• Naujienlaiškis
 • Parodos atidarymas: sausio 26 d. 18 val.

  Paroda veiks iki vasario 12 d.


  Paroda „Tarp žemės ir dangaus“ atspindi F. Jakubausko dvasinės ir kūrybinės brandos pilnatvę. Joje eksponuojama kelios dešimtys pastarojo dešimtmečio dailininko išaustų gobelenų, atskleidžiančių savitą pasaulio matymą ir stiliaus individualumą, virtuozišką techninį atlikimą. F. Jakubausko gobelenai – tarsi abstrakčiosios dailės paveikslai – paveikūs ir turiningi, nors mintys ir nuotaikos kuriamos sąlygiškomis priemonėmis. Tekstilininkas ieško įkvėpimo gamtoje ir žmogaus dvasiniame pasaulyje. Improvizuodamas pamėgtais geometriniais motyvais, pasitelkdamas skirtingus spalvinius derinius jis kuria daugiabalses vaizdines variacijas, pasižyminčias gyvybingumu ir vidine energija, aprėpiančias emocijų įvairovę: liūdesį, džiaugsmą, ilgesį, vienatvę. Meistriškai išnaudodamas žaliavos ir audimo teikiamus meninius privalumus: klasikinį gobeleną papildančią ruoželio faktūrą, minkštų matinių ir blizgių medžiagų kontrastą – menininkas savo gobelenuose atranda harmoningą pusiausvyrą tarp elegantiškos plastikos, žavinčios skoningu formų, linijų ir spalvų deriniu, ir audinio rupumo, šiurkštumo, jo pirmapradžio natūralumo.

  Parodos kuratorė: dr. Lijana Šatavičiūtė

  Parodos architektė: Gražina Pajarskaitė


  Feliksas Jakubauskas

  Feliksas Jakubauskas – vienas ryškiausių šių dienų lietuvių tekstilininkų, kurio nuopelnai buvo įvertinti Lietuvos nacionaline kultūros ir meno premija (1998). Jis studijavo tekstilę Lietuvos dailės institute Vilniuje ir Taikomosios dailės akademijoje (dab. Maholy-Nagy dailės ir dizaino universitetas) Budapešte, kur 1980 m. baigė tekstilės studijas su gobeleno specializacija. Daugiau nei tris dešimtmečius dailininkas aktyviai reiškiasi meniniame gyvenime, garsina Lietuvos vardą visame pasaulyje. Tarptautinį kūrybos pripažinimą patvirtina apdovanojimai Lodzės, Pitsburgo (JAV), Cheongju (Pietų Korėja), Pekino, Maskvos ir kitose tarptautinėse tekstilės parodose. Dailininkas surengė daugiau nei dvidešimt asmeninių parodų Lietuvoje ir užsienyje, dalyvavo arti dviejų šimtų grupinių dailės ekspozicijų.

  Gimė 1949 metais Kaišiadorių rajone. Gyvena ir dirba Vilniuje. Nuo 1985 m. Lietuvos dailininkų sąjungos narys. 1976-1980 m. studijavo Budapešto taikomojo meno akademijoje. 1974-1974 m. studijavo Vilniaus dailės akademijoje.1964-1968 m. mokėsi Kauno St. Žuko taikomosios dailės technikume. Nuo 1980 m. dalyvauja parodose. Surengė 25 personalines parodas Lietuvoje, o taip pat Rusijoje, Norvegijoje, Lenkijoje, JAV. Dalyvavo 182 grupinėse tekstilės parodose Lietuvoje ir 25 užsienio šalyse. Daugelio parodų prizininkas Lietuvoje ir užsienyje.

  Apdovanojimai:

  2016 m. – Sidabro medalis, Pekinas, Kinija.
  2014 m. – Diplomas „Už meistriškumą“, Pekinas, Kinija.
  2011 m. – Diplomas „Už naują požiūrį į tradiciją“, Maskva, Rusija.
  2007 m. – Sidabro medalis, Chengju, Pietų Korėja.
  2005 m. – Specialus prizas, Budapeštas, Vengrija.
  2005 m. – Specialus prizas, Cheongju, Pietų Korėja
  2003 m. – Auksinio drakono statulėlė, Cheongju, Pietų Korėja
  1998 m. – Sidabro medalis, Lodzė, Lenkija
  1997 m. – Grand Prix, Pitsburgas, JAV

  Dalyvavo tarptautinėse tekstilės konferencijose, simpoziumuose Sankt Peterburge-Rusija/Lodzėje-Lenkija/Lozanoje-Šveicarija/Briuselyje-Briugėje, Belgija/Budapešte-Sombathėjuje,Vengrija.

  Darbai yra Lietuvos, Rusijos, Lenkijos, Vengrijos, Pietų Korėjos, JAE muziejuose,visuomeniniuose pastatuose Lietuvoje, JAV, Norvegijoje, Rusijoje, o taip pat eilėje privačių kolekcijų.