Projektinė veikla

Skaitmeninio katalogo KONCEPTUALIOSIOS JUVELYRIKOS POZICIJOS sudarymas

Projekto būsena Įgyvendinama
Skirtas finansavimas 4 000,00 Eur
Atsakingas asmuo Laima Kėrienė
Projekto veiklų įgyvendinimo trukmė 2020-10-01 - 2020-12-15
Projekto portfelis Meno projektų portfelis

Konceptualioji juvelyrika šiuolaikinio meno kontekste plėtojasi įvairiomis kryptimis ir darosi vis matomesnė. Visuomenė domisi ir žavisi nauja juvelyrikos meno raiška, atrastais šios taikomosios dailės šakos meninkais. Įvairiose šalyse raidos procesai vyksta netolygiai, bet Lietuvos kūrėjai, ir ypač Vilniaus dailės akademijos (toliau – VDA) metalo meno ir juvelyrikos (toliau- MMJ) studijų programos kūrybinis branduolys siekia būti naujausių tendencijų smailėje. Dėstytojai ir studentai savo kūrybą pristato personalinėse ir grupinėse parodose Lietuvoje ir svetur, tad subrendo poreikis apžvelgti konceptualiosios juvelyrikos arsenalą, sukauptą VDA Telšių fakultete. Juo labiau, kad tokios profesionalios sistemiškos apžvalgos nėra daryta ir iki šiol nėra visuomenei pristatyta. Imamės atlikti šį darbą patraukliu ir prieinamu būdu, ypač pasaulinės pandemijos situacijoje – skaitmeninio katalogo sudarymo ir sklaidos VDA internetiniame puslapyje, tarptautiniame profesionaliosios juvelyrikos portale klimt02.com, asmeniniuose autorių tinklalapiuose, kitose aktualiose sklaidos erdvėse. Esant galimybei, skaitmeninis katalogas bus organizuojamas spaudai.


Katalogo KONCEPTUALIOSIOS JUVELYRIKOS POZICIJOS turinys apims VDA MMJ dėstojų Beatos Zdramytės, Laimos Kėrienės, Mindaugo Šimkevičiaus, Neringos Poškutė-Jukumienės, Remigijos Vaitkutės, Romualdo Inčirausko meninės juvelyrikos kūrybą ir geriausius pastarojo dešimtmečio studentų darbus. Šis gretinimas nėra atsitiktinis: dėstytojai yra aktyviai kuriantys menininkai, provokuojantys ir jaunosios kartos kūrybą. Konceptualiosios juvelyrikos darbuose galima įžvelgti ryškėjančias tendencijas, požiūrius, filosofiją
ir vertybes, įvairias stilistikas ir inovacijas. Kataloge bus pristatyta minėtų autorių kūryba atskleidžianti tam tikrą požiūrį į šiuolaikinę juvelyriką. Studentų kaip jaunosios kartos atstovų darbai bus pristatomi atskiromis grupėmis išryškinant jų pasaulėjautą ir talentingą raišką. Tokiu būdu žiūrovai turės galimybę susipažinti, kokia šiuolaikinė profesionalioji juvelyrika gimsta Telšiuose ir kaip toli ji gali sklisti.