Meno doktorantų paroda "Studijos" ArtVilnius'22

Parodos pavadinimas „Studijos“ yra tiesioginė nuoroda tiek į studijos kaip menininko darbo erdvės, tiek į studijų kaip edukacinio studijavimo aspektus. 

Nors teorijos ir praktikos atskyrimas dažniausiai yra neįmanomas ir netikslingas, šios parodos užduotis yra būtent išryškinti praktinę, o ne teorinę meno doktorantų kūrybos bei tyrimų pusę. Žvelgiant tiek iš vidaus, tiek iš išorės, meno doktorantūra yra gana problematiškas ir paradoksalus fenomenas. Pirma, lyg ir suponuojama, kad meno doktorantų kūriniai turėtų būti kitokios kokybės nei, tarkime, akademinių studijų nepatyrusių menininkų, tačiau ar tai tikrai tiesa? Antra, praktiškosios, neteorinės  meno studentų kūrinių dalys nebūtinai atskleidžia ar vizualizuoja jų teorinių paieškų ar akademinių ginčų batalijas. Trečia, meno doktorantai veikia akademinėje erdvėje, siejamoje su tam tikromis laiko patvirtintomis, įsitvirtinusiomis ar gal net ortodoksiškomis meno sistemos sampratomis, todėl šiuolaikiškumas ir akademiškumas dažnai skamba kaip antonimai. Ketvirta, bent jau žvelgiant optimistiškai, meno akademija yra ir atvirų bei heterogeniškų diskusijų vieta, todėl nereikia tikėtis, kad šioje parodoje dalyvaujantys menininkai sutinka su visomis čia iškeltų klausimų ar atsakymų formuluotėmis. Penkta, iš dalies reaguojant į mugės ekologijos temą, būtent ši skirtingų praktikų ekosistema ir kviečia jus, žiūrovus, prisijungti ir patirti bei kvestionuoti šias menines praktikas. 

Vilniaus dailės akademija, meno doktorantūros studentai
Studijos
afterschool_________ collective (Rasa Jančiauskaitė, Eglė Počiuipaitė, Simona Rukuižaitė, Miki Ambrózy), Ieva Baltrėnaitė, Jan Georg Glöckner, Liucija Kvašytė, Ignas Pavliukevičius, Austėja Platūkytė, Nerijus Rimkus, Jelena Škulis, Simona Žemaitytė

Kuratorius: Valentinas Klimašauskas

Iliustracija: Nerijus Rimkus

Parodos gidas