus, buitis ir būtis sutankėjo ir ėmė kartotis tarsi „Švilpiko dienoje“. Svarbiausiu dėmesio centru tapo namiškiai, mūsų bendros istorijos ir bendri atsiminimai.
Komiksų apie savo šeimos narius sukūrimo užduotį Grafinio dizaino katedros studentai pradėjo vasarį, kuomet dabartinė karantino situacija atrodė tolima lyg slibinas už devynių jūrų. Profesorė Aušra Lisauskienė Grafinio dizaino 2 bakalauro kurso studentams davė studijų užduotį, galėjusią tapti ne tokiu ir lengvu iššūkiu – sukurti linksmą, galbūt ironišką pasakojimą apie šeimos narius arba – save.
Šiandien, komiksais papasakotos studentų istorijos džiugina ne tik puikiai įvaldyta piešinio technika ir originaliai išvystytais pasakojimo naratyvais, bet ir betarpiškumu asmeniškumu. Juk gerai papasakota istorija tampa visų mūsų bendra istorija – tuo kuo galime dalintis, ką visi suprantame, su kuo tapatinamės. Kasdien pristatomose komiksuose rasite ir linksmų nutikimų, ir šmaikščiai papasakotų šeimos istorijų, ir parėjusių laikmečių atsiminimų. Kaip bebūtų – tai autentiška, asmeniška, jautru. Praeitis įvilkta į komikso formą pateikiama be patoso, moralų ir vertinimų. Taip, kaip tą mato ir supranta studentai.
Tiesa, verta paminėti, kad komiksų sukūrimo studijų užduotis dar tik įpusėjo. Antrąją semestro pusę, šie pasakojimai bus atspausdinami, rišami į knygas ir papildomi virtualiąja realybe. Iki gegužės pabaigos studentai, vadovaujami lektorės,  doktorantės Martynos Bikučiūtės, mokosi precialių programų, kad komiksai galėtų įgauti dar vieną – dinaminį, virtualų istorijų perskaitymo būdą. Studentų komiksus galite atsisiųsti, dalintis su draugais FB ar su šeima sukurti savąjį komiksą.
Grafinio dizaino katedros bendruomenė kviečia šį karantino laikotarpį šeimose leisti kūrybiškai – kurkime kartu tokias istorijas, kurios mus pralinksmina, sutvirtina ir įkvepia. Vieną dieną, gyvenimas sugrįš į įprastą ritmą, o kol kas - komiksais, istorijomis, nutikimais, patyrimais dalinkimės virtualiai.