Projektinė veikla

Kas yra projektų skyrius?

Projektų skyrius yra Vilniaus dailės akademijos administracijos padalinys, koordinuojantis Akademijos projektinę veiklą ir įgyvendinantis projektus, stebintis su projektais susijusius kvietimus ir konkursus bei teikiantis atrinktą aktualią medžiagą VDA bendruomenei. Projektų skyrius padeda Akademijos bendruomenei parengti paraiškų dokumentus, o finansavimą gavus, efektyviai valdyti projektą, dokumentaciją ir jam skiriamas lėšas.

Kokios rūšies projektus skyrius administruoja?

Projektų skyriaus administruojami projektai apima mokslo, kultūros ir meno, studijų ir Akademijos infrastruktūros gerinimo projektus, finansuojamus tarptautinių bei nacionalinių paramos fondų lėšomis. Projektų skyrius siekia užtikrinti efektyvų projektų planavimo, rengimo, vykdymo ir administravimo procesą. Į VDA projektų skyrių kviečiame kreiptis visais klausimais, susijusiais su projektais - pagelbėsime, pakonsultuosime ar nukreipsime.

Ar galiu gauti mentorystę ar konsultacijas dėl savo projekto?

Projektų skyrius teikia konsultacijas ir metodinę pagalbą projektų paraiškų rengimo ir projektų valdymo klausimais. Dėl reikiamos pagalbos, susisiekite su mumis el. paštu projektai@vda.lt

Kaip galima susisiekti su projektų skyriumi?

Galite susisiekti el. paštu projektai@vda.lt arba iš anksto suderinus susitikimo laiką užsukti gyvai pasikalbėti mūsų ofise 113 kab. Maironio g. 3, Vilnius.

Turiu projekto idėją. Koks būtų pirmas žingsnis norint teikti projekto paraišką finansavimui?

Visą informaciją apie paskelbtus kvietimus teikti paraiškas ir reikalingus pateikti dokumentus rasite čia: www.vda.lt/lt/projektine-veikla. Jei kvietimo aprašas yra neaiškus arba turite papildomų klausimų – susisiekite su VDA projektų skyriumi el. paštu projektai@vda.lt.

Kas gali teikti paraišką į projektą?

Projektus gali teikti dėstytojai, tyrėjai, dėstytojai kartu su studentas. Visą informaciją apie paskelbtus kvietimus ir jų reikalavimus rasite čia: www.vda.lt/lt/projektine-veikla. Jei kvietimo aprašas yra neaiškus arba turite papildomų klausimų – susisiekite su VDA projektų skyriumi el. paštu projektai@vda.lt.

Koks yra projektų pateikimo terminas?

Terminas priklauso nuo projekto rūšies ir finansavimo ciklo. Dėl konkrečių datų kviečiame pasitikslinti www.vda.lt/lt/projektine-veikla viešinamoje kvietimų informacijoje.

Kokius dokumentus privaloma pridėti teikiant paraišką?

Dažniausiai teikiant paraiškas reikia pateikti dokumentus, reikalingus projekto vadovo / stažuotojo / stažuotės vadovo kompetencijai įvertinti, nustatytos formos projekto išlaidų sąmatą. Visą informaciją apie paskelbtus kvietimus ir paraiškų teikimo tvarką rasite čia: www.vda.lt/lt/projektine-veikla

Koks yra projekto įgyvendinimo terminas?

Projekto įgyvendinimo terminas priklauso nuo projekto. Kreipkitės į savo projekto vadovą ar koordinatorių dėl detalių arba peržiūrėkite savo projekto planą.

Ar galima pratęsti projekto įgyvendinimo laikotarpį?

Dažniausiai projekto įgyvendinimo laikotarpį pratęsti galima tik išimtiniais atvejais, pavyzdžiui, dėl sunkios ligos, nėštumo ir gimdymo atostogų, vaiko priežiūros atostogų. Susisiekite su savo projekto vadovu ir VDA projektų skyriumi el. paštu projektai@vda.lt, kad aptartumėte galimus sprendimus ir projekto įgyvendinimo laikotarpio pakeitimus. 

Ką turėčiau daryti, jei mano projektas susiduria su reikšmingais vėlavimais ar problemomis?

Kuo greičiau praneškite apie problemas savo projekto vadovui ir VDA projektų skyriui el. paštu projektai@vda.lt, kad aptartumėte galimus sprendimus ir pakeitimus. 

Kokiais kriterijais vadovaujamasi vertinant projektų pasiūlymus?

Projektų vertinimas kinta nuo projekto. Visą informaciją apie paskelbtus kvietimus ir jų paraiškų teikimo bei vertinimo tvarką rasite čia: www.vda.lt/lt/projektine-veikla

Ar vienam mokslininkui galima dalyvauti tik vienoje teikiamoje paraiškoje?

Asmuo gali teikti tik vieną to paties kvietimo paraišką kaip projekto vadovas ar kitas pagrindinis projekto vykdytojas, jei kvietime teikti paraiškas nenurodyta kitaip. Kiti projekto vykdytojai (nepagrindiniai vykdytojai), kurie paraiškoje asmeniškai nenurodomi, o tik jų pareigos, darbo apimtys ir atliekamos užduotys, kaip projekto vykdytojai gali dalyvauti keliose paraiškose.

Ar galiu įtraukti studentus į savo projektą?

Taip, studentų įtraukimas yra skatinamas.

Mokslininkas stažuotojas ir tyrėjas – kas tai?

  • Pradedantysis tyrėjas – asmuo turintis magistro kvalifikacinį laipsnį ar jam lygiavertę aukštojo mokslo kvalifikaciją; jis vykdo mokslinę (meno) veiklą vadovaujant pripažintam arba pirmaujančiajam tyrėjui
  • Patvirtintas tyrėjas – mokslininkas (meno daktaras), kurio mokslinė (meno) veikla nėra visiškai savarankiška
  • Pripažintas tyrėjas – mokslininkas (meno daktaras), pasiekęs mokslinės (meno) veiklos savarankiškumo lygį
  • Pirmaujantysis tyrėjas – savarankiškas mokslininkas (meno daktaras), pirmaujantis savo tyrimų ar mokslo (meno) srityje.

Kaip finansuojami projektai ir kokios išlaidos gali būti finansuojamos?

Projektai gali būti finansuojami Europos Sąjungos, Lietuvos Mokslo Tarybos, Lietuvos Kultūros Tarybos, vidaus biudžetų, dotacijų, rėmėjų ar kitų partnerių lėšomis. Finansavimui tinkamos išlaidos apima medžiagas, prekes, keliones, apgyvendinimą, projekto produkciją ir personalo išlaidas. Visą informaciją apie išlaidas, tinkamas finansuoti, rasite kvietime teikti paraišką: www.vda.lt/lt/projektine-veikla. Jei kvietimo aprašas yra neaiškus arba turite papildomų klausimų – susisiekite su VDA projektų skyriumi el. paštu projektai@vda.lt.

Ar yra nustatytos ribos išlaidų rūšims, pavyzdžiui, darbo užmokesčiui, ilgalaikiam turtui ir t.t.?

Projekto biudžetas ir trukmė nurodomi kvietimo tekste ir / ar kvietimo dokumentuose. Ribų atskiroms projekto išlaidų rūšims nustatyta nėra. Vienintelė išlyga taikoma netiesioginėms projekto išlaidoms - projektų administravimo išlaidoms, kurios negali viršyti 10 proc. projekto tiesioginių išlaidų sumos. Lietuvos Kultūros Tarybos finansuojamuose projektuose netiesioginės išlaidos negali viršyti 20 proc. projekto tiesioginių išlaidų sumos.

Ilgalaikis ir trumpalaikis materialusis turtas – kas tai?

Išskiriamos dvi ilgalaikio turto, numatomo naudoti ilgiau nei vienerius metus, ir skirto tam tikroms savarankiškoms funkcijoms atlikti, grupės: 

  • nematerialusis turtas – teisės, licencijos (bet kokios įsigijimo kainos), programiniai produktai ir t.t., kurio įsigijimo kaina yra nuo 1 euro.
  • materialusis turtas – moksliniams (meno) tyrimams atlikti naudojami prietaisai ir įrengimai, programinė įranga (bet kokios įsigijimo kainos) ir kitas materialus ir nematerialus turtas, kurio įsigijimo kaina yra ne mažesnė kaip 500 eurų.

Trumpalaikis turtas - turtas, kuris naudojamas trumpiau nei vienerius metus, arba kurio įsigijimo vertė yra mažesnė kaip 500 eurų. 

Ar projektų skyrius gali padėti rasti išorinį finansavimą projektui?

Taip, projektų skyrius teikia informaciją apie papildomus finansavimo šaltinius bei padeda teikiant paraiškas. Pagalbai išoriniam finansavimui gauti susisiekite su VDA projektų skyriumi el. paštu projektai@vda.lt.

Ką daryti, jei projektas viršija biudžetą?

Kuo greičiau praneškite Projektų skyriui. Mes peržiūrėsime situaciją ir nustatysime, ar galima skirti papildomą finansavimą, ar reikia atlikti pakeitimus. Jei prekes įsigijote pigiau, už sutaupytas lėšas papildomai galite įsigyti prekių ar paslaugų, kurios būtinos projekto vykdymui. Jei prekes ar paslaugas įsigijote brangiau nei buvote suplanavę, trūkstamas lėšas galima persikelti iš kitų projekte numatytų išlaidų rūšių (jei kur nors sutaupėte) arba vykdančioji institucija gali prisidėti savo lėšomis.

Ar yra gairės finansinėms ataskaitoms projekto metu?

Taip, visi projektai turi laikytis projekto finansavimo šaltinių ataskaitų dažnio / reguliarumo, įskaitant periodines išlaidų ataskaitas ir galutinę finansinę santrauką. Visa informacija - kvietime teikti paraišką: www.vda.lt/lt/projektine-veikla.

Kokios yra galimybės apmokėti už perkamas prekes ar paslaugas? 

Už perkamas prekes ar paslaugas Vilniaus dailės akademija apmoka gavusi sąskaitas faktūras, kurios turi būti išrašytos Vilniaus dailės akademijos vardu, su nurodytais rekvizitais. Sąskaitas faktūras gali išrašyti juridiniai (įmonės) ir fiziniai asmenys, uždirbantys iš teikiamų paslaugų ar parduodamų prekių. Fiziniai asmenys - asmenys, vykdantys veiklą su verslo liudijimu, individualios veiklos pažymėjimu (sąskaitoje faktūroje turi būti nurodytas verslo liudijimo ar individualios veiklos pažymėjimo numeris).

Rekvizitai sąskaitai: 

Vilniaus dailės akademija

Kodas: 111950439 

PVM mok. kodas: LT100003222911 

Maironio g. 6 LT-01124, Vilnius

Kokia yra komandiruočių tvarka? Kokius dokumentus reikia pateikti norint išvykti į komandiruotę?

Komandiruotės užsienyje. Prašymas vykti į komandiruotę turi būti pateiktas ne vėliau kaip prieš 2 savaites iki komandiruotės pradžios. Jei informacija apie renginį gaunama likus mažiau nei 2 savaitėms, prašymas pateikiamas per 7 dienas iki renginio. 

Komandiruotės Lietuvoje. Prašymas vykti į komandiruotę turi būti pateiktas ne vėliau kaip prieš 1 savaitę iki komandiruotės pradžios. Jei kvietimas gaunamas likus mažiau nei 1 savaitei, prašymas pateikiamas per 3 dienas iki komandiruotės. 

Prašymo turinys: tikslas, vietovė, šalis, renginio data, tikslingumą patvirtinantys dokumentai, prašomos apmokėti išlaidos (transportas, gyvenamoji vieta, dienpinigiai, vizos, draudimas, kelių mokesčiai, automobilių parkavimo užsienyje išlaidos, degalai, registracijos mokestis, bilietai), jei naudojama asmeninė transporto priemonė - nurodomas vairuotojas ir kartu vykstantys darbuotojai, kelionės laikas, apmokėjimo šaltinis.

Grįžus iš komandiruotės per 5 darbo dienas privaloma pateikti patirtas išlaidas patvirtinančius dokumentus (kelionės bilietai, gyvenamosios vietos sąskaitos, transporto priemonės dokumentai, nuvažiuoti kilometrai, degalų išlaidos, apmokėjimą įrodantys banko dokumentai).

Kaip mano projektas ir jo rezultatai gali būti pristatyti Vilniaus dailės akademijos svetainėje ar socialiniuose tinkluose?

Vilniaus dailės akademijos komunikacijos strategija yra tiesiogiai susijusi su naujienomis, kurios atkeliauja iš VDA, VDA studentų, jų darbų, dėstytojų ir jų pasiekimų bei renginių kuriais dalinamės ir organizuojame. Susisiekite su VDA projektų skyriumi el. paštu projektai@vda.lt, kad aptartumėte savo projekto pristatymą VDA skaitmeninėse platformose.

Kaip teisingai informuoti apie projekto finansavimo šaltinį? 

Kiekvienas projektas kvietimo gairėse yra nustatęs projekto finansavimo šaltinio viešinimo nuostatas. Formuluotes derinkite su sutarčių sąlygomis, jos skiriasi pagal projekto (skirto finansavimo) pobūdį. Tyrėjai, kurių mokslo ir sklaidos projektams finansavimą skyrė Lietuvos mokslo taryba (LMT) pagal jos administruojamas valstybės biudžeto, Europos Sąjungos fondų investicijų ar kitų šaltinių priemones, turi vieningai apie tai informuoti visais naudojamais komunikacijos būdais. Informacija pateikiama tekstu, tekstu su logotipu, ar LMT logotipu, kuris yra lengvai matomas, išlaikyti jo stiliaus reikalavimai. 

Kaip galiu pateikti atsiliepimus apie projektų skyriaus veiklą?

Kviečiame nuomone apie VDA projektų skyriaus veiklą ir pagalbą Jums pasidalinti tiesiogiai el. paštu projektai@vda.lt.