Kovo 26 d. Lietuvos mokslų akademijos (LMA) visuotiniame susirinkime buvo įteiktos LMA Vilniaus miesto mokslo premijos. Apdovanoti Jaunųjų mokslininkų ir doktorantų darbai, Aukštųjų mokyklų studentų mokslinių darbų konkursų nugalėtojai, įteiktas LMA Teodoro Grotuso fondo stipendijos diplomas ir skirti Valstybinės lietuvių kalbos komisijos apdovanojimai. 

Šiemet pirmą kartą buvo paskelbti Vilniaus miesto mokslo premijų laureatai. Tarp jų Vilniaus dailės akademijos Dailėtyros instituto Senosios dailės tyrimų skyriaus vedėja dr. (hp) Rūta Janonienė. Premija skirta už nuopelnus mokslui ir mokslo sklaidai humanitarinių ir socialinių mokslų srityse.

Dr. (hp) Rūta Janonienė – meno istorikė, senosios dailės parodų organizatorė ir kuratorė. Humanitarinių mokslų daktarė dalyvavo įvairiuose mokslo projektuose, paskelbė pranešimų mokslinėse konferencijose Lietuvoje ir užsienyje, yra parengusi parodų, radijo laidų, bendradarbiavo rengiant LTV kultūros laidas apie XIX a. Lietuvos dailininkus. 

2011 m. mokslininkei įteikta Lietuvos mokslo premija, o 2020 m. dr. (hp) Rūta Janonienė apdovanota Komandoro kryžiaus ordinu už nuopelnus Lietuvai.