Tekstilės menas ir dizainas | Bakalauro studijos | Vilnius

Doc. Laura Pavilonytė-Ežerskienė (g. 1976 m.) – plačios kūrybinės raiškos menininkė, parodų ir projektų kuratorė, dirbanti tiek šiuolaikinio meno, tiek tekstilės dizaino srityse. Ji baigė fotografijos specialybę (VPVPM) ir 3 studijų pakopas VDA Tekstilės katedroje (2009 m. įgijo Meno licenciato kvalifikacijos laipsnį). Nuo 1998 m. kuria individualiai ir kartu su menininkių grupe „Baltos kandys“, o nuo 2013 m. inicijavo tvaraus tekstilės dizaino prekės ženklo „baltabalta“ įkūrimą bei dirba jo dizainerių komandoje iki dabar.

L. Pavilonytė-Ežerskienė šiuolaikinio meno kontekste, tiek kuriant individualiai, tiek kartu su bendramintėmis kolegėmis, savo kūrybinę strategiją grindžia pirmapradžio bendruomeniškumo pavyzdžiu, savomis etnografinėmis ir kitų civilizacijų kultūrinėmis tradicijomis, kuriose dar gyvas archajiškas pasaulėvaizdis. Menininkė šias tradicijas sudabartina ritualine elgsena, persikeliant į šiuolaikinę performatyvaus meno kalbą, fiksuojamą vaizdo filmuose ar fotografijose, kurios vėliau instaliacijose derinamos su skulptūriniais ar plokštuminiais tekstilinės raiškos artefaktais. Jos kūrybą tekstilės dizaino srityje lydi tvarumo koncepcijos, išsiskleidžiančios per gebėjimus kurti daugiafunkcinius namų tekstilės ir aprangos produktus, naudoti aplinkai draugiškus augalinio marginimo procesus, tekstilės likučių perdarymo strategijas.

L. Pavilonytė-Ežerskienė, kartu su kitomis grupės „Baltos kandys“ narėmis apdovanota LR Kultūros ministerijos premija už geriausią profesionalaus meno debiutą (2005 m.), III vieta ir publikos prizu „4-tojoje Europos tekstilės trienalėje: Pasaulinė intriga“, Rygoje, Latvijoje (2010 m.), bei diplomais Lietuvos tekstilės meno bienalėje “Jungtys” (2006 m.) ir 11-oje tarptautinėje tekstilės miniatiūrų bienalėje „Matmuo“ (2019 m.) bei kt. Jos parodų geografija labai plati: šalia pagrindinių Lietuvos miestų parodų salių autorės kūriniai apkeliavo ne vieną kontinentą bei buvo rodyti ne tik Europoje, bet ir Kinijoje, Japonijoje, Indijoje, Nepale, JAV ir Argentinoje. Menininkės kūriniai eksponuoti šalia pasaulinio garso žvaigždžių Joseph Beuys, Louise Bourgeois, Sam Francis bei tokių įžymių menininkų kaip Enzo Cucchi, Jorg Immendorff, Eva & Adele, Orlan, Veronika Bromova, Eija-Liisa Ahtila, Chantal Akerman, Vanessa Beecroft, Monica Bonvicini, Rineke Dijkstra, Marlene Dumas, Valie Export, Katharina Fritsch, Annette Messager, Tatiana Trouve ir kt. Kaip dizainerės kūryba, labiausiai įvertinta, kartu su prekės ženklu „baltabalta“ laimėjus tarptautinį inovatyvaus dizaino konkursą “Worth Partnership Project” (2019/2020 m.) ir „Gero dizaino“ diplomu Mados ir aksesuarų dizaino kategorijoje, Lietuvos „Dizaino savaitėje“ (2021 m.).

L. Pavilonytė-Ežerskienė nuo 2005 m. dėsto VDA Tekstilės meno ir dizaino katedroje. Nuo 2011 iki 2020 m. ėjo vedėjos pareigas. Dabar dėsto šioje katedroje ir kitų programų studentams eksperimentines tekstilės technologijas, meninį siuvinį, veltinį ir augalinio dažymo procesus bakalauro pakopoje, tvarumo koncepcijas  magistrantams, vadovauja abiejų pakopų studentų diplominiams darbams. 

http://www.baltoskandys.com/projektai/ https://baltabalta.com/lt/apie-mus/