Projektinė veikla

Skirtas finansavimas

9 000 Eur

Atsakingas asmuo

Severija Inčirauskaitė-Kriaunevičienė

Projekto veiklų įgyvendinimo trukmė

2022-06-01 - 2022-12-19

Projekto portfelis

Mokslo projektų portfelis

2021 metais, minint VDA prof. Vladislovo Daujoto (1921–2009) gimimo šimtmetį, buvo surengta pirmoji menininko/tekstilininko daugiaplanę kūrybą pristatanti paroda (VDA parodų salėse „Titanikas“, o vėliau paroda buvo perkelta į Mažeikių dailės muziejų), aprėpianti jo biografinius faktus, studijų metų užduotis, dekoratyvinių audinių projektus ir unikaliąją tekstilę – pano, kilimus ir gobelenus. Parodoje buvo daug vietos skiriama kūrybos proceso užkulisiams, kuriuos iliustruoja dokumentinė medžiaga, parengiamieji eskizai ir projektai. Nemaža dalis meninės veiklos faktų ir kūrinių, surinktų geranoriškai bendradarbiaujant su svarbiausiais Lietuvos muziejais, archyvu, VDA Tekstilės katedra ir šeimos fondu buvo viešinama pirmą kartą.

Šios parodos koncepciniu pagrindu, pasitelkiant profesionalią komandą (dalyvius ir partnerius, visų sutikimai yra), planuojame parengti leidinį – Vladislovo Daujoto (1921–2009)  monografiją, nuosekliai pristatantį kūrėjo asmenybę.

Tai bus pirmas leidinys pristatantis autorių, reikšmingai formavusį Lietuvos Tekstilės meną, bei įtakojusį ištisas Tekstilės auklėtinių kartas, beveik penkis gyvenimo dešimtmečius skyrusiam tekstilininkų ugdymui, diegusį pažangias dėstymo metodikas, kurių šaknys – funkcionalistinė Bauhauzo tradicija.

Projektu siekiama užpildyti spragą Lietuvos dailės ir dizaino istoriografijoje ir išleisti pirmą monografiją apie vieną žymiausių tekstilės menininkų ir dizainerių Vladislovą Daujotą (1921–2009), profesionaliai įvertinančią jo asmenybę, aktualizuojančią daugiašakės kūrybos ir pedagoginio darbo palikimą. Projektas skirtas knygos parengimui leidybai (apimtis: 180 iliustracijų, 6 aut. lankai teksto, 200 p.) : teksto rašymui, redagavimui, vertimui į anglų kalbą, fotografavimui, fotografijų paruošimas spaudai, leidinio maketavimui.

Monografijos struktūra:

1. DAUJOTŲ ŠEIMA.

2. STUDIJŲ METAI: architektūra, posūkis į tekstilės dizainą.

3. KŪRYBOS PRINCIPAI:

a) tekstilės dizainas: audinių projektai „Neringos“ kavinei bei Operos ir baleto teatrui;

b) unikalieji darbai: rištiniai kilimai, interjero pano, tapiserijos.

4. PEDAGOGINĖ VEIKLA

a) dėstymo programų siekiai;

b) Daujotas – kompozicijos metodikos pradininkas Lietuvos dailės institute.

PRIEDAI:

a) Gyvenimo datos, svarbiausių kūrinių katalogas, parodų ir bibliografijos sąrašai;

b) Amžininkų, kolegų, šeimos narių, studentų prisiminimai.