Personalinių kompiuterių ir skaitmeninių technologijų atsiradimas sudarė salygas dideliam šuoliui architektūroje, tyrimuose ir projektų valdyme. Atsirado vizualizacijos, generatyvinio dizaino tyrimų sritis ir BIM. Atrodo, kad šiandien vėl esame naujo šuolio ar sprogimo išvakarėse. Internetas, socialiniai tinklai ir atvirai testuojamas dirbtinis intelektas (DI) sudaro naują sprogstamą mišinį.

Todėl artimiausiu laiko architektams teks atsakinėti į naujus klausimus. Kas yra DI - įrankis, metodas ar bendraautorius? Kas mūsų laukia praktikoje - efektyvi pagalba įprastame darbe, naujos veiklos sritys ar pavojus prarasti profesiją? 

Pažintis su DI įvyko skaitmeninės architektūros dirbtuvėse tema “Organinių formų kūrimas bei racionalizavimas”. 3 kurso studentai pramoko Rhinoceros ir Revit programų pagrindų, išbandė Rhino.Inside.Revit, gautus užduoties rezultatus interpretavo AI rendering būdu.

Projektas “Parazitas”, stud. Gintarė Čepukaitytė, Kipras Ambrazas. Dėst. doc. Gediminas Kirdeikis (Lundo universitetas), kurso koordinatorius doc. Romualdas Kučinskas.