Vasario 23 d., 14.00 val. VDA 102 aud. (Malūnų g. 3, Vilnius) dailės krypties meno doktorantas Valentinas Klimašauskas gins meno projektą tema „Jaunojo (-osios) menininko (-ės) (auto)portretas institucinės kritikos stiliumi“ (Dailė V 002)

Kūrybinės dalies vadovas:
Prof. Artūras Raila (Vilniaus dailės akademija, vaizduojamieji menai, dailė V 002)

Tiriamosios dalies vadovas:
Prof. dr. Vytautas Michelkevičius (Vilniaus dailės akademija, humanitariniai mokslai, menotyra H 003; socialiniai mokslai, komunikacija ir informacija S 008)

Konsultantė: 
Paulina Eglė Pukytė

Meno projektas ginamas Vilniaus dailės akademijos Meno doktorantūros dailės krypties meno projekto gynimo taryboje:

Pirmininkas:
Prof. Deimantas Narkevičius (Vilniaus dailės akademija, vaizduojamieji menai, dailė V 002)

Nariai:
Dr. Travis Jeppesen (Rašytojas ir menininkas, vaizduojamieji menai, dailė V 002)
Dr. David Maroto (Edinburgo universitetas (JK), vaizduojamieji menai, dailė V 002)
Prof. dr. Agnė Narušytė (Vilniaus dailės akademija, humanitariniai mokslai, menotyra H 003)
Doc. dr. Eglė Rindzevičiūtė (Kingstono universitetas Londone (JK), humanitariniai mokslai, kultūros studijos)

Anotacija

Pagrindinis meno projekto tikslas - išleisti fiktokritinę knygą „Telekūniai. Kraujuojantys subtitrai postrobotinėms scenoms“ (anglų kalba, Telebodies. Bleeding Subtitles for Postrobotic Scenes, Milan: Mousse Publishing, 2024) ir įterpti ją į platesnius meninius bei akademinius diskursus. Fiktokritiniai „Telekūniai“ analizuoja nestabilius ryšius tarp meninės artikuliacijos, meno sistemų ir kultūros darbuotojų vaidmenų Artimosios dabarties automatizacijos, dezinformacijos ir postrobotinės estetikos kontekste.

Keistas „Teletabių“ ir „Videodromo“ hibridas algoritmų amžiuje, „Telekūniai“ siekia daugialypių techno-somatinių tikslų. Knygoje, kurioje kalbama apie vis didėjantį mūsų kūnų susipynimą su episteminiu, kibernetiniu ir kinetiniu medžiagiškumu, rašoma alternatyvi meno istorija, daugiausia dėmesio skiriant Vidurio Rytų Europai, ir pateikiami spekuliatyvūs kultūros kūrėjų portretai automatizacijos ir dezinformacijos dabartyje. Tekstas parašytas bendradarbiaujant su debesų kompiuterijos rašymo asistente, turinčia centrinio personažo sindromą. Tekstą taip pat galima interpretuoti ir kaip akademinį romaną, skirtą per daug kofeino vartojančiai kartai, kuriai būdingas lengvas dėmesio deficito sindromas, ar spekuliatyvų scenarijų (ne)galimam bendradarbiavimui su būsimomis dirbtinio intelekto ar mašininėmis asmenybėmis. Galiausiai, tai taip pat yra bandymas parašyti praktika grįstą baigiamąjį darbą dailės doktorantūros studijoms.

Naudojamos iliustracijos autorius Nerijus Rimkus.