VDA doktorantūros skyrius naujos partnerystės proga kviečia į svečio menininko-tyrėjo Samuel Bianchini (Paryžius, EnsAD, École nationale supérieure des Arts Décoratifs)
paskaitą-diskusiją apie tai kaip galima recenzuoti ir publikuoti savo tyrimus ir projektus iš esmės vaizdais, panaudojant minimalų teksto kiekį.

Renginį moderuos Vytautas Michelkevičius.

Susitikimas vyks "Zoom" platformoje kovo 26 d. (antradienį) 16.00 val. Vilniaus laiku.

Šiandien meno ir dizaino praktika grįsti tyrimai klesti. Tvirtai įsišaknijęs praktikoje, šis naujas požiūris yra meno, dizaino ir mokslo sąveikoje ir reaguoja į sudėtingus šiuolaikinės visuomenės ir aplinkosaugos klausimus.
Juslinis suvokimas yra praktiniais tyrimais grindžiamų meno ir dizaino tyrimų centre. Taigi ir .able. - laisvos prieigos recenzuojamo žurnalo, tyrinėjančio visas multimedijos ir daugiaplatformės leidybos galimybes, tikslas - pristatyti vizualinius esė akademinei sferai ir už jos ribų, kad šie tyrimai ir kūryba pasiektų kuo platesnę auditoriją.
Kadangi Vilniaus dailės akademija neseniai tapo .able partnere, šio žurnalo vyriausiasis redaktorius Samuelis Bianchini pristatys šį redakcinį projektą Vilniaus dailės akademijos bendruomenei skirtame susitikime. Jis kontekstualizuos susidomėjimą ieškoti alternatyvių leidybos formų, taip pat sutelks dėmesį į tai, kaip prisidėti prie .able, tinkamai pasinaudojant naujomis siūlomais formatais: zoom.able, pan.able, story.able, scroll.able ir video.able.

Nuoroda į nuotolinį susitikimą: https://zoom.us/j/91046264304 | Kodas : 974074


Samuel Bianchini yra menininkas ir dėstytojas-tyrėjas (profesorius, habilituotas vadovauti moksliniams tyrimams) École nationale supérieure des Arts Décoratifs (EnsAD, Paris Sciences et Lettres (PSL) University), kur vadovauja ReflReflektyvios interakcijos grupei EnsadLab (EnsAD laboratorija). Jis yra SACRe laboratorijos narys (Sciences Arts Création Recherche) prie PSL universiteto ir dalyvauja jos doktorantūros programoje, kur vadovauja meno ir dizaino doktorantams. Jis taip pat yra Kanados mokslinių tyrimų ir kūrybos tinklo "Hexagram" narys ir asocijuotas klasterio "Cluster of excellence Matters of Activity (Humboldt Universität zu Berlin) narys.
Glaudžiai susijęs su savo mosliniais tyrimais ir menine praktika, Samuelis Bianchini ėmėsi teorinio darbo ir išleido daugiau kaip 70 tekstų tokiose leidyklose kaip Springer, Editions du Centre Pompidou, Editions Jean-Michel Place, MIT Press, Analogues, Burozoïque, Hermes, Les presses du réel, Birkhauser ir kt. Kaip autorius, sudarytas ar ko-sudarytojas, jis redagavo 7 knygas, įskaitant kolektyvinę knygą "From Participation to Interaction in Contemporary Art, MIT Press, 2016 (ko-sudarytojas Erik Verhagen).  Jis taip pat įkūrė tarptautinį ir daugiaplatformį vaizdų žurnalą .able, kurio šiuo metu yra vyriausiasis redaktorius. Jis leidžiamas leidyklos Actar (Barselona, Niujorkas) ir remiamas Danielio ir Ninos Carasso fondo Prancūzijoje ir Ispanijoje.

Interneto svetainės : https://able-journal.org | https://reflectiveinteraction.ensadlab.fr