Lukas Šiupšinskas „Vaikystės artefaktai Nr:1“. 2021 m.

Vilniaus dailės akademijos (VDA) Kauno fakulteto 4D meno objektai studijų programos absolventai Gintarė Stašaitytė ir Lukas Šiupšinskas kviečia į kūrybinio dueto parodą „Entropija“.

Naujausių darbų ekspozicijoje pagrindinis autorių dėmesys skiriamas miesto istorijų impresijoms tūriniu pavidalu.

Parodoje menininkų duetas tęsia ankstesniuose projektuose ir darbų serijose nagrinėtas miesto, jo viešosios erdvės, žmogaus santykio su urbanistine aplinka temas. Šį kartą gyvenamąsias lokacijas autoriai interpretuoja remdamiesi subjektyvia patirtimi ir įspūdžiu, kurie perteikiami miestams būdingo medžiagiškumo (betono, metalo, veidrodinio paviršiaus) skulptūriniuose objektuose. Ekspozicija žiūrovui pateikiama kaip vizualinis rebusas. Viena vertus, pastarajame asmenybės ir miesto aplinkos kaita atrakinama per 80-ųjų ir/ar 90-ųjų kartai atpažįstamus, miesto panoraminį vaizdą formavusius simbolius. Kita vertus, atradę sąsają tarp asmeninių vaikiškų veiklų ir industrinių procesų, menininkai retoriškai klausia, ką simbolizuoja vaikystėje dėliojamos kaladėlės? Kada žaidimas ar simuliacija perauga į realybę? Šiuo požiūriu, kiekvienas kolekcijos kūrinys yra tarsi praeitį, dabartį ir menamą ateitį jungiantis artefaktas.

Sąvoka „entropija“, fizikoje reiškianti sistemos tvarkos matą, nurodantį judėjimą link arba nuo pusiausvyros taško, parodoje įprasmina nuolatinį miesto dinamiškumą. Tai referuoja į statiškos būsenos laikinumą, atsiskleidžiantį per mieste aptinkamų formų radimosi ir yrimo motyvus, lemiamus tiek žmogaus, tiek ekologinės ar kolektyvinės istorijos įtakos.
 

Parodos autoriai

Paroda veiks iki kovo 27 d. Lietuvos dailininkų sąjungos galerijoje „Arka“ (Aušros Vartų g. 7, Vilnius). 

Daugiau kūrybinio dueto darbų: Gintarės Stašaitytės Instagram, Luko Šiupšinsko Instagram.