Vilniaus dailės akademijos Architektūros katedra šiuolaikinio meno mugėje ArtVilnius’19 pristato eksperimentinį kūrinį, kuriame dera ekspresyvi meninė išraiška ir naujausios kompiuterinio modeliavimo tendencijos architektūroje. Tai 3 metrų aukščio skulptūra - skliautas, sudaryta iš beveik 1500 detalių, sumodeliuotų kompiuterinių programų pagalba ir pagamintų akademijos dirbtuvėse Vilniuje.


Skulptūros maketas

Pristatomas kūrinys – katedroje kasmet vykdomų  inovatyvių kūrybinių dirbtuvių  rezultatas. Parodos kuratoriaus docento Romualdo Kučinsko nuomone, personalinis kompiuteris jau senai yra ne braižymo, o mąstymo įrankis, padedantis žvelgti į architekto profesiją kaip eksperimentavimo ir inovacijų terpę meno aplinkoje.

Vadovaujantis tokiu požiūriu aplink jau septynis metus vykdomas dirbtuves buriasi dinamiška kviestinių dėstytojų ir ekspertų komanda, kurią šiais metais sudaro doc. Gediminas Kirdeikis (Lundo universitetas, Švedija), dokt. stud. Petras Vestartas (Lozanos politechnikos universitetas, Šveicarija), architektės Lina Vestartė (Šveicarija) ir Olga Voišnic (Lietuva).

Pristatomas kūrinys surinktas iš gofruoto kartono, kuriuo akademiją mielai parėmė pakuotę ir reklaminius stendus kurianti ir gaminanti įmonė UAB Smurfit Kappa Baltic.