ES Piliečių mokslo apdovanojimai (European Union Prize for Citizen Science) kviečia teikti paraiškas iniciatyvoms, sujungiančioms mokslą, meną ir visuomenę, siekiančias pokyčių bei sprendžiančias svarbiausius socialinius, politinius, kultūrinius ir aplinkosaugos iššūkius.
Konkursas, organizuojamas Ars Electronica, įvertina inovatyvias iniciatyvas, įtraukiančias piliečius į mokslinius tyrimus bei skatinančias atvirą mokslą ir visuomenės įsitraukimą.
Paraiškas kviečiama teikti iniciatyvoms, kurios įtraukia piliečius į mokslinius tyrimus ir inovacijas, demonstruoja atvirojo mokslo procesus ir naujas dalyvavimo metodikas, sprendžia visuomenei aktualius iššūkius aplinkosaugos, kultūros, švietimo, politikos ir kitose srityse.
Projektus galima teikti iki 2025 m. kovo 10 d. oficialioje konkurso svetainėje.
Galimi projektų pavyzdžiai:
- Piliečių mokslo projektai su unikaliomis dalyvavimo metodikomis;
- Skaitmeniniai humanitariniai tyrimai, kuriuose dalyvauja piliečiai;
- Mokslo komunikacija, įtraukiant visuomenę į mokslinius tyrimus;
- Dalyvaujamuoju metodu grindžiami meniniai tyrimai;
- Piliečių įtrauktis į mokslinį švietimą.
Pateiktos iniciatyvos ir (arba) projektai turi būti ne senesni nei 2 metų arba, jei iniciatyvos/projektai baigti daugiau nei prieš 2 metus, per pastaruosius 2 metus jie turi būti iš esmės atnaujinti arba toliau plėtojami aktyviai dirbant.
Laimėtojai bus paskelbti ir apdovanoti Ars Electronica festivalyje rugsėjo mėnesį. „Europos horizonto“ lėšomis įsteigti trys prizai: didysis prizas (60 000 Eur), skaitmeninių bendruomenių prizas (20 000 Eur) bei įvairovės ir bendradarbiavimo prizas (20 000 Eur).
Jei jūsų iniciatyva skatina visuomenės įsitraukimą į mokslinius tyrimus ir prisideda prie atviros, įtraukios ir atsakingos visuomenės kūrimo, nepraleiskite progos tapti šio konkurso dalimi!