Kelias į taikomosios keramikos studijas buvo vingiuotas, tačiau Reda Vilūnienė įsitikinusi, kad studijų metai – patys gražiausi jos gyvenime.

Nors Reda keramikos meno iki studijų nebuvo ragavusi ir dvejojo ar studijuodama save realizuos, po pirmo kurso suprato, kad „keramika yra vau!“.„Studijuoti buvo labai įdomu – kiekvieną dieną atrasdavau vis kažką nauja. Toje atradimų skrynioje radau daugybę keramikos ir porceliano technologijų, su jomis eksperimentavau medžiagoje“, – pasakoja keramikė.

Kuriami modernūs daiktai

Labiausiai keramikei įsiminė jos bakalauro baigiamasis darbas „Porcelianinės mineralinio vandens gertuvės“, kai reikėjo iš senovinės, tradicinės gertuvės formos sukurti modernų daiktą. „Priėmiau tai kaip iššūkį ir sukūriau 20 įvairiausių formų gertuvių, išsiskiriančių savo naujovišku, gražiu ir patogiu dizainu“, – didžiuojasi menininkė.

Tik praėjus kuriam laikui po studijų baigimo, Reda sukūrė savo prekinį ženklą „Miss Dish ceramics“ ir įsikūrė studijoje šalia Druskininkų. Menininkė pabrėžia, kad tuo metu turėjo konkrečią viziją, ką nori daryti. Prekyba keramikos kūriniais vyko ne mugėse, o tarptautinėse internetinėse parduotuvėse tokiose kaip Etsy, tad nenuostabu, kad daugiausia keramikos iškeliavo į JAV.

Posūkis į konditerijos dizainą

Galvodama apie naujas idėjas kūriniams, Reda nepiešė eskizų ant popieriaus, o iškart gamino formas iš gipso savo studijoje. Su jauduliu menininkė prisimena, kaip dėl šeimyninių aplinkybių turėjo palikti savo studiją ir išsikraustyti į naujus namus. „Maniau tai bus laikina pertrauka nuo keramikos, tačiau gimus vaikams pradėjau leisti daugiau laiko virtuvėje ir eksperimentuoti – kurti naujus receptus. Pirmąjį tortą gaminau draugės gimtadienio proga, o po to prasidėjo užsakymai per rekomendacijas“, – prisimena menininkė.

Dabar jau metai kaip Reda gyvena konditerijos pasaulyje – gamina ir dekoruoja tortus. Menininkė kasdien mėgaujasi kūrybiniu procesu: kepimas ir lipdymas – lygiai taip pat ir keramikoje, ir konditerijoje. „Šiandien kūrybos man tikrai netrūksta. Esu labai laiminga, galėdama savaip interpretuoti kūrybą“, – šypsosi Reda Vilūnienė.


Reda Vilūnienė baigė taikomosios keramikos bakalauro studijas (nuo 2020 m. 4D meno objektai) VDA Kauno fakultete. Plačiau apie taikomosios keramikos studijas.

Daugiau keramikės Redos Vilūnienės kūrybos.