Kviečiame į Stiklo meno ir dizaino (nuo 2020 m. 4D meno objektai) studentų Aušrinės Ponelytės (II kursas), Modesto Barščio (IV kursas) ir Mariaus Kudirkos (IV kursas) naujausių kūrinių parodą. 

Praeitimi kvepiantys šeimos albumai, slepiantys netikėtas kompozicijas ir užfiksuotas emocijas. Nuotraukos atgyja – lyg viskas vyktų čia ir dabar. Lauke skerdžiama prisirpusi kiaulė. Pakvimpa svilinamos odos kvapas. Skerdiena supjaustyta, išdėliota po visą kambarį laukia savo šeimininkų. Belaukdama sugrįžtančių giminių, senolė vašeliu neria servetėlę. Akyse iškyla prisiminimų nuotrupos, o simboliniai fragmentai išryškėja kaip ilgaamžes vertybes saugantys objektai, laikantys protėvių ir daabrtinės kartos ryšį, užtikrinantys saugumą.

Aušrinė Ponelytė „Nūdiena“

Indas man, kaip ir tikriausiai didžiajai daliai žmonių asocijuojasi su valgiu. Maisto valgymas ar tai būtų pusryčiai, pietūs ar vakarienė primena ritualą, ypatingai jei kalbama apie šventes. Piešimas man taip pat yra tam tikras ritualas. Pasiruošimas prieš piešimą, pieštuko nusidrožimas, trintuko pasidėjimas tam tikroje vietoje ir tada prieš akis – tuščias lapas. Prasideda antroji ritualo dalis. Pasinėrimas į vidinį pasaulį, mėgavimasis grafito ir popieriaus sąlyčiu, popieriaus kvapu. Maisto valgymas kaip ir piešimas man yra mėgavimasis procesu. Rezultatas gali nustebinti, bet pabaigoje labiau prisimenu tai, ką patyriau piešdamas. Piešiniai esantys ant lėkščių ir ant popieriaus yra mano išgyvenimai esant toje ritualo būsenoje, kai aš esu niekas, kai mėgaujuosi ir kaip maisto ingredientus maišau savo emocijas.

Modestas Barštys „Be pavadinimo“

Autorinio indo inspiracija – tai Muitinės g. 2 pastatas. Indas yra skirtas atminti senąjį pastatą bei prikelti prisiminimus susijusius su juo, kurių turi kiekvienas Akademijos bendruomenės narys. Šis indas simbolizuoją laikinumą bei kismą, renovuotas pastatas, niekada nebeskleis tos pačios atmosferos, nebeatrodys toks savas kaip būdavo iki šiol, o liks tik prisiminimai. Indas atliktas fotoprinto technika. Panaudotos nuotraukos yra senojo pastato interjero detalės, sukomponuotos į vientisą kompoziciją.

Marius Kudirka „Atsiminimai“

Paroda veikia spalio 26 - lapkričio 22 dienomis VDA Kauno fakulteto galerijoje (Muitinės g. 2).