Doc. dr. Rūta Būtėnaitė parodoje Heimtextil 2023

HEIMTEXTIL 2023:

 2023/2024 TEKSTILĖS TENDENCIJOS–JAU PASKELBTOS

VDA Tekstilės meno ir dizaino katedros docentė, meno daktarė Rūta Būtėnaitė lankėsi parodoje Heimtextil. Po dvejų itin sudėtingų iššūkių bei virtualios veiklos metų Heimtextil (Frankfurtas prie Maino) paroda sugrįžo ir 2023 m. sausio 10–13 dienomis pristatė gyvai pasaulio tekstilės ir interjero dizaino gaminių naujovių asortimentą. Kiekvienais metais Heimtextil parodoje su savo stendais dalyvauja visa eilė Lietuvos tekstilės pramonės gamintojų ir prekinių ženklų, o kiek tekstilės dizainerių, architektų, interjero dizainerių, tiekėjų, prekybininkų iš Lietuvos aplanko šią vieną svarbiausių tekstilės pasaulio reiškinių, vargu ar begalima suskaičiuoti.

Heimtextil, kaip pirmaujanti pasaulinė namų tekstilės prekybos mugė atspindi rinkos pokyčius, daugiausia dėmesio skiriant temoms „Interjeras. Architektūra. Svetingumas“, interjero dizainerių ir svetingumo ekspertų produktų asortimentams, tvarumo ir sveiko miego tendencijoms bei yra svarbiausia tekstilės medžiagų ir tekstilės dizaino tendencijų platforma. 2023/2024 metų tekstilės tendencijų tema Textiles Matter ateina su nauja energija ir motyvacija siekti švaresnės, ekologiškesnės, planetai draugiškesnės tekstilės ir interjero pramonės.  2023/2024 Heimtextil tendencijose nagrinėjami keturi pagrindiniai uždaro gamybos ciklo keliai. Apmąstydami techninį cikliškumą, Make and Remake svarsto, kaip galėtume pratęsti esamų medžiagų naudojimo laiką, ir demonstruoja, kokia patraukli gali būti regeneruota ir perdaryta tekstilė.

Plačiau apie 2023/2024 metų interjero tekstilės tendencijas skaitykite VDA Tekstilės meno ir dizaino katedros docentės, meno daktarės Rūtos Būtėnaitės paruoštame straipsnyje:

https://www.interjeras.lt/naujiena/heimtextil-2023-paskelbtos-2023-2024-m-tekstiles-tendencijos

O plačiau apie įspūdžius iš parodos Heimtextil skaitykite ateinančiame pavasario žurnalo CENTRAS numeryje.