Vilniaus dailės akademijos (VDA) Kauno fakulteto 4D katedros magistrantė Simona Nakrošiūtė iš stiklo, vario ir gipso sukūrė „PURI-KONSTRUKCIJA“. 

Tai objektų rinkinys, inspiruojantis dėlioti kompozicijas, žaisti ir taip treniruoti vaizduotę. Autorė tikina, jog dėliojant kompozicijas vyksta intensyvus susikaupimo ir mąstymo procesas, kuris sužadina smalsumą kurti. 

Medžiagos pasirinktos neatsitiktinai

Renkantis kūrinyje „PURI-KONSTRUKCIJA“ naudojamas stiklo, vario ir gipso medžiagas, Simona atsižvelgė į jų fizines ir chemines savybes. Lengvų formų figūros skiriasi savo geometrine forma, tekstūra ir spalva. Stiklas naudojamas dėl savo skaidrumo ir taurumo savybių, gipsas pasirinktas norint atskleisti formų tekstūrą, spalvą ir plastiškumą, o atskiros detalės iš vario metalo vielos tampa akcentais. 

Objektai su charakteriu

Siekdama figūroms suteikti charakterį ir išryškinti plokštumas ir šešėlius, Simona gipsinius objektus nudažė remiantis purizmo tapybos analogų koloritu. Purizmo tapybos stilius pabrėžia grynas formas ir estetišką pastelinių spalvų koloritą. „PURI-KONSTRUKCIJA“ taip pat remiasi konstruktyvizmo stiliaus principu - objektai pagaminti iš atskirų dalių ir modernių medžiagų. 


Simona Nakrošiūtė yra Stiklo meno ir dizaino magistro studentė (nuo 2020 m. 4D meno objektai) VDA Kauno fakultete. Plačiau apie stiklo specializacijos studijas.

Daugiau Simonos Nakrošiūtės kūrybos jos Instagram.