„Niekas nepyko, jeigu užsibūdavom akademijoj iki sutemų, bohemiškai drybsodami ant sofkutės, – pradeda skulptorius Artūras Žilinskas, – vos baigę mokyklą, visi jautėmės lyg nutrūkę nuo grandinės, todėl kartais ir perlenkdavom lazdą.“

Pagrindinis studijų išskirtinumas

Kaune gimęs ir užaugęs menininkas džiaugiasi, kad studijų metu kūrybiškumas buvo nevaržomas. „Tuo metu dirbome nerenovuotose auditorijose, buvusios ligoninės patalpose, tad niekas nepyko dėl išpurvintų sienų ar grindų“, – visų prisiminimų skulptorius atskeisti neketina, bet prisipažįsta, kad jo skulptūros kursas buvo darbščiausias. 

„Dabar sutikus buvusius dėstytojus labai malonu išgirsti, kad jie mus atsimena kaip daug dirbusius studentus, nors kiek čia yra objektyvios tiesos – neaišku“, – Artūras įsitikinęs, jog praėjęs laikas sentimentaliai atrodo gražesnis už dabartį.

Veikti kažką širdžiai malonaus

Pirmasis skulptoriaus darbas po studijų baigimo buvo reklamos gamybos įmonėje. Po šio dieninio darbo Artūras vakarais skubėdavo į kitame miesto gale nuomojamą studiją: „Veikti kažką širdžiai malonaus – dirbti kūrybinį darbą – likdavo keletas valandų, bet noras ir tikėjimas, kad galiu daugiau nei dirbti gamykloje, buvo stipresni“, – atvirauja skulptorius.

Pasiūlymą dirbti Kauno dramos teatre butaforijos baro viršininku-dailininku Artūras priėmė beveik nesvarstęs – juk darbas glaudžiai susijęs su skulptoriaus profesija. Tačiau po pusantrų metų nepratęsė darbo sutarties ir pradėjo dirbti laisvai samdomu menininku.

Kas įkvepia kūrybai?

Skulptoriaus Artūro Žilinsko kūryboje ryškūs du motyvai – gamta ir žmogus. Šiandien jo dirbtuvėje įgyvendinami patys įvairiausi užmanymai: skirtingomis medžiagomis ir technikomis išpildomi užsakomieji darbai, kuriami projektai konkursams, gimsta idėjos asmeniniams projektams. 

„Ties vienu kūrybos objektu neapsistoju. Vis stengiuosi ieškoti naujų įdomybių, ezkizuoju, filosofuoju...“ – kūrybinį procesą apibūdina skulptorius.

Įsimintiniausiu savo kūriniu Artūras laiko skulptūrą „Ekshibicionistas“ dėl kelių priežasčių: „Skulptūra sukėlė diskusiją apie tai, kas yra menas, apie cenzūrą mene, kas galima, kas ne, kur yra ribos. Gaila, kad skulptūra nebuvo pastatyta Kauno ąžuolyne, bet džiaugiuosi sukelta diskusija“, – pasakoja menininkas.


Artūras Žilinskas baigė skulptūros bakalauro studijas (nuo 2020 m. 4D meno objektai) VDA Kauno fakultete. Plačiau apie skulptūros studijas.