Šventiniu laikotarpiu Vilniaus dailės akademijos Kauno fakulteto galerijos lange į Muitinės gatvę įžiebta Stiklo meno ir dizaino (nuo 2020 m. 4D meno objektai) absolventės Miglės Žindžiūtės stiklo skulptūra ir vizualizacija „PASKYRA“. 

Veidrodinė skulptūra

Miglės Žindžiūtės bakalauro baigiamojo darbo idėja - sukurti vizualizaciją, atspindinčią žmogaus psichologinį ryšį su Instagram platforma. Autorė žiūrovams pateikia labiausiai atpažįstamą Instagram logotipo formą - kvadratą su suapvalintais kampais. 

Formoje vaizduoju iškreiptą vaizdą, atspindintį Instagram kuriamą iliuziją. Logotipo formai sukurti naudojau veidrodinius kvadratėlius – jie simbolizuoja atskirus žmones. Viduryje išmatinau apskritimą – čia projektuoju vaizdo siužetus iš savo kasdienės veiklos Instagram.

Vaizdo siužetą pagreitinus, atsiskleidė monotonijos jausmas. Įdomu, kad sujungus visus vaizdo siužetus jis tampa vientisas, perėjimų nesimato, tai sustiprino Instagram vienodumo pojūtį.

Sekdama nuomonės formuotojus, aš nejučia lyginu save su jais: pradedu nejausdama kartoti juos ar norėti tų pačių dalykų. Manau, kad žmonės mažina savo savivertę įnirtingai analizuodami kitus ir ieškodami ką turi kiti, o ne jie patys. Šiuo darbu norėčiau labiau pažaboti žmones rasti savo Instagram platformas ir su jomis įnešti daugiau indėlio į save. Keičiant sekamus objektus, keičiasi ir mūsų požiūris, skonis, kartais teisingai pasirinkus ką norime matyti Instagram platformoje keliame savo savivertę.

Miglė Žindžiūtė

Meninė instaliacija veiks visą šventinį laikotarpį - iki sausio mėnesio pabaigos.