Walking is still honest*: apie buvimą ir ėjimą kartu

Spalio 5–7 d. kultūros komplekse SODAS 2123 susitiks menininkai ir mokslininkai, kurių kūrybos ir tyrimų tema yra ėjimas. Vilniaus dailės akademijos, SODAS 2123 ir Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjungos organizuojamame trijų dienų simpoziume „Walking is still honest*: apie buvimą ir ėjimą kartu“ vienų svarbiausių šiuolaikinių ėjimo istorikų bei teoretikų įžvalgos skleisis dinamiškose šiuolaikinio meno bei kultūros praktikose – performatyvias menininkų ir tyrėjų paskaitas lydės kolektyviniai bei individualūs ėjimai, dirbtuvės, psichogeografiniai tyrimai, filmai. Dalyvavimas nemokamas, tačiau į kai kurias dirbtuves reikia registracijos.

Simpoziumas yra VDA Dailėtyros instituto podoktorantūros stažuotojo (tyrėjo) Vitalijaus Červiakovo podoktorantūros projekto „Tyrimas apie ėjimo veiksmą kaip erdvę, metodą ir galimybę būti kartu“ dalis.

Pilna programa čia: https://sodas2123.lt/en/walking/.

Simpoziumo pavadinimui pasiskolinta frazė iš pankroko grupės „Against me“ dainos „Walking is still honest“. Grupės vokalistė Laura Jane Grace viename interviu yra minėjusi, kad dainą parašė 18-os metų, baisėdamasi tuo, kas vyksta pasaulyje – vienintelis tikras ir nuoširdus dalykas tada jai atrodė paprastas ėjimo veiksmas. Simpoziume kviečiame nepamiršti šios minties ir pabandyti tikro arba įsivaizduojamo ėjimo nuoširdumą perteikti įvairiausiomis buvimo ir ėjimo kartu praktikomis, metodais, veiksmais, grupėmis, bendruomenėmis, istorijomis ir pan. Galbūt tai raktas į kitokias, universalias, laikui, tapatybei, kartoms, virtualybei, urbanistinėms ir kitoms problemoms atsparias buvimo kartu formas?

Ekologinės ir migracijos krizės, žmogaus natūraliam judėjimui nepalankūs miesto planavimo sprendimai, naujos virtualaus buvimo kartu formos, postpandeminė situacija, susvetimėjimas – visa tai skatina menininkų ir tyrėjų susidomėjimą ėjimo reikšme mūsų gyvenimuose, bendruomenėse ir visuomenėse. Pasitelkdami meninius ir mokslinius metodus simpoziumo dalyviai svarstys, kada ėjimas yra malonumas, pašaukimas, kada būtinybė ar net prievarta, kaip ėjimas keitėsi istoriškai, ką reiškia vaikščioti po skirtingus miestus bei kaip ėjimą keičia šiuolaikinės technologijos, nagrinės ėjimo reikšmę psichinei sveikatai, neaugimo (degrowth) ekonomikai, kolektyvinių tapatybių formacijai. O nuo pusvalandžio iki penkių valandų trunkančiuose ėjimuose, dirbtuvėse ir jų kombinacijose (walkshops) dalyviai galės ne tik kalbėtis apie šias temas, bet ir patirti jas savo kūnais.

Pagrindinis kuratorius: Vitalij Červiakov
Kuratoriai: Danutė Gambickaitė, Lina Michelkevičė, Vytautas Michelkevičius
Koordinatorė: Neda Rimaitė
Dizainerė: Laura Grigaliūnaitė

Organizatoriai: Vilniaus dailės akademija, SODAS 2123, Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjunga.
Projektą finansuoja: Lietuvos mokslo tarybos (LMT), sutarties Nr. S-PD-22-47, Lietuvos kultūros taryba ir Vilniaus miesto savivaldybė.

Dalyviai:
Matthew Beaumont, Elena Biserna, Andrew Brown, Lucile Bouvard, Ondřej Buddeus, Clementine Butler-Gallie, Francesco Careri, T. Hugh Crawford, James Cunningham, Kipras Dubauskas, Charlie Fox, Balázs Gáspár, Claire Gauzente, General Assn. (Alyssa Grossman and Selena Kimball), Hemen Heidari, Hillside Projects (Emily Berry Mennerdahl and Jonas Böttern), Mari Keski-Korsu, Gustė Kripaitė, Paul Landon, Elina Mikkilä, Karen O’Rourke, Panayotis Panopoulos, Elena Peytchinska, Marina Menéndez-Pidal, Frida Robles Ponce, Ivan Pope, Karl Ingar Røys, Candice Salyers, Sepa Sama & Jumana Hamdani, Nienke Scholts, Todd Shalom, simularr, Meihuizi (Anita) She, Felipe Steinberg, Inga Truskauskaitė, Kamila Wolszczak.