Biblioteka

 

VDA mokslo publikacijų registravimas  eLABa sistemoje

VDA darbuotojai, kurių publikacijos pasirodė spaudoje, privalo jas įkelti į eLABą. Įkeliamos visos mokslinės publikacijos, išleistos einamaisiais metais.  Mokslinėse konferencijose skaityti, tačiau spaudoje nepasirodę pranešimai, nekeliami.

Norėdami įkelti naują publikaciją, prisijunkite eLABa talpykloje.

Prisijungimo prie sistemos duomenys:
Vartotojo vardas – tabelio numeris VDA informacinėje sistemoje;
Slaptažodis – 4 paskutiniai asmens kodo skaičiai. 

Įkėlimas į sistemą vyksta remiantis mokslininkams skirta instrukcija ir kita pagalbine medžiaga.

Atkreipkite dėmesį!

 • Meniu skiltyje pasirinkite skyrių Mano dokumentai ir atsivėrusiame lange paspauskite Naujas dokumentas.
 • Žingsnis 1.
  DB (duomenų bazė) – pasirenkame PDB
 • Žingsnis 4.
  Prieigos sąlygose pasirinkus, kad darbas neprieinamas, galima nurodyti maksimaliai 12 mėnesių, t.y. vienerių metų draudimo laikotarpį.

Svarbu:

Įvedant duomenis apie publikaciją eLABa sistemoje, būtinai pridėkite jo kokybišką, perskaitomą ir nuskaitomą visą dokumento failą pdf formatu:

 • Jeigu tai straipsnis iš knygos ar konferencijos medžiagos, būtina pridėti konferencijos pranešimo ar tezės kopiją pdf formatu ir viršelio (titulinių lapų) kopijas vienu iš šių formatų: pdf, jpg, png arba gif;
 • Knygoms (monografijoms, vadovėliams, mokomajai medžiagai ir kt).  būtina įkelti visą pdf  failą ir viršelio (titulinių lapų) kopijas;
 • Elektroniniams leidiniams, esantiems kompaktiniuose diskuose (CD), būtina pridėti CD viršelį ir publikaciją, išleistą jame;
 • Elektroniniams leidiniams, esantiems internete,  būtina nurodyti tikslią nuorodą.

Rekomenduojama įkelti ne skenuotą dokumentą (pagrindinis failas), o sukurtą pdf formatu, kad jis būtų nuskaitomas sistemos pagalba – tokiame faile galima viso teksto paieška.

Rekomenduojama publikacijos pirminį aprašą įvesti ir jo dokumento failą įkelti į eLABa ne vėliau kaip per 60 kalendorinių dienų nuo kūrinio išleidimo, kad būtų užtikrintas efektyvus VDA institucinės talpyklos darbas bei laiku parengtos publikacijų ataskaitos ir sąrašai.

eLABa talpykloje užregistruotų publikacijų viso teksto failai yra saugomi, skelbiami ir šalinami, laikantis autorių teisių reikalavimų.


Visais publikacijų įkėlimo klausimais kreipkitės į:

VDA bibliotekos meno skaitykla, 208 kab. (208B)

Duomenų bazių administratorė Vaida Jankauskaitė

El. paštas vaida.jankauskaite@vda.lt, tel. (8 5) 2105457

Pirmadieniais – ketvirtadieniais 09.00 – 12.00, 13.00 – 17.00

Penktadieniais 09.00 – 12.00, 13.00 – 16.00