Emilija Griciūtė

NESANTAIKOS VAISIAI

Mūsų žemėje nuolat vyksta karai, žmonės kenčia nuo bado ir neretai mes apie tai net nesusimąstome. Kadangi mūsų pagrindinis dėmesys yra sutelktas į kasdienines problemas, rutiną, ir mums didesnį nerimą kelia paprasčiausi klausimai, tokie kaip: kas šiandien pietums, kada man ryt reikėtų keltis norint suspėti laiku būti darbe...

Šia ekspozicija kuriamas pasakojimas apie socialines ir ekonomines sąlygas, kuriomis gyvename šiuo metu. Kūriniai esantys ekspozicijoje yra eksponuoti kaip istoriniai artefaktai, kurie primena mums apie pasaulyje sklandžiusias bei sklandančias negandas. Vaizduojant nestandartinius, tarytum post apokaliptinius ginklus, vaisių ar daržovių pavidalu aš skatinčiau žmones atkreipti dėmesį, kad pasaulyje vykstanti nesantaika, susipriešinimai, kovos dažnai yra dėl maisto ir kitų grobuoniškų paskatų. Tačiau gan dažnai mes apie šią problemą net nesusimąstome, kol tai asmeniškai mūsų neliečia, o žinant koks pasaulis yra trapus, jį reikia be galo branginti ir saugoti kol jis vis dar egzistuoja.

Parodoje pateiktus objektus vienija bendra tema ir techninis jų atlikimas taikant ready-made principą. Pasitelkiant natūraliai gamtoje randamas organines formas – vaisius, daržoves, iš jų buvo daromos atliejos. Jas multiplikuojant, jungiant tarpusavyje bei prijungiant šalto metalo detales, kūriniai tarytum įgavo aiškią nuorodą kreipiančią į artilerijos sritį, atrandant ryšį su masinės artilerijos, ginklų gamyba tai yra kaip meninė prieiga prie šios temos.

VDA Keramikos programos II kurso kūrybinis projektas. 2020

Kūrybinio projekto vadovė: doc. Rasa Justaitė-Gecevičienė

Paroda vyksta 2024 m. vasarį - kovą, VDA bibliotekos meno skaitykloje, 208 kab. Maironio g. 6, Vilnius.


Eksponuojami darbai:

Moliūginė rankinė granata. Dekoratyvinio moliūgėlio atlieja jungiama su metaline konstrukcija. Fajansas, glazūra, metalas.

Moliūginė rankinė granata. Dekoratyvinio moliūgėlio atliejos multiplikacija, jungimas su metaline konstrukcija. Fajansas, glazūra, metalas.

Bananinė savigynos lazda. Banano atliejos multiplikacija. Fajansas, glazūra.

Agurkinis nunčiakas. Ilgavaisio agurko atliejų jungimas su metaliniu fragmentu.  Fajansas, glazūra, metalas.

Agurkinis kalavijas. Ilgavaisio ir trumpavaisio agurkų atliejų jungimas tarpusavyje. Fajansas, glazūra.

Citrininis bokštas su agurkiniu kotu. Citrinos ir agurko atliejų multiplikacijos, jungiamos metaliniu fragmentu. Fajansas, glazūra, metalas.

Bananis pistoletas. Banano atliejos multiplikacija, jungimas su metaliniu fragmentu. Fajansas, glazūra, metalas.

Citrininė bomba. Citrinos atliejos multiplikacija, jungimas su metaliniu fragmentu. Fajansas, glazūra, metalas.

Apelsininė bomba. Apelsino atlieja, jungimas su metaliniu fragmentu. Fajansas, glazūra, metalas.

Citrininė bomba. Citrinos atliejos, jungimas su metaliniu fragmentu.  Fajansas, glazūra, metalas.

Imbieriniai šurikenai. Imbiero šaknies atliejos multiplikacijos. Fajansas, glazūra.