Kovo 19 d., 14.00 val. Vilniaus dailės akademijos dizaino krypties meno doktorantė Elzė Sakalinskaitė-Beinaravičienė gins meno projektą tema „Sveikatinimas aksesuarais: meno ir mokslo sąveika“ (Dizainas V 003).

Gynimas vyks nuotoliniu būdu. Prisijungimo nuoroda

Institucija, kurioje parengtas meno projektas: Vilniaus dailės akademija.

Kūrybinės dalies vadovė:
prof. Eglė Ganda Bogdanienė (Vilniaus dailės akademija, dailė V 002)

Tiriamosios dalies vadovė:
prof. dr. (hp) Aleksandra Aleksandravičiūtė (Vilniaus dailės akademija, humanitariniai mokslai, menotyra H 003)

Meno projektas ginamas Vilniaus dailės akademijos Meno doktorantūros dizaino krypties meno projekto gynimo taryboje:

Pirmininkas:
Prof. dr. Vytautas Kibildis (Vilniaus dailės akademija, humanitariniai mokslai, menotyra H 003, dizainas V 003)

Nariai:
Dr. Lijana Natalevičienė (Lietuvos kultūros tyrimų institutas, humanitariniai mokslai, menotyra H 003)
Prof. Žydrė Ridulytė (Vilniaus dailės akademija, dailė V 002)
Prof. Barbara Abele (Latvijos dailės akademija, dizainas V 003)
Dr. Rasa Janulevičiūtė (Vilniaus dailės akademija, humanitariniai mokslai, menotyra H 003)

Anotacija

Doktorantūros tyrimas yra paremtas idėja, jog žmogaus negalia nėra vien jo silpnybė (laikina arba ilgalaikė), veikiau tai fizinio išskirtinumo ir individualumo požymis, o dėvint sveikatinamuosius aksesuarus, konseptualius papuošalus, kartu galėtų tapti ir savotišku privalumu ar stilingumo išraiška.

Šiame darbe siekiama sukurti naujas žinias ir patirtis dizaino ir medicinos srityse, pagaminant sveikatinamuosius aksesuarus – įtvarus, kurie vizualizuoja žmogaus negalią kaip jo unikalią savybę. Jie gali padėti žmogui, turinčiam negalią, reprezentuoti savo asmenybę, patirti teigiamas estetines emocijas ir pozityvias aplinkos reakcijas, o tai pagerina ligonio sveikatinimo galimybes.

Teoriniame darbe analizuojamos galimybės ir prielaidos sukurti būtent tokius sveikatinamuosius aksesuarus, siekiama sugalvoti būdą, kaip turint negalią, kad ir trumpalaikę, su ja susigyventi ir paversti ją savo minčių ar stiliaus išraiškos priemone.

Summary

Health-Promoting Accessories: The Interaction Between Science and Art

This doctoral research is based on the idea that disability is not a personal weakness (temporal or permanent) – it is more a physical distinction and uniqueness, therefore, health-promoting accessories, conceptual jewelry, could be seen as an original benefit or expression of a personal style.

The aim of this research is to create health-promoting accessories that can visualize personal disability as a unique individual feature. It can serve the disabled person to represent his personality, experience positive aesthetical emotions and positive responses fom the the social environment, thus consequently improve health-promoting possibilities of a patient.

Theoretical research aims to analyze the already existing transdisciplinary health-promoting accessories in Lithuania and foreign countries, compare them, discuss design solutions, uncover conceptual and phylosophical ideas that artists encoded in their artworks, as well as evaluate trends and possibilities in this field.