Mokslinių tyrimų ir inovacijų programos „Europos Horizontas“ renginiai ir naujienos

Paskelbtas „Europos horizonto“ reglamentas

Įsigaliojo Europos Parlamento ir Europos Tarybos reglamentas ((ES) 2021/695), kuriuo įteisinta bendroji mokslinių tyrimų ir inovacijų programa „Europos horizontas“ ir dalyvavimo programoje bei sklaidos taisyklės. Reglamentas paskalbtas Europos Komisijos oficialiame žurnale š. m. gegužės 12 d.

Partnerių paieška

Naujais galimų partnerių pasiūlymais papildėme „Europos horizonto“ veiksmų grupės „Kultūra, kūrybiškumas ir įtrauki visuomenė“ partnerių paieškos duomenų bazę. Kvietimuose partnerių ieškantys Prancūzijos, Belgijos, Jungtinės Karalystės, Norvegijos ir kitų šalių tyrėjai gali tapti puikiais jūsų būsimų konsorciumų partneriais. Partnerystės pasiūlymai

Renginiai

  • Gegužės 27 d. 10.00 (CET) Europos Komisija rengia seminarą, išsamiau supažindinsiantį, kaip naudotis „Europos horizonto“ dalyviams skirtu portalu (angl. The Funding&Tenders Opportunities). Renginio metu bus pristatytos finansavimo ir partnerių paieškos galimybės, organizacijos registravimo, paraiškų teikimo bei profilio administravimo dalyvių portale procedūros. Renginio programa ir transliacijos nuoroda jau paskelbta.
  • Gegužės 27 d. 14.00 (CET) EMDESK rengia seminarą „Europos horizonto“ kvietimas teikti paraiškas: kaip skaityti „tarp eilučių““. Renginio metu įgysite praktinių žinių, kaip tinkamai interpretuoti „Europos horizonto“ kvietimus, kaip rengti paraišką, suburti tinkamus partnerius ir suplanuoti solidų projektą. Registracijos forma ir daugiau informacijos apie renginį
  • Birželio 1 d Jungtinės karalystės Tyrimų ir Inovacijų biuras UK Research Office (UKRO) organizuoja nuotolinį renginį skirtą aptarti verslo galimybes Europos horizonto programos Marie Skłodowska-Curie veiksmuose. Renginys vyks  13.00-14.30  val. (Lietuvos laiku). Renginio skelbimas ir registracija čia.
  • Birželio 2 d. kviečiame į seminarą apie ERC dotacijų patyrusiems tyrėjams paraiškų konkursą (ERC AdG). Seminare bus išsamiai pristatyta ERC AdG priemonė ir suteikta praktinė informacija, siekiant, kad tyrėjams suteikti daugiau žinių apie paraiškos formą, vertinimą, biudžeto planavimą bei susipažinti juos tik su ERC konkursams būdingais aspektais, į kuriuos būtina atsižvelgti, rengiant paraišką. Renginys vyks  „Zoom“ platformoje. Pradžia – 10 val. Registruotis dalyvauti renginyje galima adresu.
  • Birželio 2 d. 9:30-13:00 (CET) LINO biuras kartu su Slovakijos mokslo ryšių biuru SLORD organizuoja informacinį renginį „Social Sciences and Humanities in Horizon Europe: diving into the opportunities”. Registracija vyks iki gegužės 30 d. Renginio programa ir registracijos forma.
  • Birželio 9 d Europos Komisija rengia seminarą „Dissemination & Exploitation in Horizon Europe“. Nuotolinis renginys vyks  9.30 val. (Centrinės Europos (Briuselio) laiku). Tiesioginės renginio transliacijos nuoroda ir renginio dienotvarkė jau paskelbta
  • Birželio 23-24 vyks Europos Sąjungos mokslo ir inovacijų dienos. Jau galima registruotis. Renginio programoje – per 60 sesijų, kuriose bus pristatomos tokios mokslinių tyrimų ir inovacijų aktualijos, kaip „Europos horizontas“, Europos mokslinių tyrimų erdvė, Europos inovacijų ekosistemos, bei vyks diskusijos skaitmeninio Europos atgimimo bei popandeminio atsigavimo temomis. Registruotis galima čia.
  • Gegužės 31 d. ir birželio 7 d. 8 val. Centrinės Europos (Briuselio) laiku) - nuotolinių mokymų, skirtų finansiniams programos „Europos horizontas“ aspektams, ciklas. Jungtis per tiesioginės transliacijos nuorodą.

Finansavimo galimybės

Europos Komisija paskelbė naujojo Europos bauhauzo premijų konkursą. Premijomis bus pripažinti ir įvertinti dabartiniai laimėjimai, o jaunoji karta – paskatinta toliau plėtoti naujas koncepcijas ir idėjas. Jomis bus suteiktas matomumas projektų pavyzdžiams ir koncepcijoms ar idėjoms, atskleidžiančioms, kaip trys – tvarumo, estetikos ir įtraukties – aspektai jau taikomi mūsų teritorijose, bendruomenėse ir praktikoje, arba tiesiantiems kelią į ateitį. Paraiškos priimamos iki gegužės 31 d.

Eksperto rekomendacijos

Artėjant programos „Europos horizontas“ kvietimams, naudinga susipažinti su paraiškų rengimo ekspertų rekomendacijomis. Ką vertintojai tikisi pamatyti jūsų paraiškos poveikio skyriuje? Kokią informaciją šioje paraiškos dalyje turi pateikti pareiškėjai? Kaip apibrėžti laukiamą poveikį? Atsakymus į šiuos ir kitus klausimus rasite inovacijų konsultanto Panos Antonopoulos straipsnyje „Kaip parašyti įtikinamą „Europos horizonto“ paraiškos poveikio skyrių“.

Konsultacijos

Jei pageidaujate gauti išsamesnės informacijos apie „Europos horizonto“ veiksmų grupės „Kultūra, kūrybiškumas ir įtrauki visuomenė“ temas, finansavimo principus arba norėtumėte individualios konsultacijos, susisiekite su Gintauta Žemaitiene (tel. 8 608 90645, el. p. gintauta.zemaitiene@lmt.lt) ar Laura Kostelnickiene (tel. 8 676 17398, el. p. laura.kostelnickiene@lmt.lt).