• Naujienlaiškis
 • Jubiliejus: sudabartinta praeitis

  Vilniaus dailės akademijos Dailėtyros institutas kviečia teikti straipsnius žurnalo Acta Academiae Artium Vilnensis 100-ajam tomui

  Penkiasdešimt, šimtas, du šimtai, tūkstantis metų... Tai vadinamosios „apvalios datos“, sukaktys arba jubiliejiniai metai, kurie dėmesiu apgaubia ir iš kasdienės laiko tėkmės išskiria bendruomenes, institucijas, vietoves, asmenis.

  Kaip vyksta šis atminties suaktyvinimas? Kokie socialiniai ritualai supa jubiliejus? Koks vaidmuo čia tenka vizualinei komunikacijai, regimajam atminties žadinimui, įvykio tvermės ir reikšmės fiksavimui? Kaip gimsta jubiliejiniai, minėjimų ir iškilmių kūriniai bei kultūros artefaktai (paminklai, atvirukai, suvenyrai ir t. t.)? Kaip /ar jie gyvuoja jubiliejiniams metams praėjus? Ar sukurti kokio nors reiškinio atminimui, įvertinimui, patys prisimenami? Kaip svarstyti apie jubiliejinį mąstymą, jo reikšmę istorinei savimonei ir atminties kultūrai bei politikai?

  Kviečiame tyrėjus ir menininkus teikti straipsnius ir meno projektų pristatymus, skirtus jubiliejaus sampratos, istorijos, socialinės kultūros ir jubiliejinių kūrinių tyrimams, siekiantiems atskleisti dominuojančias raiškos tendencijas, pabrėžiamas vertes ir kiekvieną sykį unikalią socialinių kontekstų reikšmę.

  Straipsniai publikuojami lietuvių arba anglų kalbomis. Informacija autoriams: http://leidykla.vda.lt/acta-academiae-artium-vilnensis/informacija-autoriams

  Straipsnių anotacijų lauksime iki 2019 m. gruodžio 23 d.
  Straipsnių tekstų – iki 2020 m. balandžio 30 d.

  Anotacijas ir straipsnius siųsti: tojana.raciunaite@vda.lt, lina.michelkevice@vda.lt