Prisiminus pirmąją pažintį su moliu Justina Vaitkienė mintimis keliauja į rūsį, nes būtent ten vyko pirmasis molio būrelis. Keramikė įsitikinusi, kad pas mamą dar rastų molio gabalėlių iš būrelio laikų. „Po to lankiau Kauno Antano Martinaičio dailės mokyklą, kur molis vėlgi tapo mano mėgstamiausia pamoka“, – atvirauja menininkė.

„JUJU CERAMICS“

Šiandien Justina Vaitkienė keramikos studijoje „JUJU CERAMICS“ kuria ne tik savo dirbinius, bet ir veda keramikos užsiėmimus vaikams ir suaugusiems. „Molis – tarsi terapija. Ne tik leidžia sukurti ką nors gražaus, bet ir puikiai atpalaiduoja“, – įsitikinusi menininkė.

Nors nuspręsti apie savo kūrybos braižą ir kryptį menininkė užtruko, šiandien „JUJU CERAMICS“ siūlo funkcionalius daiktus, naudojamus kasdien – nuo lėkštės iki puodelio, smilkalinės ar vazelės. „Kurti ką nors gražaus sau ar kitiems man yra malonumas. Ypatingai glosto širdį ne užsakomieji darbai, o mano pačios sugalvoti“, – apie savo veiklą pasakoja Justina.

Sukauptos žinios ir praktika

Didelę kūrybinę laisvę, dėstytojų bendravimą kaip su kolega Justina įvardija kaip geriausius prisiminimus iš studijų laikų. Bemiegės naktys prieš egzaminines peržiūras išliks atmintyje visą gyvenimą, kaip ir sutikti geri draugai ir bendraminčiai. 

„Sulaukiau pasiūlymo studijuoti keramiką iš savo dailės mokytojo  ir baigiamojo darbo vadovo Remigijaus Sederevičiaus, kuris taip pat dirba dėstytoju VDA. Rinkausi tarp grafikos, dizaino ir keramikos. Išlaikiau stojamuosius ir štai – aš savo vėžėse“, – šypsosi keramikė.

Porcelianinė „Gyvenimo karuselė“

Justinos baigiamasis darbas kalba apie greitą visuomenės tempą, dėl kurio pamirštame džiaugtis paprastais dalykais. Keramikė atkreipia dėmesį, jog gyvenimas nėra tik lenktynės, uždirbti pinigai ar sėkmė, ir kviečia prisiminti paprastus dalykus, kurie teikė džiaugsmą prieš daugelį metų:

„Gyvenimo karuselėje keturis žmogaus gyvenimo etapus vaizduoju figūrėlėmis: vaikystė - lego kaladėlė, paauglystė - špygos gestas, suaugusio žmogaus gyvenimas - žirgas, senatvė - senas vaistų buteliukas. Visas figūrėles sukabinau ant medžio ripkos - simbolinė medžiaga artima ir draugiška gamtai“, – akcentuoja Justina Vaitkienė.

Menininkė savo kūrinį skiria visiems, kurie dažnai pamiršta smulkmenas, sudarančias pagrindinį gyvenimo grožį: „Linkiu kiekvienoje akimirkoje rasti bent kruopelytę tyrumo, paprastumo ir jautrumo!“.


Justina Vaitkienė 2020 m. baigė taikomosios keramikos bakalauro studijas (nuo 2020 m. 4D meno objektai) VDA Kauno fakultete. Plačiau apie taikomosios keramikos studijas.

Daugiau keramikės Justinos Vaitkienės kūrybos jos Instagram.