Projektinė veikla

Tarptautinės dizaino kūrybinės dirbtuvės „New Idea 2021“  

Projekto būsena Įgyvendinama
Skirtas finansavimas 7 700,00 Eur
Atsakingas asmuo Andrejus Repovas
Projekto veiklų įgyvendinimo trukmė 2021-04-01 - 2021-12-10
Projekto portfelis Meno projektų portfelis

Projektas „NewIDeA“ 2021-iais metais planuojamas įgyvendinti jau devintąjį kartą iš eilės.

2021 m. akcentuojami svarbiausi aspektai:

1) Meno, verslo ir mokslo bendradarbiavimo skatinimas. Projekto metu siekiama kurti ir plėtoti palankų požiūrį į skirtingų veiklos sferų atstovų bendradarbiavimą, parodant tokio bendradarbiavimo teikiamą naudą kiekvienai iš šalių. Siekiant bendro tikslo, kuriamas palanakus tarpdisciplininio ir tarpsritinio bendradarbiavimo klimatas, nukreiptas į efektyvaus, gerovę ir ekonominę naudą generuojančio produkto kūrimą.

2) Realių projektų įgyvendinimas ir pridėtinę vertę generuojančių produktų kūrimas. Projekto metu jauniesiems kūrėjams sudaroma galimybė tiesiogiai bendrauti su verslo įmonėmis ir organizacijomis kurios prieš kūrybinių dirbtuvių pradžią suformuoja kūrybines problemas, kurioms sprendimų ieškoma kūrybinių dirbtuvių etapo metu. Projekto pabaigoje jaunieji dizaineriai turi pristatyti savo komandinius kūrybinius darbus atviro pristatymo metu. Ugdomos kompetencijos tinkamai pristatyti sukurtus projektus, motyvuotai paaiškinti sprendimus ir jų teikiamą naudą. Tiesioginė galimybė bendrauti su realiais užsakovais padeda pažinti rinką, realius įmonių poreikius ir įgyti kompetencijų savo darbo vietos susikūrimui.

3) Tarptautiškumas ir tarpdiscipliniškumas. Projektas nukreiptas į kelių valstybių ir skirtingų sričių atstovų bendradarbiavimą viso projekto metu. Tai sukuria unikalią galimybę dalyviams analizuoti sprendžiamas problemas tarptautišku mastu ir susipažinti su skirtingų rinkų ir kultūrų keliamais reikalavimais, galimybėmis ir potencialiomis grėsmėmis. Platesniame kultūriniame kontekste vykstanti analizė ir diskusija leidžia įgauti vertingos patirties ir sukurti kokybiškesnį rezultatą.

Projekto metu sukurti inovatyvūs projektai ir produktai skatina kokybiško dizaino ir jo naudos suvokimą ne tik užsakovui, bet ir plačiai visuomenei. Eilė „NewIDeA“ projekto metu sukurtų produktų prisideda ne tik prie užsakovų konkurencingumo ir gerovės, bet ir tarnauja gyventojų patogumui bei prisidedaprie palankaus šalies įvaizdžio dizaino rinkoje formavimo. 2017 m. projekto metu sukurti naujieji Neringos regiono paplūdimio informacijos ir navigacijos ženklai realizuoti 2018 m. ir šiuo metu tarnauja šio išskirtinio regiono gyventojams ir svečiams, kurdami patogią infrastruktūrą bei palankią regiono vizualinę estetiką. 2019 m. prie projekto partnerių prisijungė nevyriausybinės organizacijos: VšĮ „Atviros Lietuvos fondas“ ir Aktyvių piliečių fondas (Active Citizens Fund), buvo pasirašyta bendradarbiavimo sutartis. Projekto metu sukurta socialinių plakatų serija, skirta viešinti Aktyvių piliečių fondo programą ir skatinti demokratines vertybes 2019–2024 m. laikotarpiu. 2020 m. prie projekto partnerių prisijungė Prienų rajono savivaldybė ir Prienų kultūros ir laisvalaikio centras. Projekto metu sukurti Prienų krašto turizmo skatinimui skirti ženklai, veiksiantys išvien su kuriama krašto turizmo vystymo trategija. Pristatant rezultatus ir įtraukiant visuomenę buvo viešai išrinkti 3 projektai finalininkai iš kurių 2020 m. lapkričio 30 d. vykusiame posėdyje buvo išrinktas ir patvirtintas galutinis projekto metu sukurtas ženklas ir identitetas, kurie bus naudojami vystant krašto turizmą ir taip generuojant regiono ekoniminę gerovę.