Kvietimas teikti paraiškas Menininkų ugdymo programai 2024 m. - tema „Vandens ateitis“

Menininkų ugdymo programos 2024 m. konkursas, skirtas vienam vizualiam menininkui iš ES valstybės narės. Darbo tema - „Vandens ateitis“.

Europos investicijų banko (EIB) institutas, bendradarbiaudamas su „Cité internationale des arts“ (Paryžius) ir Neumunsterio abatija - kultūrinių mainų centru Liuksemburge, džiaugiasi galėdamas paskelbti 2024 m. Menininkų plėtros programos (ADP) kvietimą, kuris ieško vieno vizualiųjų menų  menininko (gimusio po 1989 m. sausio 1 d.) iš ES valstybės narės, kuris kurtų tema „Vandens ateitis“.

Peržiūrint ankstesnę 2016 m. ADP temą, „Vandens ateitis“, menininkus kviečiama susimąstyti, kaip vanduo veikia mūsų visuomenę. Tai apima ir iššūkius, įskaitant taršą, trūkumą ir išsaugojimą bei vandens taikymą ateities naujovėse ir technologijose.

ADP siūlo perspektyviems Europos vizualiųjų menų atstovams, menininkams trijų mėnesių rezidenciją, leidžiančią jiems plėtoti savo praktiką ir sukurti naują (-us) kūrinį (-ius), kuriuos skatins garsaus menininko mentorystė. 2024 m. rezidencija vyks tris mėnesius:  du mėnesius (rugsėjo-spalio mėn.) „Cité internationale des arts“, Paryžiuje, ir vieną mėnesį (lapkričio mėn.) Neimënster, Liuksemburge. Laureatus globos pripažinta prancūzų-italų menininkė Tatiana Trouvé, taip pat profesorius, teoretikas ir meno kritikas Christophe'as Kihmas.

Tinkamumo kriterijai:

• Gimę po 1989 m. sausio 1 d. (jei yra atlikėjų duetas, abu nariai turi būti 35 metų arba jaunesni)

• ES arba konkrečios šalies pilietis (menininkų dueto atveju abu nariai turi būti ES piliečiai).

• Laisvai kalbantis angliškai.

Biudžetas ir trukmė:

Rezidencija Paryžiuje vyks nuo 2024 metų rugsėjo pradžios iki lapkričio pabaigos.

EIB institutas padengs menininkų kelionės į Paryžių, iš Paryžiaus į Liuksemburgą ir iš Liuksemburgo išlaidas.

Menininkai gaus fiksuoto dydžio dienpinigius (80 eurų), kurie padengs jų pragyvenimo išlaidas rezidentūros metu ir visas arba dalį kūrybos išlaidų, taip pat bus suteikta gyvenamoji studijos erdvė.

Be to, kas išdėstyta aukščiau, menininkams bus suteiktas 500 eurų indėlis kūrybai rezidencijos pradžioje ir 1 000 eurų sėkmės mokestis rezidentūros pabaigoje, jei jie sukurs kūrinį ar kūrinių rinkinį.

Baigus rezidenciją, EIB gali apsvarstyti galimybę įsigyti meno kūrinį, kurį menininkai sukūrė vietoje.

Paraiškų teikimo tvarka

Visos paraiškos turi būti pateiktos, užpildant internetinę formą, kurią rasite čia.

Reikalingi dokumentai:

• CV anglų kalba (ne daugiau kaip keturių puslapių), įskaitant išsilavinimą, darbo patirtį, individualias ir grupines parodas, sklaidą medijoje.

• Motyvacinis laiškas (anglų kalba) su idėjomis, kurias reikia išnagrinėti rezidentūros metu, atsižvelgiant į siūlomą temą (daugiausia 700 žodžių).

• Portfelis (ne daugiau kaip aštuoni puslapiai A4 PDF formatu), kuriame pristatoma reprezentatyvi pareiškėjo darbų atranka.

Pastaba: atkreipkite dėmesį, kad jei busite įtrauktas į galutinį sąrašą, reikės pateikti pilietybę ir amžių patvirtinančius dokumentus.

Atrankos procedūra:

Vertinimo komisija, kurią sudaro Tatiana Trouvé (mentorė), EIB Meno komiteto nariai, Cité Internationale des Arts atstovas, Neimënster atstovas ir išorės meno patarėjai, atrinks kandidatus pagal jų darbų meninę kokybę, jų motyvaciją ir potencialą maksimaliai išnaudoti rezidencijos teikiamas galimybes, taip pat jų praktikos tinkamumą EIB instituto kultūriniam kontekstui.

Atrinkti kandidatai apie žiuri sprendimą bus informuoti el. paštu 2024 m. gegužės mėn. pabaigoje.

Paraiškų teikimo galutinis terminas: iki 2024 m. kovo 31 d. (sekmadienio vidurnakčio, GMT+2),

Bet kuri reikalavimų neatitinkanti paraiška bus automatiškai diskvalifikuojama.

Teikite paraišką čia.

Apie Europos investicijų banko (EIB) institutą:

EIB institutas buvo įkurtas EIB grupėje (Europos investicijų banke ir Europos investicijų fonde), siekiant skatinti ir remti socialines, menines, kultūrines ir akademines iniciatyvas su Europos suinteresuotosiomis šalimis ir plačiąja visuomene.

Viena iš pavyzdinių jo iniciatyvų yra Menininkų plėtros programa (ADP). ADP siūlo Europos vizualiųjų menininkų rezidenciją, kuriai vadovauja tarptautiniu mastu pripažintas menininkas. Tai leidžia menininkams plėtoti savo praktiką ir kurti meno kūrinį be jokių materialinių suvaržymų.

Jai pasibaigus, rezidencijos pabaigą žymi daugybė renginių: paroda, menininkų supažindinimas su atitinkamomis viešosiomis erdvėmis ir paprastai EIB įsigyja programos meno kūrinius, kad praturtintų savo šiuolaikinio meno kolekciją.

Daugiau apie EIB institutą: EIB Institute

Apie „Cité internationale des arts“

„Cité internationale des arts“ yra menininkų rezidencijų centras, suburiantis menininkus pačioje Paryžiaus širdyje ir leidžiantis jiems įgyvendinti visų disciplinų kūrybinį ar mokslinių tyrimų projektą.

Nuo dviejų mėnesių iki metų Marė ar Monmartre Cité internationale des arts leidžia menininkams dirbti kūrybai palankioje aplinkoje, atviroje susitikimams su kultūros srities profesionalais. Rezidencijoje gyvenantys menininkai naudojasi pritaikyta „Cité internationale des arts“ komandos parama ir galimybe susitikti ir keistis žiniomis bei patirtimi su daugiau nei 300 visų kartų, tautybių ir disciplinų menininkų ir meno profesionalų.

Bendradarbiaudama su daugeliu partnerių, „Cité internationale des arts“ keletą kartų per metus skelbia paraiškas konkrečiomis temomis ir (arba) projektais.

Daugiau apie „Cite internationale des Arts“:  Cite internationale des arts 

Apie Neimënster

Neimunsterio abatijos kultūros paveldo centras, taip pat žinomas kaip Neimënster, yra istorinė Liuksemburgo miesto vieta, turinti turtingą keturis šimtmečius apimančią istoriją. Iš pradžių jis buvo benediktinų abatija, tarnavo kaip karinis bastionas ir kalėjimas, vėliau taip pat ir nacių okupacijos metais. Šiandien tai kultūros centras, orientuotas į dvasinio pašaukimo atkūrimą ir humanistinių vertybių propagavimą.

Neimënster rengia daugybę renginių, įskaitant koncertus, konferencijas, meno pasirodymus, festivalius ir parodas. Daugelis šių renginių yra nemokami, o viešosios „Neimënster“ erdvės veikia septynias dienas per savaitę. Be to, Neimënster teikia paramą ir erdvę meniniams eksperimentams per menininkų rezidencijas, siūlydamas gyvenamąsias patalpas ir darbo vietas menininkams, taip pat galimybę viešai pristatyti nebaigtą darbą.

Daugiau apie Neumunster: Neumünster Abbey Heritage Site for Culture

Foto: Meta Drčar ir Niamh Schmidtke instaliuoja „Drafting communications“, „Drafting Climate“, „Drafting Futures“, 2020 © David Laurent / WILI